"Spełnione życzenia" Karolina Wilczyńska "SPEŁNIONE ŻYCZENIA"
Autor: Karolina Wilczyńska
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 271
Rodzaj literacki: literatura piękna

"Razem z bohaterami najnowszej książki Karoliny Wilczyńskiej poczuj siłę życzeń wypowiadanych u progu Bożego Narodzenia. A Ty, o czym dziś marzysz?"


Wigilia, jeden krótki dzień. Jednak w życiu bohaterów wydarzy się tyle, że trudno uwierzyć iż cała akcja książki to zaledwie kilkanaście godzin.
Bohaterów powieści jest kilku, a postępowanie każdego z nich odnosi jakieś skutki. Wśród nich jest mała dziewczynka, która po prostu stoi. Zwraca na siebie uwagę, lecz pomimo emocji jakie w ludziach wzbudza, nikt nie ma dla niej czasu. Czy wyciągnie ktoś do niej rękę?

"Nie oceniaj książki po okładce" tym razem w stu procentach ma swoje wytłumaczenie. Nie wiem jak to się stało, że okładka i środek książki, to dwa zupełnie inne światy. Patrząc na nią widzę delikatność, czuję magię świąt i wszystkie ciepłe emocje z nimi związane. A to co otrzymałam pochłaniając tę lekturę, bardzo mnie zaskoczyło.

Cieszę się, że akurat tę świąteczną książkę przeczytałam po świętach. Jest ona wypełniona po brzegi smutkiem. Do dziś jak przypomnę sobie jej bohaterów, przytłacza mnie. Jeszcze takiej świątecznej książki, to ja zdecydowanie nie czytałam. Ogólnie jest to bardzo dobra powieść, ale uważam, że raczej nie na święta, gdzie powinniśmy się cieszyć i napełniać swe serca radością.

"Czy wierzysz w magię wigilijnej nocy?
Czy szept twojego życzenia przemienił się kiedyś w rzeczywistość?"

Wiele pozytywnych opinii przeczytałam o tej książce i również bardzo chciałam ją mieć. Zastanawiałam się co może być tak mocnego i łamiącego serce w tego rodzaju lekturze, że tak poruszyła wielu czytelników. Dziś już wiem. Z całą pewnością, gdy się do niej zasiada, odkłada się ją dopiero w momencie przeczytania ostatniego słowa, które zawarte jest na ostatniej stronie. Wiele razy musiałam wziąć głębszy oddech, jak również zetrzeć chusteczką łzy spływające po policzkach. Momentów wzruszenia jest sporo i niestety przytłaczają wszystkie momenty radości, których i tak zbyt wielu nie ma.

Bohaterowie powieści różnią się od siebie, każdy jest na innym etapie w życiu, jak również mają inne poglądy na nie, mają inne problemy i inne marzenia. Mogłabym o nich napisać więcej, lecz nie chcę zdradzić zbyt wielu szczegółów, dlatego pozostawię to tajemnicą. Pomimo faktu, iż bohaterów jest sporo, to nie mylą się oni, z pewnością łatwo jest ich od siebie odróżnić.

Bardzo ciężko jest mi pisać tę recenzję, gdyż wszystkie emocje wracają i zalewa mnie przygnębienie. Nie chcę takimi słowami zniechęcić i odstraszyć Was czytelników do tej książki, gdyż uważam, że jest ona bardzo dobrą lekturą, poruszającą ogromnie ważne tematy. Być może niejedną osobą ona potrząśnie i kogoś uratuje przed podjęciem złych decyzji, lub po prostu komuś otworzy oczy i zacznie dostrzegać szczęście, które ma w życiu.

Po przeczytaniu powieści można wysunąć dla siebie pewne wnioski i najważniejszym z nich jest to, że należy korzystać z każdej danej chwili, nie odkładać niczego na później, bo to później może nigdy nie nadejść. Szczęście również bywa ulotne, dlatego gdy nas odwiedza, cieszmy się, chwytajmy i korzystajmy z niego. Dbajmy o swoje rodziny, dzieci i relacje z najbliższymi.

Ważnym tematem jaki poruszyła autorka jest pokazanie dwóch różnych światów. Jest szczęśliwe małżeństwo, mają piękny dom, pracę i pieniądze. Niestety nie mają dzieci. Z drugiej strony jest kobieta, która ma dzieci, a nie dba o nie. Jest to przypadek jakich wiele w życiu, dlatego tak chwyta za serce. U innych bohaterów natomiast autorka pokazuje świat ze szpitalnych ścian. Słychać płacz, który u jednych będzie długi, a u drugich ucichnie. To tylko przykłady historii, które znalazły się na stronach "Spełnionych życzeń".

Komu bym poleciła książkę? Z pewnością takim osobom, które nie boją się czytać smutnych historii, które wzruszają do łez.
Tak, napisałam smutną recenzję. Być może niejedna osoba odbierze ją negatywnie, lecz pamiętajcie, że nie to chciałam przekazać. Jest to pozytywna recenzja poruszającej powieści.

Karolina Wilczyńska - autorka najpiękniejszej literatury obyczajowej. Oprócz niezwykle popularnej Stacji Jagodno ma na koncie m.in. bestsellerowy cykl powieści zatytułowany Rok Na Kwiatowej. Karolina Wilczyńska rozumie kobiece emocje i pisze o tym, co jej zdaniem ma największe znaczenie w życiu - o uczuciach. Z niegasnącym zainteresowaniem słucha ludzkich historii.
(informacje o autorce pochodzą z książki "Spełnione życzenia")

9 komentarzy:

 1. Lubię się ruszać podczas czytania, więc to będzie książka idealna dla mnie. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzruszeń jest mnóstwo, zatem to książka dla Ciebie.

   Usuń
 2. Brzmi zachęcająco :) Super wpis.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tej książce i jednak po nią nie sięgnę - głównie przez to jak autorka pokierowała bohaterami :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest ogromny wybór książek, zatem z pewnością wybierzesz coś dla Ciebie.

   Usuń
 4. chętnie przeczytam taki klimacik :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ważnym tematem jaki poruszyła autorka jest pokazanie dwóch różnych światów.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...