"Ta chwila" Guillaume Musso


 "TA CHWILA"
Autor: Guillaume Musso
Tłumaczenie: Joanna Prądzyńska
Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2016
Rodzaj literacki: Kryminał, sensacja, thriller (ja tu jeszcze od siebie bym dodała elementy fantastyki)
Liczba stron: 320

"Nie zapomnij, że mamy dwa życia.
Drugie zaczyna się, gdy uświadomisz sobie,
że żyje się tylko raz."

Opis książki:

"Lisa marzy, aby zostać aktorką. Ale smutna codzienność zmusza ją do pracy na Manhattanie. Pewnego wieczoru poznaje młodego lekarza, Arthura Costello. Raz po raz los styka ich ze sobą, aż wreszcie zaczyna rodzić się między nimi uczucie. Ale Arthur nie jest taki jak wszyscy.
Za zamkniętymi drzwiami odziedziczonej przez niego latarni morskiej skrywa się straszliwy sekret. Łamiąc złożoną obietnicę, Arthur zdecydował się je otworzyć. To, co za nimi znalazł, nie pozwala mu wieść normalnego życia.
Dla Lisy zrobi jednak wszystko. Aby przechytrzyć swoje przeznaczenie, razem z ukochaną podejmie szaleńczy wyścig z bezlitosnym przeciwnikiem, którym jest...czas."
(Opis pochodzi z książki "Ta chwila")

Moja opinia:

Uwielbiam książki Guillaume Musso, który jest jednym z moich ulubionych autorów i jest to jeden z głównych powodów, dlaczego jest mi trudno napisać opinię na temat powieści "Ta chwila". Zacznę może od tego, że nie jestem fanką fantastyki i zawsze po podkreślałam. Jednak Guillaume Musso, który w swych thrillerach używa jej elementy, zrobił coś niesamowitego, a mianowicie sprawił, że je polubiłam i zawsze, gdy sięgam po jego twórczość, po prostu się ich doszukuję. Uwielbiam jego powieści, w których wykorzystuje ją i miesza mi nią w głowie. Tak, dokładnie miesza (nic mi się nie pomyliło), a czasem nawet robi pranie mózgu. Wszystkie jego pomysły na książki są świetne, a najlepszy jest fakt, że autor wykorzystuje i realizuje je w stu procentach. Mogłabym zachwalać jego twórczość godzinami. Więc dlaczego na początku napisałam, że będzie mi ciężko napisać opinię na temat powieści, swojego ulubionego pisarza, którą ostatnio przeczytałam? Otóż, uważam iż jest ona najsłabsza ze wszystkich. Choć w sumie, być może nie najsłabsza, gdyż komuś innemu może się bardzo spodobać. Mianowicie powinnam użyć takich słów: ze wszystkich książek Guillaume Musso "Ta chwila" podobała mi się najmniej (proszę o zwrócenie uwagi na słowo podobała). Czytało mi się ją bardzo szybko, czuć w niej było w stu procentach, że jest ona napisana przez jednego z moich ulubionych pisarzy, oczywiście były emocje i wszystko pokręcone, tak jak zawsze, a sam koniec zaskakujący. Dla mnie jednak było za dużo samej fantastyki. Ale dla jej fanów, to może być coś naprawdę wciągającego. Zatem, aby się przekonać polecam sięgnąć po tę lekturę i przekonać się samemu.

Guillaume Musso - autor piętnastu bestsellerów, od dziewięciu lat nieprzerwanie utrzymujący się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych francuskich pisarzy. Debiutował w 2001 r., thrillerem Skidamarink, doskonale przyjętym przez krytykę. Druga powieść Potem..., zainspirowana wypadkiem samochodowym, z którego cudem uszedł z życiem, rozpoczęła jego spektakularną międzynarodową karierę. Łączny nakład jego powieści - przełożonych na 42 języki - przekroczył 35 milionów egzemplarzy. Kluczem do sukcesu Musso jest łączenie wątków miłosnych, kryminalnych i - czasami - fantastycznych, w doskonałym i niemożliwym do naśladowania stylu."
(Informacje o autorze pochodzą z książki "Zjazd absolwentów")


2 komentarze:

  1. Musso, Musso... Już kilka razy przymierzałam się do lektury jego książek, ale jakoś zawsze odpuszczałam na rzecz innych pozycji. Nie lubię fantastyki, więc wiem, że po ten tytuł na pewno nie sięgnę. Ale jeśli Musso to jeden z Twoich ulubionych pisarzy, może podpowiesz jaki tytuł Twoim zdaniem najlepszy na "pierwszy raz"? :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja zaczęłam od "Telefonu od anioła" i od tej książki zaczęło się moje uwielbienie do autora, zatem polecam tę pozycję na początek.

      Usuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...