"Kontratyp" Remigiusz Mróz "KONTRATYP"
Cykl: Joanna Chyłka (tom 8)
Autor: Remigiusz Mróz
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2018
Rodzaj literacki: kryminał, sensacja, thriller
Liczba stron: 532

"Jak daleko się posuniesz, żeby ratować swoje życie?"

Opis książki:

W drodze na Annapurnę, jeden z najgroźniejszych szczytów na świecie, ginie troje polskich wspinaczy. Ekipy ratunkowe odnajdują jedynie przysypane śniegiem, poskręcane liny, ale nie trafiają na żaden inny ślad po grupie.
Kilka tygodni później jedyna członkini wyprawy pojawia się na granicy nepalsko-tybetańskiej, po czym zostaje zatrzymana. Polscy śledczy przewożą ją do kraju, gdzie ma odpowiadać za zabójstwo - okazuje się bowiem, że aby przeżyć w górach, doprowadziła do śmierci swoich towarzyszy.
Co wydarzyło się w drodze na Annapurnę? I skąd śledczy mają dowody obciążające kobietę? Oprócz znalezienia odpowiedzi na te pytania, Joanna Chyłka musi zmierzyć się z własnymi problemami i groźbami człowieka twierdzącego, że to on niegdyś zaatakował ją kwasem..."
(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia:

Bardzo dobrze mi się czytało tę część Chyłki i szkoda, że tak szybko się skończyła. Uważam, że "Kontratyp" to jeden z najlepszych tomów tej serii. Zostałam wciągnięta w fabułę, która świetnie parła do przodu, już od pierwszej strony. Wydaje mi się, że Chyłka i Oryński, to duet, który nigdy się nie znudzi i mam nadzieję, że Remigiusz Mróz ma jeszcze mnóstwo pomysłów na sprawy, które będą razem prowadzić.
Chyłka i Zordon, na samą myśl o tych postaciach książkowych, uśmiech pojawia mi się na twarzy. Uwielbiam ich poczucie humoru i to jak prowadzą rozmowy pomiędzy sobą. Chciałoby się napisać, że rozumieją się bez słów i zapewne po części jest to prawdą, lecz gra słów właśnie ich doskonale definiuje. Niejedna przypadkowa osoba, która podsłuchałaby rozmowę, która się toczy pomiędzy nimi, nie zrozumiałaby zbyt wiele, a oni rozumieją rzucane hasła, które padają z ust drugiej osoby. Mają swoje ulubione dziedziny, w których są świetnie obeznani i to one stanowią konstrukcję ich dialogów. Mogłoby się czasem wydawać, że ostry język Chyłki jest niepasujący do kobiety reprezentującej prawo, ale do niej ten język pasuje idealnie i gdyby autor nagle to zmienił, to niestety, ale to już nie byłaby ta sama Chyłka. Ja ją uwielbiam właśnie taką jaka jest.
Przemianę Zordona czytelnicy śledzą od samego początku. Wyrobił się całkiem nieźle, a najbardziej podoba mi się fakt, że sam podejmuje decyzje, nawet te z którymi Chyłka nie do końca się zgadza. Niestety jest też bohaterem tej serii, podczas której przez te wszystkie lata, najwięcej oberwał. I tym razem nie obeszło się bez żadnych obrażeń.
Seria z Chyłką jest jedną z moich ulubionych i liczę, że przeczytam jeszcze wiele emocjonujących części z Joanną i Kordianem.

Remigiusz Mróz - ur. 15 stycznia 1987 r. w Opolu. Najpopularniejszy żyjący polski pisarz. Tworzy przez 365 dni w roku. Laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru za Kasację - pierwszy tom bestsellerowej serii o Chyłce i Kordianie Oryńskim. By czuć się komfortowo, musi codziennie napisać 10-15 stron i tygodniowo wybiegać 100 kilometrów. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych.
(informacje o autorze pochodzą z książki "Kontratyp")

12 komentarzy:

 1. Ja do Mroza wciąż nie mogę się przekonać. Ale kiedyś sięgnę. Tyle sprzecznych opinii o nim czytam, że chciałabym wyrobić sobie własne zdanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem warto wyrobić sobie swoje własne zdanie. Ja serię z Chyłką bardzo lubię.

   Usuń
 2. Twórczość tego autora nie jest mi znana i jakoś nie spieszy mi się, by to zmieniać, ale kiedyś na pewno będę chciała ją poznać. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że każdemu autorowi warto dać szansę, oczywiście pod warunkiem, że pisze on książki w Twoim typie literackim.

   Usuń
 3. Chyła i Zordon to postacie, dla których warto czytać Mroza :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę w końcu przeczytać jakąś książkę Remigiusza Mroza, bo czytam o nich wiele dobrych opinii :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nic jeszcze nie czytałam tego autora, ale mam w planach to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że będziesz zadowolona. A tak od siebie to polecam serię z Chyłką.

   Usuń
 6. Jeszcze nie miałam okazji czytać książek Pana Remigiusza, ale może to będzie mój pierwszy tytuł :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...