"Gorąca gwiazdka" Niegrzeczne opowieści - Dwanaście autorek polskich powieści erotycznych

        


"GORĄCA GWIAZDKA. NIEGRZECZNE OPOWIEŚCI"
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk, K.A.Figaro, Alexa Lavenda, Patrycja Strzałkowska, Małgorzata Oliwia Sobczak, Jagna Rolska, Katarzyna Mak, Joanna Dubler, Kaja Łęcka, Maya Frost, Alicja Skirgajłło, Elżbieta Kozłowska
Wydawnictwo: Lipstick Books
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 416
Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans 

Opis książki:
"Co może bardziej rozgrzać atmosferę świąt niż kilka opowieści z pieprzykiem? Zwłaszcza autorstwa popularnych pisarek. Dwanaście autorek polskich powieści erotycznych przedstawia własną wersję wymarzonej Gwiazdki. Będzie wzruszająco, namiętnie, niebo zadrży od przeżywanych orgazmów, a i łza się w oku zakręci od wymarzonych kochanków, których los zsyła w prezencie."
(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia:
"Gorąca gwiazdka" to dwanaście opowieści, które zapowiadały się bardzo namiętnie i już od początku byłam okropnie ich ciekawa. Chciałam się w nie zatopić, odpłynąć i zrelaksować. A jak było? Cóż, trzeba przyznać, że każde opowiadanie, to indywidualność i należałoby je ocenić osobno. Zrobię to jednak bardzo w skrócie i książkę ocenię jako całość, aby nie zdradzić zbyt wielu szczegółów. Jestem też przekonana, że każdemu spodobają się bardziej, czy też mniej różne opowiadania. Ja mam swoje faworyty, ale było też takie, które kompletnie nie wpadło w mój gust czytelniczy i najprościej powiedziawszy - nie podobało mi się. Nawet gdy próbowałam znaleźć w nim coś fajnego, nie znalazłam. Ale nie jest powiedziane, że innym czytelnikom też ono się nie spodoba. W końcu jesteśmy bardzo różni i zaskakują nas zupełnie inne rzeczy. Reszta opowiadań natomiast wypadła dobrze, były takie, które po prostu mi się dobrze czytało, a i takie, które podobały mi się bardzo i żałowałam, że są tylko krótkimi historiami, gdyż widziałabym je w dłuższych powieściach. 
A czy "Gorąca gwiazdka" była naprawdę taka gorąca? Tu mam wrażenie, że autorki troszkę dały odsapnąć swoim czytelnikom od ostrej erotyki i postawiły na to, by ich opowieści nie były przesiąknięte tylko i wyłącznie seksem. Owszem scen erotycznych nie brakuje, ale nie ma ich w nadmiarze. Dla mnie to jest plusem, lecz jeżeli ktoś nastawia się na coś naprawdę ostrzejszego, to moim zdaniem tego nie otrzyma. 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Lipstick Books.

2 komentarze:

  1. Nie są to moje klimaty czytelnicze i nie planuję czytać tej książki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie przepadam ani za opowiadaniami, ani za tego typu historiami, ale dużo dobrego słyszę o tej książce. W ogóle ostatnio pojawiło się na rynku kilka okołoświątecznych antologii.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...