"Odpłata" Agnieszka Jeż

 


"ODPŁATA"

Cykl: Wiera Jezierska (tom 2)

Autor: Agnieszka Jeż

Wydawnictwo: Burda Książki

Rok wydania: 2021

Rodzaj literacki: kryminał, sensacja, thriller

Liczba stron: 368

"Zło, które idzie przez pokolenia.

Morderstwa, które są początkiem, nie końcem."

Opis książki:

"Podhale, 1945. Ta zbrodnia wszystko zaczęła.

Podhale, 2019. Ta zbrodnia wszystko skończyła.

Mazury, 2014. Ta zbrodnia wszystko ujawni.

Zwyczajne włamanie do domku letniskowego na Mazurach - sprawa, jakich wiele. Do momentu, gdy pod deskami w sieni sierżant Wiera Jezierska znajduje zwłoki.

W tym śledztwie wszystko jest nie tak: podhalański dom w krainie jezior, podejrzani z żelaznym alibi i ślady, które zatarł czas. Policjantka wpada jednak na trop, który prowadzi ją do brutalnego mordu sprzed lat na Podhalu. Dotarcie do prawdy utrudnia nie tylko upływ czasu. Górale nie lubią, gdy obcy mieszają się do ich spraw, zwłaszcza jeśli to mogłoby zburzyć ich obraz - ludzi prawych i szlachetnych.

Czy stara zbrodnia rzucałaby tak długi cień?

Może to wszystko łączy się tylko pozornie, a może każda krzywda musi w końcu doczekać się odpłaty?"

(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia: 

"Odpłata" Agnieszki Jeż, to kryminał z wieloma niewiadomymi, które plączą się ze sobą i czym bardziej próbuje się je odkryć, tym więcej się ich mnoży. Praktycznie do samego końca autorka prowadzi tak fabułę, by nie odkryć kart, a nawet ciężko jest pójść jednym konkretnym tropem, by cokolwiek odgadnąć. Swoich podejrzeń miałam wiele podczas pochłaniania tej lektury, niemniej jednak niczego pewna nie byłam. Finał niekoniecznie mnie mocno zaskoczył, aczkolwiek był ciekawy. 

Gdybym miała szczerze odpowiedzieć na pytanie, a na taką odpowiedź każdy liczy, to musiałabym się przyznać, że ta lektura nie zostanie moją ulubioną. Czytało mi się ją wolno i nie mogłam się w nią wkręcić. Mam z nią duży problem, ponieważ mnie nie zachwyciła, ale potrafię ją docenić. Przeczytałam już całkiem sporo książek w swoim życiu i potrafię odróżnić dobrą literaturę, od kiepskiej. I ten kryminał zaliczam z pewnością do tej dobrej. Jestem pewna, że niejednemu czytelnikowi się ta książka bardzo spodoba. Mnie nie wciągnęła, być może po prostu nie są to do końca moje klimaty. 


4 komentarze:

 1. Jeszcze się zastanowię nad lekturą tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niedawno czytałam pierwszą część. Była ciekawa wiec tą również mam w planie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że zdecyduję się na przeczytanie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Autorkę kojarzę, ale ni miałam okazji czytać jej książek. Może zacznę właśnie od tej.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...