"Zimna S. Odwilż" Justyna Chrobak

 


"ZIMNA S. ODWILŻ"

Cykl: Zimna S. (tom 2)

Autor: Justyna Chrobak

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 284

Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans

Opis książki:

"Przeżywając osobistą tragedię Malwina odkrywa coś, co na zawsze zmieni jej życie. Kiedy myśli, że już nic nowego jej nie zaskoczy, dowiaduje się o ogromnym spadku. Na horyzoncie pojawia się również tajemniczy przyjaciel rodziny, a także ktoś, kto zaślepiony chęcią zysku grozi jej i szantażuje. Kobieta dociera do punktu, z którego nie uda jej się już samej wyplątać z problemów, musi więc poprosić o pomoc i choć na chwilę zapomnieć o swojej dumie. Nie będąc odpowiedzialna już tylko za siebie, musi wybrać drogę, która zapewni bezpieczeństwo jej i jej bliskim.

Czy będzie potrafiła to zrobić pomimo zranionych uczuć i gniewu?

Czy Sebastian zburzy mur, który powstał przez jego złe decyzje?

Jedno pozostaje pewne - w życiu Zimnej S...nieuchronnie nadchodzi odwilż."

(opis pochodzi z książki)

Moja opinia:

"Zimna S. Odwilż" Justyny Chrobak, to dalsze losy Malwiny, Sebastiana, a także mojego ulubieńca Henia, który nie oszukujmy się swą charyzmą skrada każde show. Z każdym jego pojawieniem się, fabuła powieści jakby nabierała więcej blasku, choć oczywiście nie można jej pod żadnym względem zarzucić jej jego brak. Malwina z Sebastianem natomiast potrafią sprawić, że emocji podczas pochłaniania lektury zupełnie nie brakuje. 

Powieść ta jest na jeden, a góra dwa wieczory. Czyta się ją szybko i przyjemnie, aczkolwiek bywają chwile grozy i narastające napięcie wywołuje w czytelniku chęć szybszego szybszego jej pochłaniania. Głównych bohaterów poznałam w pierwszej części i miło mi było znów się z nimi spotkać, aczkolwiek tym razem jakby stali się cieplejsi, lecz nie ma co się dziwić takimi odczuciami, w końcu książka w swym tytule informuje już, że możemy spodziewać się odwilży. Nie mam pewności czy zostałam zaskoczona takim obrotem spraw, ale mi to nie przeszkadza, czasem fajnie, gdy po części nasze wizje się sprawdzają. 

Cieszę się, że mogłam przeczytać tę powieść jeszcze przed premierą i poinformować czytelników, że jeżeli pierwsza część im się spodobała, to druga z pewnością trafi w ich gusta. Moim skromnym zdaniem kolejny tom wypadł nawet nieco lepiej od pierwszego, ale to już kwestia indywidualna lub jest to fakt, że wszystkie emocje są jeszcze świeże i na gorąco.1 komentarz:

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...