"Spragnieni by kochać" Anna Szafrańska"SPRAGNIENI BY KOCHAĆ"

Cykl: Spragnieni (tom 2)

Autor: Anna Szafrańska

Wydawnictwo: Burda Książki

Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 432

Opis książki:

Są blizny, które zostają na całe życie. Jest strach, który skuwa serce niczym lód. Są pragnienia gorące jak ogień.

On - impulsywny, z sercem na dłoni, dla niej - gotowy na wszystko. 

Ona - tajemnicza, wycofana i niedostępna niczym Królowa Śniegu.

Eryk wie jedno: ta dziewczyna jest wszystkim, czego pragnie. Zrobi, co tylko w jego mocy, by skruszyć mur, za którym się chowa. Ale Ewelina, choć pod maską chłodu kryje gorące uczucia, nie wierzy, że ze swoją przeszłością może jeszcze zaznać szczęścia. Są takie rzeczy, których nie można wybaczyć. A ona ma zbyt wiele na sumieniu, by ktokolwiek mógł ją pokochać.

(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia:

"Spragnieni by kochać" Anny Szafrańskiej jest jedną z tych powieści, obok których nie da się przejść obojętnie. I choć jej bohaterowie nie raz potrafią zirytować czytelnika swym zachowaniem, a raczej w niektórych momentach podejmowania decyzji, to jednak mają swoje usprawiedliwienie w swojej przeszłości, która ma ogromny wpływ na ich teraźniejsze postępowanie. Bo nie łatwo jest zmienić swojego życia w ciągu jednego dnia, a tym bardziej nie da się odejść i zatrzasnąć za sobą drzwi, gdy ktoś za nimi ma pozostać. Autorka w swej powieści wykreowała dwójkę głównych bohaterów, których dzieli ogromna przepaść, jaką jest ich przeszłość, a raczej dzieciństwo w jakim im było poznawać życie. Jedno z nich poznało miłość i ciepło, drugie natomiast żyło w zupełnie innych warunkach, gdzie z pewnością tych wartości nie było. Wrażliwy czytelnik z pewnością powinien przygotować sobie chusteczki, zanim zasiądzie do pochłaniania tej lektury, gdyż z pewnością wzruszy się niejednokrotnie. Emocji nie brakuje i są one przeróżne, zaczynając od tych ciepłych i pięknych, a kończąc na złości, a nawet wściekłości. 

Powieść ta z pewnością jest o budowaniu zaufania, o radzeniu sobie z przeszłością, a także o tym jak ważne jest przyjąć pomocną dłoń. Pokazuje również, że można znaleźć rozwiązanie w bardzo trudnych sytuacjach i że nie trzeba trzymać się kurczowo tego co się zna, a co wcale nie jest dla nas dobre, a wręcz niszczy. 


4 komentarze:

 1. Książka czeka na swoją kolej w mojej biblioteczce. Widzę, że przede mną bardzo ciekawa lektura.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno przeczytam. Pierwszą część pochłonęłam jednego wieczoru. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie poznałam twórczości tej autorki. Brzmi dobrze, więc chętnie zacznę lekturę od tej książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam kilka książek tej autorki i tą również. Z ciekawością czekam na nowości.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...