"Klub niewiernych" Agnieszka Lingas-Łoniewska i Daniel Koziarski"KLUB NIEWIERNYCH"
Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska, Daniel Koziarski
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 528
Rodzaj literatury: kryminał, sensacja, thriller

"Seks bez zobowiązań może mieć śmiertelne konsekwencje."


W sieci istnieje wiele zróżnicowanych wirtualnych miejsc, gdzie można poznać różnych ludzi. Zanim się znajdzie miejsce odpowiednie dla siebie, wystarczy znaleźć grupę lub portal społecznościowy, który interesuje się tym samym tematem, bądź są żądni tych samych wrażeń. W przypadku bohaterów książki jest to klub niewiernych. Spędzają tam czas osoby, które mają ochotę poromansować za plecami swojego męża, bądź swojej żony. Wiele z tych pisanych i pikantnych rozmów przechodzi na drugi poziom, spotykają się w życiu realnym i wtedy realizują wszystkie fantazje, o których zawsze marzyli. Niestety wiele kobiet wpada w ramiona przystojnego mężczyzny, z którym spotkanie kończy się śmiertelnymi konsekwencjami.
Justyna i Piotr są małżeństwem, jednak nie można stwierdzić iż jest ono szczęśliwe i idealne. Ona jest piękna, a mimo to jej mężowi, lekarzowi z zawodu, który wykonuje bardzo sumiennie, czegoś brakuje i pocieszenia, a raczej gorącego seksu szuka u innych kobiet. Gdy jego żona zaczyna dostrzegać pewne rzeczy, szuka pocieszenia u kolegi. Ten zdaje się, że ją doskonale rozumie i jest na każde zawołanie kobiety. Cała sytuacja bardzo szybko się rozwija, a każdy uczestnik tej brudnej gry zapłaci swoją cenę.

"Niektóre pokusy mają nieprzewidywalnie wysoką cenę."

Pierwszy raz miałam przyjemność przeczytania książki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej pisanej w duecie, który stworzyła wraz z Danielem Koziarskim. Twórczość autorki znam i jest ona pierwszą polską autorką, której powieści mnie porwały i przekonały, że nasi rodzimi autorzy są naprawdę wspaniali. Zastanawiałam się jak będzie wyglądać efekt w połączeniu pomysłów, od dwóch różnych osób. Wyszło, jak wyszło...Czyli? Naprawdę dobrze. Od pierwszych stron czytelnik otrzymuje dawkę emocji, a przy okazji już zaczyna myśleć nad tym co tu się dzieje i próbuje rozwiązać zagadkę. Bardzo długo ciężko jest wpaść na trop, a jak już się zna odpowiedź, nie jest ona równa temu, że to koniec emocji. Nadal gdzieś za rogiem czyha niebezpieczeństwo, czuć poddenerwowanie. A gdy wydaje się, że mamy happy end, znów wszystko obraca się w złym kierunku. Czy na samym końcu jednak ponownie życie bohaterów ulegnie zmianie? Na jaki koniec można liczyć?

Ciężko jest napisać o samych bohaterach powieści, gdyż zdecydowana większość z nich to czarne charaktery. Każdy z nich ma coś, czym wzbudza negatywne nastawienie czytelnika do nich samych. Są to ludzie nie potrafiący żyć w porozumieniu, a nawet gdy ono jest, okazuje się, że jest pozorne.

W książce doskonale ukazany jest wirtualny świat, a raczej fakt jak bardzo może on być niebezpieczny. Pokazuje jak naiwność i ufność, a może bardziej pożądanie nowych wrażeń, może nieść dla człowieka niebezpieczne konsekwencje. To jest w pewnym stopniu ostrzeżenie, aby przede wszystkim nie spotykać się z osobą poznaną w sieci w domu, w miejscu bez innych ludzi, bez świadków, bez kogoś kto w razie czego mógłby pomóc.

Najważniejszym tematem w całej książce jest zdrada. Mamy tu przykład mężczyzny, który kocha swoją żonę, jednak wrażeń seksualnych szuka u boku innych kobiet. Nie wiem jak to jest możliwe i jakoś nie chce mi się wierzyć w prawdziwość jego wyznań, bo czy można kochać i zdradzać jednocześnie? Nie chcę znać odpowiedzi, nie chcę jej nigdy zapoznać, ani analizować. Dla mnie jest to po prostu niemożliwe, a przede wszystkim przerażające. Aż mi ciarki przechodzą na samą myśl o takim układzie. Aczkolwiek jest to układ jednostronny, gdyż tylko jeden z małżonków o nim wie.

Ostatnimi czasy w powieściach spotykam urocze staruszki, wspaniałe babcie i dobre teściowe. Tym razem jednak główna bohaterka trafiła okropnie, matka męża po prostu nie daje kobiecie żyć, nie akceptuje jej i wbija szpilę w każdym momencie, gdy tylko nadarzy się okazja. Świetny duet wraz z teściową tworzy siostra Piotra. Obie panie wnoszą mnóstwo emocji do powieści, choć niestety nie tym pozytywnych. Przez cały czas czekałam aż zmiękną im serce i zacznie nareszcie być tak, jak w rodzinie być powinno, czy się doczekałam?

A co najważniejsze, to co z tymi śmiertelnymi konsekwencjami spotykania się z obcymi mężczyznami, z obcymi kobietami? Kto ucierpi najbardziej? A przede wszystkim kogo należy się bać? Od strony kryminalnej cała akcja jest bardzo dobrze poprowadzona. Porywa od pierwszych chwil czytania i trzyma aż do ostatnich stron. Czuć chwile grozy, niepewności i niebezpieczeństwa. W pewnych chwilach czułam jak mi się piąstki zaciskają, a w głowie jakiś głos mówił "nie idź tam", dosłownie przeżywałam te momenty jakbym stała gdzieś obok tych ludzi i mogła ich ostrzec. Uwielbiam gdy od tego typu książki otrzymuję chwile grozy i strachu, to tworzy je naprawdę dobrymi kryminałami.

Agnieszka Lingas-Łoniewska wrocławska pisarka, autorka książek łączących sensację i kryminał z romansem. Zadebiutowała w styczniu 2010 roku powieścią "Bez przebaczenia". Obecnie autorka ponad dwudziestu powieści i współautorka kilku antologii.
Daniel Koziarski - gdynianin, pisarz i prawnik, autor m.in. cyklu "Socjopata", "Klubu samobójców" i "Ciemnokręgu".
(informacje o autorach pochodzą z książki "Klub niewiernych")


Za książkę dziękuję wydawnictwu: Novae Res

11 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawi mnie twórczość tego duetu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. z poczatku dosyć sceptycznie podchodziłam do tego tytułu. Jednak teraz poważnie się zastanawiam czy po tę książkę nie sięgnąć? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie jeszcze ważne jest to, że właściwie nie sama kryminalna zagadka jest w tej książce najważniejsza, tylko całe obyczajowo - psychologiczne tło. Na dobrą sprawę rozwiązanie zagadki poznajemy, jak na kryminał, stosunkowo wcześnie... A i tak emocje i niepewność trzymają nas do końca... I tyle mamy do przemyślenia, tyle do zastanowienia się, tyle refleksji, w większości gorzkich... tyle pytań...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak. Zgadzam się całkowicie z Twoją opinią. Czytałaś już tę książkę, czy może dopiero jest przed Tobą?

   Usuń
 4. Czeka u mnie już na półce i najgorsze jest to, że nie wiem, kiedy znajdę na nią czas :c zwłaszcza, że to trochę grubsza pozycja :c

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam ten ból. U mnie na półce mam trochę książek i nie mogę się doczekać kiedy po nie sięgnę, ale muszą poczekać na swoją kolej.

   Usuń
 5. Ja też właściwie czytam większość książek Pani Agnieszki, więc i ta czeka już w swojej kolejce!

  OdpowiedzUsuń
 6. W naszym prostym zyciu milosc odgrywa bardzo szczególna role. Teraz jestesmy w stanie uczynic twoje zycie milosne zdrowym i nie ma miejsca na zadne klopoty. Wszystko to jest mozliwe dzieki AGBAZARA TEMPLE OF SOLUTION. Pomógl mi rzucic zaklecie, które przywrócilo mojego zaginionego kochanka z powrotem na 48 godzin, które zostawily mnie dla innej kobiety. mozesz takze skontaktowac sie z nim ( agbazara@gmail.com ) lub WhatsApp / Call: ( +2348104102662 ), i byc szczesliwym na wieki, tak jak teraz z jego doswiadczeniem.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...