"Magia grudniowej nocy" Gabriela Gargaś


"MAGIA GRUDNIOWEJ NOCY"
Cykl: Wieczór taki jak ten (tom 3)
Autor: Gabriela Gargaś
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 384
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa, romans

"W tę grudniową noc magia świątecznej
atmosfery rozgrzeje serca wszystkich."


Święta tuż, tuż. Michalina wraz z innymi mieszkańcami miasteczka przygotowują się na ten magiczny okres. Dziewczynie nie jest łatwo, gdyż pogodzenie wszystkich obowiązków z byciem w ciąży, dosłownie daje jej w kość. Jest przemęczona. Do tego dochodzą zmartwienia, a największym z nich jest fakt, że nie wie jak to będzie po urodzeniu się dziecka. Czy jej ukochane maleństwo będzie miało przy sobie ojca? I czy Przemek jej wybaczy?

Gabriela Gargaś kolejny raz nie zawiodła, stanęła na wysokości zadania, aby czytelnik podczas pochłaniania powieści poczuł jej magię. Są emocje, jest wzruszenie, jest radość. Czasem jest spokojnie, a za chwilę coś się dzieje. Dosłownie jak w prawdziwym życiu.

I tym razem do dworku Michaliny przyjeżdża gość, a wraz z nim historia jego życia. Przeszłość, z którą się mierzy i której chce stawić czoła oraz teraźniejszość, w której próbuje się odnaleźć. Oczywiście znajduje na miejscu ludzi, którzy są dla niej przyjemni, mili, tacy na których może liczyć, którym może się wygadać. Jednak czy odnajdzie swoje szczęście w tym miejscu? Czy uda jej się stanąć na nogi i zapomnieć o złych rzeczach, które ją spotkały? A może wydarzy się jeszcze coś innego? Cóż takiego szykuje dla niej los?

W Złotkowie są jeszcze inni bohaterowie, o których autorka nie zapomniała. Także podczas pochłaniania lektury czytelnik dowiaduje się co u nich się dzieje, jak sobie układają życie. Oczywiście babcia Zosia pozostała sobą, choć i u niej pewne zmiany się pojawiają. Ta kobieta skradła moje serce, to postać do której mam ochotę się przytulić i posłuchać jej złotych rad. Zawsze się rozczulam i uwielbiam, gdy w powieści jest taka dobra duszyczka pod postacią babci. To osoba, do której praktycznie uciekają wszyscy i u której każdy znajdzie schronienie, dobre słowo, a jak trzeba to prawdę podaną na talerzu na otrzeźwienie, tak aby przejrzeć na oczy i zacząć działać.

"W te święta każdy odkryje coś wyjątkowego. Bo przecież najpiękniejsze podarunki od losu dostajemy, kiedy najmniej się tego spodziewamy."

Choć życie i losy bohaterów Złotkowa uwielbiam i uwielbiam do nich powracać i dowiadywać się co u nich słychać, to tym razem jednak moje serce skradła opowieść poboczna. Amelia zainteresowała się pewnym dworkiem i chciałaby go kupić. Jednak zanim go kupi i wymyśli, co w nim będzie, chce dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat. Chce po prostu poznać jego historię, ma przeczucie, że to będzie coś ciekawego. W tym celu odwiedza pewną staruszkę, która powoli opowiada jej o pewnych zdarzeniach. Ta historia wciągnęła mnie bardzo i choć z ciekawością czytałam o mieszkańcach ze Złotkowa z czasów obecnych, to jednak wciąż czekałam na ciąg dalszy odkrywania przeszłości dworku.

W powieści oczywiście nie brakuje magii świąt. Jest ciepło, jest przytulnie i pachnie piernikami, a ludzie dostają nadzieję na lepsze jutro.


Gabriela Gargaś - z wykształcenia jest ekonomistką o specjalności bankowej. Z zamiłowania - bibliofilką, a także niepoprawną optymistką. Mama, żona, przyjaciółka, kobieta z krwi i kości. Lubi pierogi i czarną kawę, bardziej wschody od zachodów słońca, konwalie i bez. W bohaterkach książek takich jak: "W plątaninie uczuć", "Jutra może nie być", "Namaluj mi słońce", "Pośród żółtych płatków róż", "Droga do domu" czy "Wieczór taki jak ten" każda czytelniczka może znaleźć cząstkę siebie.
(informacje o autorce pochodzą z książki "Magia grudniowej nocy")


4 komentarze:

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...