"Do zakochania jeden rok" Joanna Szarańska"DO ZAKOCHANIA JEDEN ROK"
Seria: Kronika pechowych wypadków (tom 2)
Autor: Joanna Szarańska
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2018
Rodzaj literacki: Literatura obyczajowa, romans
Liczba stron: 328

"Zojka nareszcie znalazła wymarzoną pracę w redakcji i liczy na odrobinę spokoju. Ale wszystko co dobre, szybko się kończy..."
Jako, że ani wydawnictwo, ani autorka za dużo nie zdradzają swoim czytelnikom, co tym razem przydarzy się mocno zakręconej Zojce, więc i ja tego nie zrobię. Zatem zanim przejdę do napisania swojej opinii na temat książki, przytoczę kilka zdań, które znajdują się na tylnej okładce książki, i które mają zachęcić czytelnika po sięgnięcia po ten właśnie tytuł:
"Gdy początkująca dziennikarka goni za newsami, do których jeszcze nie dotarł konkurencyjny tygodnik, gorący temat trafia się bardzo blisko. Za blisko!
Zaginięcie ukochanej babci sprawi, że Zojka nie cofnie się przed niczym. Zostanie klientką biura matrymonialnego, napadnie mrugającego donżuana, a nawet spróbuje...karpackiej kuchni!"

Joanna Szarańska drugi raz wciągnęła mnie w szalone życie Zojki i jej bliskich. To była zabawna przygoda pełna różnych niespodzianek. Lektura idealna na poprawę humoru, dla rozluźnienia i przede wszystkim taka, która nie jest skomplikowana, pomimo iż życie głównej bohaterki takie jest, a bynajmniej ja je tak odbieram. I choć sama, zapewne jak każdy człowiek, mam różne w życiu nieprzyjemności, wpadają i komedie, jak również cudowne i te mniej przyjemne zdarzenia, to jednak Zojka przebija je w stu procentach. Polubiłam główną bohaterkę, choć nie wiem jak bym przeżyła z taką przyjaciółką w normalnym życiu, zapewne byłoby to bardzo ciekawe doświadczenie, pełne niezwykłych i szalonych przygód.

Bardzo lubię czytać kryminały, thrillery i książki z wojną w tle. Niemniej jednak dla odprężenia fajnie jest sięgnąć po coś innego, co odpręży i wniesie inne emocje i taką książką jest właśnie "Do zakochania jeden rok". Będąc przy tytule książki, przyznaję się szczerze, że przez dłuższy czas zupełnie go przekręcałam, myślałam że jest on inny i brzmi "Do zakochania jeden krok" i nawet gdzieś kilka razy taki właśnie tytuł wpisałam. Gdy w końcu dojrzałam, że popełniam błąd, nieźle się uśmiałam. Uznałam, że jest to zabawne i z pewnością nie ja jedyna tak odczytałam tytuł (a bynajmniej mam taką nadzieję, że jeszcze komuś taka pomyłka się wkradła). Powracając jednak do środka lektury, autorka nieźle namieszała i tym razem. Zdradzę Wam, że wydarzyło się coś, czym Zojka będzie żyła, będzie prowadziła swoje śledztwo, a podejrzanymi będą wszyscy. Ja nie mogłam zgadnąć kto stoi za zniknięciem babci. Książkę czytało mi się miło i przyjemnie, z pewnością sięgnę po kolejną część.

Podsumowując pierwszą część perypetii Zojki, napisałam iż jest to komedia z wątkiem kryminalnym, który trzeba traktować z przymrużeniem oka i oczywiście dla śmiechu, bo ze sztywnym podejściem do sprawy przesłanie autorki straci sens. Trzeba pamiętać, iż jest to przede wszystkim komedia i mamy się tu śmiać, mamy mieć dobry humor i poczuć trochę luzu. To nie jest kryminał, gdzie mamy się doszukiwać szczegółów sprawy, który jest poważny i nie może być żadnego przeoczenia, które popsuje sens książki, tu sprawy bierzemy na luźno. Choć nie ukrywam, że sprawa babci brzmi całkiem poważnie, w końcu to najważniejsza osoba w rodzinie i ukochana babci głównej bohaterki.

Joanna Szarańska - Od lat związana zawodowo z copywritingiem. Zakochana w piłce nożnej, języku hiszpańskim i książkach. Miłośniczka powieści Stephena Kinga. Tych najdłuższych. Blogerka z zamiłowania, pisarka przez lata wyłącznie szufladowa i nałogowa marzycielka. Współpracowała z Fundacją Miasto Słów i Klubem z Kawą nad Książką. Na co dzień mama wyjątkowej córeczki, żona wyjątkowego męża i opiekunka wyjątkowych zwierzaków: najpiękniejszego pod słońcem schroniskowca racy mieszanej i kota z (rudym) charakterem.
(informacje o autorce pochodzą z książki "Do zakochania jeden rok")Za książkę dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona:

10 komentarzy:

 1. Wydaje sie całkiem przyjemni napisana wiec czytanie powinno sprawić wiele przyjemności :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że tak będzie jak sięgniesz po tę lekturę :)

   Usuń
 2. Mam jeszcze do nadrobienia pierwszą część. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tej serii, ale nie miałam okazji jeszcze czytać :)

  http://www.whothatgirl.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę musiała kiedyś przeczytać.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...