"Nauczyciel tańca. Rewolta" Anna Dąbrowska


"NAUCZYCIEL TAŃCA. REWOLTA"
Cykl: Nauczyciel tańca (tom 2)
Autor: Anna Dąbrowska
Wydawnictwo: Lira
Liczba stron: 336
Rodzaj literacki: literatura współczesna
Rok wydania: 2019"To opowieść o dwójce ludzi, którzy złożyli sobie płomienne obietnice, ale zapomnieli, że każde przyrzeczenie łatwo zniszczyć"

Kaja i Dominik, to duet który pokochali czytelnicy. Każdy życzył im szczęśliwego zakończenia i takie właśnie otrzymali. Jednak czy połączenie dwójki zakochanych ludzi węzłem małżeństwem, to jest już koniec? Otóż nie, to dopiero początek długiej drogi, która nie zawsze jest piękna i kolorowa. Wystarczy popaść w monotonię, wystarczy zacząć iść w drugą stronę, aby coś zaczęło się psuć. Każde uczucie, które chce się, aby pozostało, należy pielęgnować, gdyż zaniedbane może się ukryć, a czasem nawet zaniknąć. Nasi zakochani troszkę z biegiem lat się pogubili. Muszą na nowo odnaleźć drogę, która rozpali w nich stare uczucia. Czy uda się im ponownie? Czy ponownie będę mieli szczęście i od losu otrzymają happy end?

"Ile potrafi wybaczyć miłość?
Czy szczerość stanowi klucz do szczęścia?"

Czasami kończąc czytać książkę, zastanawiam się nad tym jak potoczyłyby się losy bohaterów, gdyby autor postanowił napisać kolejną część. Bywam rozczarowana, gdy tak się nie dzieje. Po przeczytaniu "Nauczyciela tańca. Rewolta" mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony książka mi się podobała, wzruszyła mnie i dała wiele do myślenia, a z drugiej strony jestem rozczarowana. Lecz nie jestem rozczarowana powieścią, lecz po prostu...życiem? Smutno mi, gdyż wiem, iż w wielu przypadkach, nie chcę tu używać słowa "w większości" bo tego nie wiem, niestety po ślubie, bądź po dłuższym czasie bycia w związku wkrada się monotonia, życie we dwoje staje się mniej ekscytujące i każdy zaczyna iść w swoją stronę. I moje rozczarowanie było spowodowane tym, że moich ulubieńców, czyli głównych bohaterów książki, taki los właśnie spotkał. Jednak czy nie zawalczyli o to, by te drogi znów się zeszły? Czy nadejdzie czas, aby znów być szczęśliwym? Czy miłość wygra i tym razem?

"Ile potrafi wybaczyć miłość?
Czy szczerość stanowi klucz do szczęścia?"

Powieść nie jest zbyt obszerna, powiedziałabym że jest z tych na dwa wieczory. Wciąga, wzrusza, denerwuje i momentami można poczuć pewną melancholię. Nawet nie wiadomo kiedy człowiek przestaje czytać i zastanawia się nad własnym życiem. Ci szczęśliwi, świeżo zakochani, mający jeszcze motylki w brzuchu, z pewnością wypierają myśl, że ich kiedyś taka codzienność może spotkać. Ci, którzy właśnie tak żyją, kochają mocno, lecz gdzieś się zatracili, rozmyślają o tym jak to naprawić. A jak jest z Tobą? Może jesteś w długoletnim, szczęśliwym związku i masz rady dla zagubionych? Myślę, że jeżeli naprawdę się kocha, to nawet po mocnym kryzysie wyjdzie słońce i nadejdą piękne dni, serce znów zabije mocno, a w brzuchu obudzą się motyle.

"Bywa, że taniec to za mało, by wyrzucić z siebie gniew..."

Powracając do książki, to oczywiście nie mogło zabraknąć w niej tańca. Tym razem ktoś nowy skradnie się do tego świata i będzie próbować namieszać. Także powrócą stare postaci, które również wiele energii wniosą w fabułę. Każdy swą osobą dodaje ostrego pazura powieści i tworzy ją bardziej interesującą. Nie obejdzie się bez rywalizacji, intryg i szokujących wydarzeń. Nie należy się obawiać pierwszej części książki, gdy wyda się mało dynamiczna, gdyż druga część przyspieszy i będzie się działo szybciej, ostrzej i bardziej emocjonująco. Z pewnością nie zabraknie łez, w moim przypadku troszkę ich wylałam.

Anna Dąbrowska - pełnoetatowa mama i żona z Inowrocławia. Jej autorskie motto brzmi: "zawsze stawiam na emocje", co doceniły czytelniczki jej poprzednich powieści. Nakładem wydawnictwa Lira ukazały się dotychczas: "Nauczyciel tańca", "Zanim zniknę" i trylogia: "Jedna chwila", "Jedno życie" i "Jedna miłość".
(informacje o autorce pochodzą z książki "Nauczyciel tańca. Rewolta")

Za książkę dziękuję wydawnictwu Lira:

4 komentarze:

 1. Czytałam pierwszą część i bardzo mi się podobała, więc tę również na pewno przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam jeszcze na półce pierwszą część i czeka na dłuższy spokojny wieczór. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już niebawem się zaczną długie wieczory :) Mam nadzieję, że wtedy znajdziesz czas na czytanie.

   Usuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...