"Pocztówki" Agnieszka Lis"POCZTÓWKI"

Cykl: Czas na zmiany (tom 1)
Autor: Agnieszka Lis
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 320
Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans

Opis książki:

"Wakacje na Wyspach Kanaryjskich w styczniu, kiedy w Polsce jest szaro i zimno, wydają się strzałem w dziesiątkę. Słoneczne plaże, piękne widoki, hotel all inclusive. Żyć, nie umierać!


A jednak i w słonecznym raju nie zawsze jest idealnie. Trudno powstrzymać się od złośliwych komentarzy, widząc turystkę w zbyt skąpym stroju czy małżeństwo objadające się w hotelowej restauracji. Gdy okazuje się, że przewodnik testuje nową trasę bez pięknych widoków czy wygód, do głosu dochodzą najgłębiej skrywane sekrety i ukrywane latami kłamstwa. Opadają maski, a bohaterowie będą zmuszeni spojrzeć w głąb siebie i odkryć swoje prawdziwe ja.

Agnieszka Lis w swojej nowej powieści kreśli wyraziste portrety psychologiczne. Pokazuje, jakie emocje rodzą się w nas, gdy wymarzone wakacje zamieniają się w nieporozumienie. Czy ten urlop na zawsze zmieni życie bohaterów?"

Moja opinia:

"Pocztówki" Agnieszki Lis, to książka, którą bardzo przyjemnie się czyta. Jest dobra na każdy dzień, czy to letni, jesienny, zimowy, czy też wiosenny. Każda pora roku jest dobra, by po nią sięgnąć. Autorka z początku wprowadza nas w lekki chaos, związany z przygotowaniami do wakacji, dzięki czemu można się poczuć jakbyśmy my sami gdzieś wyruszali. Poznajemy głównych bohaterów, a jest ich kilku. Początkowo się nie znają, lecz i na to nadejdzie czas. Jednak czy będą darzyć się sympatią? Co sprawi, że ich drogi się ze sobą skrzyżują? Na wszystkie te pytania są odpowiedzi i ja już je znam, lecz zachowam dla siebie, niech każdy kto sięgnie po tę książkę, odkrywa je samemu, dajcie się porwać lekturze i poczujcie jej klimat. Wracając jednak do wyrażania mojej opinii na temat powieści, przyznam szczerze, że na początku się trochę gubiłam jeśli chodzi o bohaterów, którzy mi się mylili i nie mogłam połapać się kto jest kogo żoną, a kto czyim mężem, kto jest kogo matką, kto jest samotny, a kto zamężny. Nie mogłam również dopasować imion do bohaterów i to mnie lekko niepokoiło. Na szczęście tak było tylko przez chwilę, bo później bez problemów wszystkich potrafiłam odróżnić i nie było wcale to takie trudne, jak na początku mi się wydawało.
 Postacie książkowe, to po prostu zwykli ludzie, którzy wybrali się na wakacje w środku zimy, oczekując samych wspaniałości, cudownych chwil i pełnego relaksu. Niemniej jednak spotyka ich coś trochę innego, otrzymują coś czego spodziewać się nie mogli. Lecz dzięki temu mają szansę na poznanie się i wydobycie z siebie tego, co w nich siedzi i co ich męczy.
Myślę, że książka jest dobra dla każdego. I choć początkowo może wydawać się czytelnikowi trochę banalna, tak właśnie było w moim przypadku, to jednak nadchodzi moment, że dostrzega się w niej głębszy sens. Otwiera się i ukazuje wiele emocji skrywanych w ludziach. Pochłaniając lekturę byłam w lekkim szoku, że ludzie żyjący pod jednym dachem potrafią tak mało o sobie wiedzieć, a zarazem tak wiele skryć, choć podkreślam, że nie jest to dla mnie nowa sytuacja, o której miałam przyjemność czytać. Jednak za każdym razem będzie mnie to zaskakiwać.

Agnieszka Lis - pisarka, felietonistka. Z wykształcenia pianistka i dziennikarka. Wydała siedem powieści: "Jutro będzie normalnie", "Samotność we dwoje", "Pozytywka", "Karuzela", "Latawce", "Huśtawka" i "Muzyka twojej duszy". Mieszka pod Warszawą, gdzie próbuje odnaleźć równowagę i harmonię w pędzie życia. Znacząco pomaga jej w tym pisanie, nie tylko książek. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich.
(informacje o autorce pochodzą z książki "Pocztówki")


Za książkę dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona.

4 komentarze:

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...