"Saturn" Agnieszka Lingas-Łoniewska"SATURN"
Cykl: Bezlitosna siła (tom 3)
Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawnictwo: Burda Książki
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 256
Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans

"Oboje przeszli przez piekło zgotowane im przez bliskich.
Oboje noszą blizny, nie tylko na skórze."

Opis książki: 

"Na ringu jest Saturnem - diabelnie szybkim, bezlitosnym i niepokonanym. Świetnie zbudowany i przystojny Konrad nigdy nie miał sercowych problemów. Przynajmniej jeśli chodzi o panienki na jedną noc.
Dopóki w fundacji, a tym samym w jego życiu nie pojawiła się ona. Krasnal. Słodka landrynka. Makowa panienka. Czyli po prostu śliczna Inez, która skutecznie spędza mu sen z powiek.
Dziewczyna jest podopieczną fundacji dla kobiet, które doświadczyły przemocy. Dopiero co zaczęła dźwigać się z traumatycznych przejść. Anita i Martyna, jej przyjaciółki, nie są przekonane, czy związek z Saturnem to dobry pomysł. Wątpliwości mają nawet Kastor i Polluks, najlepsi kumple Konrada.
Inez swoje blizny nosi nie tylko na przedramionach. Jej serce też jest ich pełne. Tylko...czy jest ktoś, kto może zrozumieć ją lepiej niż Saturn, który sam przeszedł przez piekło?"

Moja opinia:

W trzeciej części Bezlitosnej siły powracamy w te same miejsca, które poznaliśmy w poprzednich tomach tej serii oraz przewijają się również ci sami bohaterowie. Niemniej jednak tym razem na pierwszym planie jest tytułowy Saturn oraz Inez. To ich życie teraz śledzimy, to teraźniejsze, jak również wracamy do ich koszmarnej przeszłości. Autorka kolejny raz w ręce swych czytelników przekazała powieść pełną przeżyć, wzruszeń, zmartwień, sensacji, nerwów, niepokoju, jak również wrażliwości i uczuciowości. To kolejny raz, gdy udowadnia, że nie bez powodu jest nazywana Dileką Emocji. Jedynym minusem tej książki jest to, że zawiera ona tylko dwieście pięćdziesiąt sześć stron. Jak dla mnie, to jest zdecydowanie za mało! Zdecydowanie za szybko kończy się czytać tę książkę, a chciałoby się naprawdę pozostać z nią, z jej bohaterami na dłużej.
Co znajdujemy w tej powieści? Z pewnością autorka zabiera nas do świata, w którym bohaterowie to silni mężczyźni, lecz z przeszłością, której nikt by im nie pozazdrościł. Są oni mocno doświadczeni przez życie, wiedzą czego chcą, a do czego nigdy nie chcieliby wrócić. Nawet wspomnienia ich bolą, a emocje które ich dręczą wyładowują na ringu. Są najlepsi w tym co robią, a kobiety ich kochają, szaleją za nimi. Jednak oni traktują je przedmiotowo. To jednak się kończy, gdy na horyzoncie pojawia się ta jedyna, dla której zrobią wszystko. W poprzednich częściach te jedyne, odnaleźli właśnie Kastor i Polluks. Tym razem na tej ścieżce znajduje się Saturn. Czy jemu również życie się ułoży z piękną Inez? Czy będzie potrafił otworzyć się na miłość? Czy oboje dadzą sobie szansę?
Wybranki tych twardzieli są również doświadczone przez życie. Każda z nich coś złego przeżyła i być może to ich do siebie przyciąga. Jednak Inez ma na swoim ciele znamiona tak widoczne, że ukrywa je pod ubraniami i strzeże by nikt ich nie zobaczył. Czy pokaże je Saturnowi? Jeśli tak, to czy on będzie w stanie patrzeć na nie każdego dnia?
W życiu wielu rzeczy da się pozbyć, jednak z przeszłością nie jest tak łatwo, jej nie da się wymazać z pamięci. Trzeba nauczyć się z nią żyć. Czy naszym bohaterom się to uda?

Agnieszka Lingas-Łoniewska - Wrocławska pisarka, zwana przez swoje czytelniczki Dilerką Emocji. Autorka ponad 30 bestsellerowych powieści, stanowiących elektryzujący miks gatunkowy romansu, dramatu i sensacji. Kocha zwierzęta, ma cztery koty i psa. Od lat prowadzi autorską akcję Karma zamiast Kwiatka i na licznych spotkaniach autorskich zbiera karmę dla zwierzaków, którą potem przekazuje do wrocławskich fundacji. W 2016r. zajęła II miejsce w plebiscycie "Gazety Wrocławskiej" Kobieta Wpływowa. W wolnym czasie, kiedy nie pisze (a zdarza się to czasami), kocha czytać i oglądać seriale kryminalne, jej pasją są także nordic walking i robótki ręczne.
(Informacje o autorce pochodzą z książki pt."Kastor")


Za książkę dziękuję wydawnictwu: Burda Książki.

4 komentarze:

 1. Ten cykl jeszcze przede mną, ale to tylko kwestia czasu, kiedy na pewno po niego sięgnę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem po lekturze dwóch tomów tej serii. Tę mam w planach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli wniosek może być tylko jeden: polubiłaś tę serię :)

   Usuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...