"Próba życia" K.A. Figaro - OPINIA PRZEDPREMIEROWA"PRÓBA ŻYCIA"
Cykl: Rozchwiani (tom 3)
Autor: K.A. Figaro
Wydawnictwo: Lipstick Books
Data wydania: 12/02/2020
Liczba stron: 334
Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans


Opis książki:

"Życie porządnie dało w kość głównym bohaterom. Czy Łucja i Dymitr odnajdą do siebie drogę? Czy idealny podstęp wyjdzie obojgu na dobre? Otrzymają od życia wskazówki, lecz czy będą potrafili je odpowiednio przeczytać?
Obsesje. Paranoje. Wewnętrzne dylematy przeplatane zaspokajaniem fizycznych potrzeb. Czy to wszystko może skończyć się dobrze? "

Moja opinia: 

Po przeczytaniu drugiego tomu Rozchwianych pt. "Zranione uczucia" wiedziałam, że sięgnę po kontynuację tej serii. Należało jednak troszkę poczekać, aż tylko się pojawi i gdy tak się stało, długo się nie zastanawiałam nad wzięciem jej w swoje ręce. Byłam bardzo ciekawa jak potoczyły się losy Łucji i Dymitra. I muszę przyznać, że autorka totalnie mnie zaskoczyła, takiego obrotu spraw się nie spodziewałam. Myślałam, że będzie to bardzo przewidywalna kontynuacja i nawet w głowie ją sobie ułożyłam. Niestety, a może jednak i bardzo dobrze, iż akcja powieści potoczyła się zupełnie inaczej, aniżeli ja sobie to wyobraziłam. Z pewnością to, jak potoczyły się losy bohaterów, było to dla mnie zaskoczeniem. Mnie osobiście, mocno by korciło - gdybym tylko była pisarką - aby jednak podczas pisania pójść w inną stronę, autorka jednak tego nie zrobiła. Czy dobrze? Z pewnością tak, gdyż dzięki temu nie otrzymaliśmy lektury, która jest przewidywalna. A sam koniec, tak jak i było w poprzedniej części, wywołał u mnie zdenerwowanie, bo jak można tak kończyć książki? Tego się nie robi czytelnikom! Teraz kolejny raz z niecierpliwością będę czekała na kolejny tom, gdyż historia Łucji i Dymitra tak zakończyć się nie może.
Powieść ta nie jest arcydziełem literackim, ale z pewnością jest jedną z tych, które wciągają i kończy się ją w jeden wieczór. Ciężko jest się od niej oderwać, choć momentami naprawdę wkurza. Przede wszystkim mocno podnosiły mi ciśnienie rozdziały Dymitra. Ten bohater wyjątkowo zraża do siebie czytelnika, a jednocześnie wzbudza w nim wiele emocji, między innymi budzi nadzieję, iż ten mężczyzna może się zmienić i jakimś cudem stanie się choć w małym stopniu innym człowiekiem, takim który będzie kochał i dbał o swoją ukochaną. Jednak czy w przypadku Dymitra tak właśnie się stało? Jego tok myślenia, jak również słownictwo, którym się posługuje może irytować, ale ja bardzo lubię, jak w lekturze są różni bohaterowie, z różnym charakterem, oraz którzy wzbudzają we mnie różne emocje. Rozdziały z Łucją bardzo mi się podobały i w tym przypadku również nie zabrakło palety przeżyć i wrażeń.


Za książkę dziękuję Grupie Wydawniczej Foksal.8 komentarzy:

 1. Myślę, że kiedyś dam szansę tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 2. DOBRY TYTUŁ. OPRAWA BARDZO ZACHĘCA DO CZYTANIA.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się ciekawie, może uda się przeczytać i przekonać się

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie daj znać czy udało Ci się przeczytać tę książkę i oczywiście napisz swoją opinię.

   Usuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...