"Splecione letnie sny" Karolina Wilczyńska
"SPLECIONE LETNIE SNY"
Cykl: Stacja Jagodno (tom 10)
Autor: Karolina Wilczyńska
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 320
Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans


Opis książki:

"Przeznaczeni kieruje Weronikę do Jagodna, gdzie prowadzi warsztaty z tkactwa i zaprzyjaźnia się z panną Julią. Nić porozumienia między kobietami sprawia, że Weronika zwierza się jej z sekretu...Przeszłości nie da się wymazać z pamięci, szczególnie jeśli jest bolesna. Czy bohaterka spróbuje na nowo ułożyć swoje życie?

W Jagodnie i w życiu jego mieszkańców szykują się zmiany. Jak zawsze splatają się tu chwile radosne i smutne. Szczęście jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko o nie zawalczyć!"

Moja opinia:

Już dziesiąty raz miałam przyjemność spędzenia czasu z kolejnym tomem Stacji Jagodno. Nie mogę uwierzyć, że już tyle części zostało wydanych. Każda z nich była wyjątkowa, w każdej z nich pojawiali się niesamowici bohaterowie, którzy swoją osobą wnosili coś nowego do powieści, a także swym doświadczeniem i swoimi życiowymi przeżyciami, dawali lekcję, która czasem była przestrogą, czasem tylko delikatnym wskazaniem kierunku, w którym powinno się pójść, a czasem było to po prostu otwarcie oczu na pewne sprawy. Nie da się w skrócie tego wszystkiego opisać, gdyż każda z tych lekcji była cenna i każda miała trafić do kogoś innego. Ja również mogłam co nieco do siebie dopasować, przemyśleć i wyciągnąć pewne wnioski. Ale powróćmy do samej powieści i jej bohaterów, którzy zasługują na szczególną uwagę. Każdy z nich to ważna postać, bez których Jagodno nie byłoby takie samo. Na czele całego Jagodna oczywiście stoi babcia Róża, oraz nie da się ukryć, że zaraz za nią stoją hrabianki. I choć wszystkie trzy te kobiety są już wiekowe, to wcale nie jest to powieść wyłącznie dla starszych osób. Wręcz przeciwnie, wielu młodym osobom również się będzie podobać, gdyż tuż za tymi postaciami, jest całe mnóstwo innych, także tych młodych. Są rozterki miłosne osób dorosłych, jak również tych dopiero zaczynających wkraczać w świat, w którym próbują zrozumieć miłość. To uczucie jest pięknie przedstawione w tej powieści i ponownie muszę napisać, że nie da się jego w skrócie opisać. Dlaczego? Otóż każdy musi sobie wyobrazić, że bohaterów tej lektury jest kilkunastu i większość z nich nosi w sobie to uczucie. U każdego z nich miłość jest na innym etapie i nie da się o niej napisać ogólnie. Z pewnością podczas czytania czytelnik będzie ją czuł. W Stacji Jagodno nie brakuje przyjaźni, która jest również bardzo ważna w życiu każdego człowieka.
W książce mamy przyjemność spotkania zwyczajnych ludzi, ze zwyczajnymi problemami i radościami dnia codziennego, a jednak podczas czytania uważa się ich za wyjątkowych. Cała okolica i cała społeczność wykreowane przez autorkę są tak urocze, że nie da się ich nie lubić. Każdy kto zasiądzie z jednym z tomów Stacji Jagodno, z pewnością zanurzy się w niej tak głęboko, że zapomni o świecie rzeczywistym, poczuje ciepło, a przede wszystkim poczuje, że znajduje się w bezpiecznym miejscu, wśród ludzi serdecznych i oddanych swoim przyjaciołom, rodzinom, a nawet tym, którzy po prostu są przejazdem. Oczywiście polecam książkę!

Karolina Wilczyńska - Autorka najpiękniejszej literatury obyczajowej. Oprócz niezwykle popularnej sagi Stacja Jagodno ma na koncie m.in. bestsellerowy cykl powieściowy zatytułowany Rok na Kwiatowej. Karolina Wilczyńska rozumie kobiece emocje i pisze o tym, co jej zdaniem ma największe znaczenie w życiu - o uczuciach. Z niegasnącym zainteresowaniem słucha ludzkich historii.
(informacje o autorce pochodzą z książki "Cisza między dźwiękami")

Za książkę dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...