"Powiedz mi, jak będzie" Sylwia Trojanowska


 "POWIEDZ MI, JAK BĘDZIE"
Cykl: Dobre chwile (tom 1)
Autor: Sylwia Trojanowska
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans
Liczba stron: 360
Rok wydania: 2020

"Trzy pary, trzy historie
i filmowa fabuła, która trzyma
w napięciu aż do ostatniej strony."

Opis książki:

"Wojciech nie szukał miłości, ale kiedy poznał Annę, już od pierwszego spotkania wiedział, że ta relacja będzie wyjątkowa.
Kinga była pewna, że znalazła tego jedynego mężczyznę. Zaufała mu całkowicie, ignorując kolegę z pracy, który od jakiegoś czasu spoglądał na nią z zainteresowaniem.
Ola zawsze była zajęta pracą, lecz gdy spotkała Mateusza, zapragnęła od życia czegoś więcej.
Jedno wydarzenie sprawi, że drogi dotychczas obcych sobie ludzi niespodziewanie się przetną. Bolesne doświadczenie zmusi ich do zmierzenia się z najtrudniejszym pytaniem o przyszłość: Co jeszcze szykuje los? Czy siła miłości zwycięży?"
(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia:

Zaczynając dzielić się swą opinią na temat powieści "Powiedz mi, jak będzie", napisanej przez Sylwię Trojanowską, muszę zaznaczyć, że jak nie macie kilku godzin na pochłonięcie tej książki w całości, to nie zaczynajcie, bo to grozi nieprzespaną nocą, spóźnieniem się do pracy, bądź zapomnieniem o jakimś ważnym spotkaniu. Gdy tylko wzięłam tę powieść w swe ręce i zaczęłam ją czytać, po prostu nie mogłam się oderwać od niej, przepadłam. Opisuje ona normalne życie, wzloty i upadki, szczęścia i nieszczęścia, cudowne i tragiczne chwile jakie zdarzają się w życiu, a jednak wciąga i budzi zainteresowanie. Jest ona tak prawdziwa, że aż bolesna. Czuć w niej prawdziwe szczęście i serce się raduje, ale też prawdziwie odczuwa się nieszczęścia. Trzy pary i każda z nich jest wyjątkowa, każdej z nich historia jet ciekawa i poruszająca. Nie potrafiłabym wybrać tą, którą polubiłam najbardziej, a którą najmniej. Za każdą z nich trzymałam kciuki i życzyłam im szczęścia.
Nie chcę zbyt wiele zdradzać o tym co jest w środku tej powieści, dlatego tak w wielkim skrócie wspomnę, że jest w niej miłość i walka o nią, o tym jak niespodziewanie może się ona pojawić się w życiu, jak również jak ciężko jest się z niej wyleczyć, o tym jak ciężko jest żyć ze stratą bliskiej osoby oraz o tym jak ważne w związku jest wsparcie, szczerość i zrozumienie. Mogłabym tak wymieniać i wymieniać, lecz po co? Sięgnijcie sami po tę powieść, a dodacie sobie sami to wszystko czego tu zabrakło. A jestem pewna, że znajdzie się tego o wiele więcej.
Na sam koniec dodam, że po zakończeniu pięknych powieści, takich do których się przywiązałam i które skradły moje serce, mam pewien odruch - przytulam je do siebie, zamykając je w swych ramionach, zamykam oczy i staram się ochłonąć z emocji i tym razem też tak zrobiłam.

Sylwia Trojanowska - Autorka poczytnych powieści obyczajowych, w tym "Wigilijnej przystani", "A gdyby tak...", a także trylogii, w której skład wchodzą: "Sekrety i kłamstwa", "Prawdy i tajemnice" oraz "Powroty i wspomnienia". Kolekcjonerka chwil, pasjonatka pozytywnego myślenia i... uśmiechu. Uwielbia podróże. Wspiera działania na rzecz kobiet. Wraz z mężem i synem mieszka w Szczecinie, w otulinie malowniczej Puszczy Bukowej.
(informacje o autorce pochodzą z książki "Powiedz mi, jak będzie")

Za książkę dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona.

6 komentarzy:

 1. Według mnie,ta książka jest wyjątkowa. Trudna i bolesną, ale piękna i wlewającą w serca czytelników nadzieja. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w 100%. Muszę koniecznie sięgnąć po kolejną część.

   Usuń
 2. Trudna i bolesna tematyka. Takie książki bardzo mnie przyciągają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to piękna powieść i myślę, że Ci się spodoba.

   Usuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...