"Zdrada doskonała" Lauren North
 "ZDRADA DOSKONAŁA"
Autor: Lauren North
Tłumaczenie: Agnieszka Walulik
Wydawnictwo: WAB
Rodzaj literacki: kryminał, sensacja, thriller
Liczba stron: 384
Rok wydania: 2020 (w języku polskim)

"Komu zaufasz w najmroczniejszym momencie?"

Opis książki:

"Myślałam, że to nasza przyjaciółka. Myślałam, że chce pomóc.
Tess jest załamana po niespodziewanej śmierci męża. Pozostał jej już tylko syn Jamie - zrobiłaby wszystko, aby go chronić, ale na razie nie bardzo radzi sobie z życiem. Wszystko się zmienia, kiedy do drzwi ich domu puka Shelley, zawodowo zajmująca się pomaganiem osobom, które zmagają się z utratą kogoś bliskiego. Pełna wyrozumiałości i życzliwości, obiecuje, że pomoże Tess przetrwać ten najtrudniejszy okres w życiu.
Kiedy jednak dochodzi do serii niepokojących wydarzeń i pojawiają się pytania w związku ze śmiercią męża, Tess zaczyna podejrzewać, że Shelley może mieć ukryty motyw. Wie, że musi dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo Jamiemu - lecz nigdy jeszcze nie czuła się równie bezbronna..."
(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia:

"Zdrada doskonała" Lauren North, to thriller psychologiczny, który wciąga i wzbudza ciekawość czytelnika już od pierwszych stron i choć nie uważam jej za świetną książkę, która powaliła mnie na kolana, to dobrze mi się ją czytało. Podczas jej pochłaniania miałam wrażenie, że gdzieś błądzę, czułam się czasem jakbym była w jakimś śnie. Niby wiedziałam o co chodzi, byłam pewna, że rozwiązanie mam podane na tacy, a jednak myliłam się. Finału akcji, jakie zaserwowała mi autorka, zupełnie się nie spodziewałam i podejrzewam, że dla wielu czytelników było, bądź będzie ono zaskoczeniem.
W powieści poruszona jest śmierć bliskiej osoby i to jak człowiek sobie po niej radzi, a raczej nie radzi sobie wcale. Najlepszym wsparciem w takich chwilach są bliscy, lecz i od nich człowiek się odsuwa, a ich rady stają się odpychające. Czasami łatwiej otworzyć się jest przed obcą osobą, lecz czy takiej można zaufać? Z tym wszystkim boryka się główna bohaterka. Siły dodaje jej synek Jamie, dla którego zrobi wszystko.
Z pewnością jest to dobry thriller psychologiczny, który obnaża stan psychiczny głównej bohaterki, po śmierci ukochanego męża. Tess jest postacią, która wzbudziła we mnie różne emocje, od irytacji po współczucie,lecz według mnie bardziej intrygującymi postaciami byli: brat jej męża i Shelley, która pomagała Tess w tych trudnych chwilach. Te postacie były dla mnie największą zagadką, którą próbowałam rozgryźć.

Za książkę dziękuję wydawnictwu W.A.B.

7 komentarzy:

 1. Trudna tematyka, ale lubię takie książki. No i niezmiernie intrygują mnie postaci oraz szczegóły wydarzeń. Dużo ostatnio tej książki na blogach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo ostatnio tej książki na blogach zapewne dlatego, że jest ona nowością :)

   Usuń
 2. Może być ciekawa na urlop. Muszę zrobić sobie wycieczkę do księgarni

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio często spotykam tę książkę, więc chyba w końcu przeczytam! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pakuje ją do plecaka i jadę na wakacje. Mam nadzieje, że się nie zawiodę

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...