"Zimowy ogród" Kristin Hannah

 

"ZIMOWY OGRÓD"

Autor: Kristin Hannah
Tłumaczenie: Joanna Puchalska
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2019
Rodzaj literacki: Literatura piękna
Liczba stron: 424

"Czasem wystarczy otworzyć drzwi do przeszłości matki, aby odnaleźć własną przyszłość."

Opis książki:

"Meredith i Nina Whitson są tak różne, jak tylko różne mogą być siostry. Jedna zajmuje się dziećmi i rodzinną firmą, druga jest słynną fotoreporterką. Kiedy ich ukochany ojciec zapada na ciężką chorobę, trwają przy nim razem z zimną, pozbawioną uczuć matką. Przed śmiercią ojciec wymusza na żonie obietnicę: ma opowiedzieć córkom bajkę, którą rozpoczęła wiele lat temu i nigdy nie skończyła. Siostry są zaskoczone historią wielkiej miłości, która miała początek w mroźnym Leningradzie w czasie drugiej wojny światowej, zaś finał współcześnie na Alasce. Nina obsesyjnie chce poznać prawdę i to ona zmusza matkę i siostrę do wyprawy w przeszłość. Na jaw wychodzą sekrety, które wstrząsną całą rodziną.
Wciągający od pierwszej strony Zimowy ogród to powieść niezwykła - epicka historia miłosna i jednocześnie kameralny portret kobiet na życiowym rozdrożu."
(opis książki pochodzi od wydawnictwa)

Moja opinia:

Kristin Hannah skradła moje serce kolejną powieścią. Jestem ogromnie wdzięczna losowi, że tak mną pokierował, iż wśród tylu książek i wśród tylu autorów, to akurat po tej pisarki książkę sięgnęłam i zapragnęłam poznawać inne historie przez nią napisane. Gdybym tylko mieszkała w Polsce, od razu po przeczytaniu "Zimowego ogrodu" poleciałabym do księgarni i kupiłabym kolejną powieść autorki. A tymczasem muszę sobie (nie)cierpliwie czekać.
"Ogród zimowy", to idealny tytuł dla tej lektury. Jej wnętrze idealnie go przedstawia i to nie tylko dlatego, że taki ogród jest w nim przedstawiony. Niektórzy bohaterowie taki ogród noszą w sobie, są niczym zimny sopel, który w każdej chwili może się rozkruszyć. Jest również opis mroźnego Leningradu podczas zimnej wojny. I choć zdawałoby się, że podczas pochłaniania tej lektury, czytelnik również poczuje chłód, to tak jednak się nie dzieje. Bynajmniej ja wciąż byłam rozgrzana od nadmiaru emocji, które się we mnie kłębiły. 
Czasy drugiej wojny światowej zawsze będą szokować i choćbym przeczytała setki książek na jej temat, nigdy nie uodpornię się na cierpienie ludzi, którzy ją przeżyli. 
W powieści przedstawiony jest obraz wielu bohaterów. Swą uwagę skupiłam na wszystkim i na wszystkich, gdyż dosłownie całość mnie pochłonęła. Nie będę się tu rozdrabniać, gdyż musiałabym napisać tyle swoich przemyśleń, zachwytów i wzruszeń, że pół dnia by mi na to nie wystarczyło. Napiszę zatem krótko: polecam tę powieść, a sama jeszcze kiedyś do niej wrócę, jak do każdej książki napisanej przez Kristin Hannah.

Kristin Hannah - jest autorką wielu bestsellerowych obsypanych nagrodami powieści. Wcześniej prawniczka, obecnie pełnoetatowa pisarka, mieszka z mężem i synem na Hawajach.
(informacje o autorce pochodzą z książki "Zimowy ogród")

11 komentarzy:

 1. Mam już kilka tytułów tej autorki w planach, ale jeszcze po żaden nie udało mi się sięgnąć. Cieszę się, że przypadła Ci do gustu jej twórczość. Ja dotąd spotykam same pozytywne opinie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam za sobą trzy powieści tej autorki i wszystkie były po prostu przecudowne, także polecam bardzo szczerze.

   Usuń
 2. Jestem pewna, że przeczytam te książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie miałam okazji czytać książek tej autorki. Może ta będzie pierwsza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytałam trzy powieści tej autorki i wszystkie były wspaniałe i przepiękne, także polecam.

   Usuń
 4. Słyszałam że ta Pani pisze fajne ksiązki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kristin Hannah pisze przepiękne powieści, takie które pozostają w sercu na zawsze.

   Usuń
 5. Czytałam ostatnio. Bardzo fajna lektura!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dodaje książkę do swojej biblioteki! Mam nadzieje na udaną lekturę!

  OdpowiedzUsuń
 7. Cieszę się, że miałam okazję ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...