"Łatwopalni" Agnieszka Lingas-Łoniewska

"ŁATWOPALNI"

Cykl: Łatwopalni (tom 1)
Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawnictwo: Burda Książki
Rok wydania: 2013 (pierwsze wydanie), 2020 (wznowienie)
Liczba stron: 304
Rodzaj literacki: Literatura piękna

"Ta miłość miała się już nie zdarzyć."

Opis książki: 

"Miłość przychodzi w najmniej spodziewanym momencie, nawet do tych. którzy już przestali jej szukać.
On przemierza Polskę na swoim motocyklu i nigdzie nie zagrzewa dłużej miejsca. Wydaje się wolnym duchem, ale tak naprawdę gonią go demony przeszłości.
Ona uczy polskiego w szkole pod Wałbrzychem. Mieszka z wymagającą matką, która nie może jej wybaczyć dawnych błędów. Zawsze były tylko we dwie i chyba tak już zostanie. W ich miasteczku wszystko jest ustalone raz na zawsze i nie ma co liczyć na cudowny zbieg okoliczności.
Los rzuca jednak Jarka na Dolny Śląsk. Czy jego obecność wstrząśnie nie tylko senną miejscowością, lecz także sercem Moniki? A przede wszystkim - czy da się uciec od traum, które nie pozwalają zasnąć?"
(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia:

Zaczynając wyrażać swoje opinie na temat książek, często zastanawiam się, czy zaczynać od pisania wad, o ile takie dana powieść posiada, czy też od zalet. Dziś postanowiłam, że zacznę od minusów, a dokładniej od jednego wielkiego minusa. Och, jaka ja jestem zła, gdy lektura, którą pochłaniam z wypiekami na policzkach, kończy się za szybko. I tak właśnie jest z książkami Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Droga autorko, są one dla mnie za krótkie i za szybko muszę się żegnać z ich bohaterami, a chciałabym, aby czas z nimi spędzony był dłuższy. Na szczęście z "Łatwopalnymi" tak szybko żegnać się nie będę, gdyż na szczęście przede mną jest jeszcze druga część. 
Nie da się ukryć, iż autorka słusznie nazywana jest Dilerką Emocji. Nie było powieści, abym tych emocji nie otrzymała, zawsze jest ich całe mnóstwo. I tym razem również otrzymałam niezłą ich dawkę. Z pozoru jest to prosta historia, jakich wiele, lecz pióro Agnieszki Lingas-Łoniewskiej sprawiło, że jest ona wyjątkowa. Bohaterowie, to pojedyncze jednostki, które noszą na swych barkach jakiś ciężar, którego nie mogą się pozbyć. Są to wspomnienia, źle podjęte decyzje przez samych siebie, bądź przez osoby inne. Dźwigają po prostu swoją przeszłość. Teraźniejszość daje im szansę, lecz czy ją dobrze wykorzystają? Tego Wam oczywiście nie zdradzę, pozostawię nutkę tajemniczości.

Agnieszka Lingas-Łoniewska - Wrocławska pisarka. Czytelnicy nazywają ją Dilerką Emocji. Autorka niemal czterdziestu bestsellerowych powieści, stanowiących elektryzujący miks gatunków: romansu, dramatu i sensacji. Kocha zwierzęta, ma cztery koty i psa. Od lat prowadzi autorską akcję "Karma zamiast Kwiatka" i na swoich spotkaniach autorskich zbiera dla zwierzaków karmę, którą przekazuje potem do wrocławskich fundacji. W 2016 roku zajęła II miejsce w plebiscycie "Kobieta wpływowa", prowadzonym przez "Gazetę Wrocławską". W wolnym czasie, kiedy nie pisze (a czasem się jej to zdarza!), kocha czytać i oglądać seriale kryminalne. Jej pasją jest także nordic walking i robótki ręczne.
Ostatnio ukazały się: komedia romantyczna "Kolacja z Tiffanym" oraz "Mars", czwarty tom uwielbianej przez czytelniczki serii "Bezlitosna siła", a także nowe wydanie powieści fantasy "Obrońca nocy".
(informacje o autorce pochodzą z książki "Łatwopalni")


Za książkę dziękuję wydawnictwu Burda Książki.11 komentarzy:

 1. Ja nie mam w planach twórczości autorki na razie, ale wiem, że wiele osób zachwyca się tym cyklem i nie tylko tym. Wiem jakie to uczucie, gdy świetna książka zbyt szybko się kończy, ale osobiście w takich wypadkach zawsze staram się nie narzekać i powtarzać sobie, że lepszy niedosyt niż przesyt. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie zgadzam się z tym, że lepszy niedosyt niż przesyt i chyba zacznę do tego podchodzić właśnie w ten sposób :)

   Usuń
 2. Czytałam tylko właśnie ten tom serii i bardzo mi się podobał, ale to było dawno temu, więc muszę go sobie odnowić i przeczytać kolejne. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również jeszcze kolejne części mam przed sobą :)

   Usuń
 3. Słyszałam o tej serii i mam w planie zacząć. Oby tylko czas mi pozwolił :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że czas pozwoli i będziesz mogła przeczytać tę serię :)

   Usuń
 4. Serię kojarzę tylko z widzenia, być może przeczytam, zobaczymy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę zatem miłego czytania, jeśli oczywiście się zdecydujesz :)

   Usuń
 5. Przeczytałam. Dla mnie niestety za krótka... Wciągnęłam się na maksa i szybko te 300 stron zlecialo

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...