"Widoki" Agnieszka Lis"WIDOKI"

Cykl: Czas na zmiany (tom 2)

Autor: Agnieszka Lis

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Rok wydania: 2020

Rodzaj literacki: Literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 336

Opis książki:

"Dziesięć lat temu wspólne wakacje na Wyspach Kanaryjskich zmieniły ich życie. Od tamtej pory każdy z nich pisze dla siebie zupełnie nową historię.

Dorosły już Kacper usiłuje ratować rozpadające się małżeństwo, Dariusz walczy o wyczekiwany awans, a zakochana Sandra stara się znaleźć wspólny język z nastoletnią córką. Ich drogi wciąż przecinają się w mieście nieograniczonych możliwości i spełniających się marzeń. Jak daleko można się posunąć, aby odnieść sukces? Kto ma prawo decydować o naszej przyszłości? I czy miłość naprawdę wszystko zwycięży?

Codzienne wyzwania, wspólne radości i tajemniczy pamiętnik skrywający mroczne sekrety. Agnieszka Lis pokaże wam stolicę, jakiej nie znacie."

(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia:

Dziesięć lat, to bardzo długi czas, w którym życie kompletnie może się zmienić, nawet kilkakrotnie. Dzieci dojrzewają, stają się dorosłymi ludźmi, a życie dorosłych stawia przed nimi nieograniczone możliwości. Tak naprawdę koleje losu nikomu nie są znane i dla każdego przyszłość jest zagadką. Gdy poznajemy bohaterów cyklu Czas na zmiany w pierwszej części, są jeszcze dziesięć lat młodsi, od lat w których do nich powracamy w "Widokach" i nie wiedzą co ich czeka. Dopiero te niezapomniane wakacje coś w nich poruszyło i pchnęło w stronę zmian. Sięgając po drugi tom "Widoki" możemy zobaczyć, w którym kierunku potoczyło się ich życie. Niestety nie zawsze jest kolorowo i pięknie, a także nie każdy dzień usłany jest sukcesami. W tej lekturze pokazany jest obraz ludzi, którym nie wszystko przychodzi łatwo, na wszystko muszą sobie ciężko zapracować. Dotykają ich realne problemy, takie jakie można spotkać w prawdziwym życiu. Autorka wprowadziła również tajemniczą postać, której byłam bardzo ciekawa, zastanawiałam się kim jest i jaki będzie miała wpływ na całą fabułę powieści. To był taki dodatkowy element, który nadał książce troszkę dreszczyku emocji i niepewności. 

Lekturę tę czyta się szybko i przyjemnie, a sami bohaterowie, choć przeszli metamorfozę swojego życia przez dziesięć lat, to jednak czułam, że to są tymi samymi osobami, które poznałam w pierwszej części i miło było spotkać ich ponownie. Podoba mi się pomysł autorki na fabułę. Miło jest zobaczyć jak kilka, całkiem obcych sobie osób, które spotkały się na wakacjach na Wyspach Kanaryjskich, przez kolejne długie lata utrzymują ze sobą kontakt i w jakiś sposób są dla siebie wsparciem. Nigdy nie wiadomo kiedy spotka się przyjaciela (a nawet kilku) na swojej drodze życia...

Agnieszka Lis - Jedna z najpoczytniejszych pisarek literatury obyczajowej, pianistka i dziennikarka> jej powieści trafiają do zakamarków kobiecej duszy i pozwalają zrozumieć, że z każdej - nawet najcięższej - sytuacji zawsze jest jakieś wyjście. Agnieszka Lis nie kreuje rzeczywistości, w której wszyscy są szczęśliwi i nie napotykają na swojej drodze problemów. Przeciwnie - stawia przed swoimi bohaterami wyzwania, które mogą wydawać się nie do przezwyciężenia.

Autorka książek: "Jutro będzie normalnie", "Samotność we dwoje", "Pozytywka", "Karuzela", "Latawce", "Huśtawka", "Muzyka twojej duszy", "Pocztówki", "Zapach goździków", "Przebudzona".

(informacje o autorce pochodzą z książki "Widoki")
Za książkę dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona


4 komentarze:

 1. Lektura tej książki jeszcze przede mną, ale na pewno ją przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawiła mnie ta książka i z chęcią bym ją przeczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, życzę zatem miłego czytania, jak już będziesz miała tę książkę.

   Usuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...