"W kolorze wrzosu" Karolina Wilczyńska

 


"W KOLORZE WRZOSU"

Cykl: Rok na Kwiatowej (tom 7)

Autor: Karolina Wilczyńska

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Rok wydania: 2020

Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 312

"Niech szare chmury rozgoni miłość - pozwól przyjaciołom z Kwiatowej rozjaśnić twój dzień!"

Opis książki:

"Każda z nas od czasu do czasu potrzebuje trochę koloru w szarości dnia. Dzięki temu łatwiej pożegnać się z przeszłością i mieć nadzieję, że zmiana wyjdzie na dobre.

Życie nie rozpieszcza Danuty. Kobieta powoli traci kontakt z dorastającym synem, w pracy też nieustannie musi udowadniać swoją wartość, tym bardziej że właściciel konkurencyjnej kancelarii nie przebiera w środkach i stara się jej zaszkodzić. Na szczęście Danutę postanawia wesprzeć sąsiadka, Liliana. Czy wspólnymi siłami uda im się pokonać bezwzględnego prawnika?

Danuta nie lubi prosić o pomoc, lecz oparcie w otaczających ją kobietach okaże się balsamem dla zlęknionego i samotnego serca. Czy ambitna pani adwokat przestanie wreszcie udawać, że jej życie jest idealne, a ona doskonale nad wszystkim panuje? I jaką rolę w tej historii odegrają delikatne kwiaty wrzosu, które podobno przynoszą nieszczęście?"

(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia: 

Są takie serie, których po kolejne tomy sięgam z uśmiechem i między innymi jest to Rok na Kwiatowej. Karolina Wilczyńska wie jak stworzyć bohaterów, by czytelnicy ich uwielbiali. Tom siódmy "W kolorze wrzosu" w zdecydowanej większości poświęcony jest Danucie. Tym razem to właśnie ją i jej troski najbardziej poznajemy. Jest ona kobietą, która lubi w życiu radzić sobie sama i polegać na własnym zdaniu. Idzie do przodu twardo, wyznaczonymi przez siebie ścieżkami. Jednak czasami trzeba przyjąć pomocną dłoń, aby przezwyciężyć przeszkody, które samemu ciężko byłoby pokonać. Czy Danuta przyjmie tę pomocną dłoń w życiu zawodowym, jak i prywatnym? 

Oczywiście nie zabraknie reszty bohaterów, czyli Julii, Kai i Norberta, którzy również zmagają się ze swoimi troskami. Każdy z nich jest inny i każdego problem jest innego rodzaju. 

Z tą lekturą spędziłam miłe chwile, aczkolwiek nie jest w niej tak kolorowo. Jest jak w prawdziwym życiu, raz pod górkę, a raz z górki. Niemniej jednak tym razem bardziej pod górkę mają nasi bohaterowie. Mam nadzieję, że w kolejnej części będzie im łatwiej i wszystko się ułoży tak, jakby sobie tego życzyli. Ja z pewnością dowiem się o tym niebawem, gdyż planuję sięgnąć po kolejny tom już za kilka dni. 5 komentarzy:

 1. Pod wpływem wielu rozczarowań polskimi autorami jakoś nie dałam nigdy szansy prozie Karoliny Wilczyńskiej, ale myślę ostatnio nad tym, by to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię twórczość tej autorki i chcę poznać tę historię. ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Całkiem przyjemna wydaje się ta książka, chciałabym ją przeczytać;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałam cztery tomy i widzę, że warto czytać dalej :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...