"Wzgórze Świątecznych Życzeń" Sylwia Trojanowska

 


"WZGÓRZE ŚWIĄTECZNYCH ŻYCZEŃ"

Autor: Sylwia Trojanowska

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Rok wydania: 2020

Rodzaj literacki: Literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 400

"Odkryj magiczną moc 

Wzgórza Świątecznych Życzeń,

miejsca, gdzie spełniają się marzenia!"

Opis książki:

"Kilka tygodni przed Wigilią świat pokrywa się białym puchem, wyjątkowo smakuje szarlotka z cynamonem, a uśmiech na twarzy wywołuje widok ukochanej osoby i girlandy świateł. W Świeradowie-Zdroju nie wszyscy jednak cieszą się na nadchodzące święta, a codzienne troski zaprzątają myśli mieszkańców. Czy ten szczególny czas otuli osamotnionych, pomoże pogodzić zwaśnionych i otworzy serca zamkniętych na miłość? A przede wszystkim, czy tajemnice z przeszłości pozwolą na spotkanie się przy wigilijnym stole?

W święta, kiedy ustają spory i miłość zwycięża, wszystko jest możliwe!"

(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia:

"Wzgórze Świątecznych Życzeń" Sylwii Trojanowskiej, to bardzo ciepła, pełna wzruszeń powieść. Czytało mi się ją niezmiernie przyjemnie, a niejednokrotnie miałam ochotę ją po prostu przytulić. Jej bohaterów nie da się nie obdarzyć sympatią, gdyż są wyjątkowi, piękni od środka. Postaci książkowych jest dosyć sporo, ale szybko czytelnik się do nich przyzwyczaja i odróżnia ich życiowe historie. Rzadko można spotkać w jednym miejscu, tak wielu życzliwych ludzi, o tak pięknych sercach. Każdy z nich ma swoją przeszłość i niestety nie należy ona do łatwych. Muszą mierzyć się z koszmarami przeszłości i żyć dalej. Nie da się ukryć, że gdzieś po połowie książki zaczął się moment, iż miałam wrażenie, że czytam ze ściśniętą gulą w gardle i to aż do samego końca. Cały czas coś mnie wzruszało i to często z powodu pięknych, ludzkich odruchów wykonywanych do drugiego człowieka. Pięknie się czyta o takich drobnych, a zarazem wielkich gestach, serce me podczas czytania tej lektury wypełniło się po brzegi dobrocią, którą pochłaniałam od jej bohaterów. Bardzo mi się również podobało, że postaci książkowe, to osoby w przeróżnym wieku, aczkolwiek miałam wrażenie, że każdy z nich ma bardzo dojrzałe spojrzenie na świat. Z pewnością bardzo mi się podobała ta powieść i myślę, że śmiało mogę ją polecić.


Za książkę dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona:

3 komentarze:

  1. Na pewno przyjdzie czas, kiedy będę czytała tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Książki Sylwii Trojanowskiej wciąż przede mną. Wiele dobrego o nich już słyszałam, ale jeszcze na żadną się nie skusiłam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Z przyjemnością sięgnę po taką książkę, dziękuję za opis. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...