"Amerykański sen" Alexa Lavenda

 


"AMERYKAŃSKI SEN"

Cykl: Kontynenty przyjemności (tom 2)

Autor: Alexa Lavenda

Wydawnictwo: Lipstick Books

Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 352

Rok wydania: 2021

Opis książki:

„Kolejna strata i kolejna szansa od życia. Historia lubi się powtarzać, zataczać kręgi... Pokochałam zbyt mocno, zbyt intensywnie, spłonęłam w żarze namiętności. Teraz odradzam się jak feniks i rozpoczynam nowe życie. Kolejny raz”.

Patrycja ze złamanym sercem wyjeżdża do Ameryki. Max zostaje w Australii. Przed nią nowe wyzwanie – bierze udział w telewizyjnym show kulinarnym, rywalizując o miano najlepszego szefa kuchni.

(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia:

"Amerykański sen" Alexy Lavendy, to druga część cyklu Kontynenty przyjemności. Po przeczytaniu pierwszego tomu, czekałam z niecierpliwością na kontynuację tej serii. Głównych bohaterów nie da się nie lubić, a ich życie budzi zainteresowanie. Patrycja jest młodą i ambitną kobietą, która ciężko pracuje na swoje osiągnięcia i to jest jej jedna z wielu zalet, która ją charakteryzuje. Bardzo przyjemne jest czytanie powieści, w której główną postacią jest tak ambitna osoba. Również bardzo podoba mi się pomysł na jej pasję, w której się spełnia. Patrycja swoją postawą pokazuje, że marzenia się spełniają, a z drugiej strony odsłania, że jednak nie każdy czuje się dobrze w każdym środowisku - nawet w tym z pozoru idealnym. 

Powieść tę bardzo przyjemnie mi się czytało, nie mogłam się wręcz od niej oderwać. Nawet bym nie przypuszczała, że tego typu romans mnie tak wciągnie. Lecz nie należy tu przyjąć założenia, iż jest to jeden z tanich romansów, gdyż tak z pewnością nie jest. Autorka do fabuły dodała również trochę grozy, co jeszcze bardziej podkręca emocje. Wszystko jest idealnie dopasowane i wyważone. Dzieje się sporo, lecz wszystko ze smakiem. I nawet gdybym chciała się do czegoś przyczepić, to naprawdę nie mogę. Lektura ta naprawdę mi się podobała. Sam koniec....to dopiero były emocje. Zamknęłam tę powieść naprawdę zła, że w takim momencie się zakończyła. I mam nadzieję, że będzie kontynuacja, na którą czekam już z niecierpliwością.

3 komentarze:

  1. Nie wykluczam, że kiedyś się skuszę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie, że przyjemna i koniec budzi takie emocje. Po takie książki chętnie sięgam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Znalazłam książkę dla siebie :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...