"Minione chwile" Gabriela Gargaś

 


"MINIONE CHWILE"

Autor: Gabriela Gargaś

Wydawnictwo: Filia

Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 400

Rok wydania: 2018

"Dwie kobiety, jeden mężczyzna i wielka miłość."

Opis książki:

"Dwie kobiety, jeden mężczyzna i wielka miłość we wszystkich jej odcieniach - od namiętności do śmiertelnej nienawiści i kary za zdradę. Burzliwe losy rodziny McGregorów na tle chłodnych wrzosowisk , wysokich klifów i starych budowli, opowiadających swoje własne, przejmujące historie.

Anna pozostawia wszystko za sobą i wyjeżdża do Szkocji, by wyleczyć złamane serce. Znajduje tam pracę w posiadłości Lady Abigail, mając nadzieję, że to koniec jej problemów. Jednak w murach starego dworu w West Lothian odżywa przeszłość, a przyczajone demony wychodzą z ukrycia.

Historia starszej pani wstrząsa młodą dziewczyną. Lady Abigail kochała kiedyś ze wzajemnością młodego, polskiego oficera, Waldemara Leśniewieckiego. Jednak wszystko sprzysięgło się przeciw tej miłości. W młodym oficerze zrodziły się bunt i niezgoda na niesprawiedliwość. Przegrany zwycięzca opuścił Szkocję i wrócił do ojczyzny. Jednak jego losy potoczyły się zupełnie inaczej, niż by tego sobie życzył. Uciekając przed podejrzeniami o szpiegostwo powrócił do Szkocji, by na nowo złączyć swój los z Abigail. Jednak czy to ona była mu przeznaczona?

Moja opinia:

"Minione chwile" Gabrieli Gargaś, to przepiękna powieść o miłości, która rani nie jedno serce, a także o tęsknocie, która jest niezwykle silna. Dla mnie ta lektura jest wyjątkowa, ponieważ jej akcja toczy się w Szkocji, w kraju, w którym mieszkam już od czternastu lat. Autorka jak zwykle gra na uczuciach czytelnika, wzbudzając w nim wiele emocji. Historia bohaterów wciąga i z każdą kolejną stroną rozwija się niesamowicie. Nigdy bym się nie spodziewała zakończenia, które otrzymałam i które wywołało we mnie szok. Na początku miałam swoją wizję na zakończenie, później się ona zmieniła i gdy już myślałam, że wiadomo jak wszystko się zakończyło, okazało się, że prawda leży jednak gdzieś, gdzie bym się nie spodziewała. W powieści tej, pokazana jest moc miłości i tego jak ona może być potężna, a przede wszystkim co może zrobić z człowiekiem, który kocha ponad wszystko. Podczas pochłaniania tej lektury nie wiedziałam, gdzie leży rozwiązanie, które by uszczęśliwiło każdego, każde kogoś by skrzywdziło. 

Autorka w swej powieści również ukazała obraz ludzi, którzy osiedlili się w Szkocji po drugiej wojnie światowej. Mam wiele powieści za sobą, które w tle przedstawiały lata wojny i wywoływały we mnie wiele smutku i żalu, żalu do okrucieństwa, które spotkało wielu ludzi. Jednak tym razem otrzymałam coś innego, ale również coś co wywołało we mnie ogromny smutek i współczucie. Aż ciężko wyobrazić sobie, że po wojnie tak wiele osób nie mogło wrócić do swojego kraju i musieli żyć nieświadomi tego, co się dzieje z ich bliskimi w ojczyźnie, a serce ich rozdzierała tęsknota. 

14 komentarzy:

 1. Przy wolnej chwili przeczytam tą książkę. Lubię ten gatunek i po tej recenzji jestem zaciekawiona

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedna z piękniejszych książek jakie w tym roku przeczytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno będę czytała tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za ciekawą recenzję. Myślę, że książka może mi się spodobać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam chęć przeczytać tę książkę. Jak dla mnie idealna na spokojne wieczory.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam już jedną książkę tej autorki. Chętnie sięgnę po więcej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam twórczości tej autorki, z chęcią przeczytam jej książkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja siostra lubi takie historię. Polecę jej ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jedyny tytuł jaki czytałam tej autorki to: Kiedyś się odnajdziemy Jednak w drugiej kolejności mam Twoją propozycje :)Jak przeczytam powiem coś więcej.

  OdpowiedzUsuń
 10. Chętnie przeczytam tą książkę i może zdecyduję się też na inne tytuły autorki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja zupełnie nie kojarzę tej autorki. Jednak myślę, że fabuła mogłaby mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 12. Tyle tych tytułów, każdy sie podoba. Kiedy to przeczytać wszystko

  OdpowiedzUsuń
 13. Oj, zapowiada się na bardzo ciekawą książkę. Zapisuje i z chęcią do niej wrócę!

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja też czasami sięgam po książki nawiązujące do okresu wojny. Chętnie przeczytam również i tą pozycję.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...