"Żyj szybko, kochaj głęboko" Samatha Young"ŻYJ SZYBKO, KOCHAJ GŁĘBOKO"

Autor: Samantha Young

Tłumaczenie: Danuta Śmierzchalska

Wydawnictwo: Burda Książki

Liczba stron: 356

Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans

"Czy można przyjaźnić się z kimś, kto był miłością twojego życia?"

Opis książki:

"Ona była najfajniejszą dziewczyną w mieście, on właśnie się sprowadził z rodzicami i szybko zdążył złamać niejedno serce.

Charley i Jake. Zakochali się w sobie niemal od pierwszego wejrzenia. Byli dla siebie stworzeni, snuli wielkie plany. Aż do tamtego feralnego dnia...

Na urodzinowym przyjęciu byłego chłopaka Charley dochodzi do tragedii. Niektórzy zrzucają winę na Jake'a. Po tym zdarzeniu chłopak zrywa związek i razem z rodziną wyjeżdża na zawsze z miasta.

Dała mu wszystko, każdą cząstkę siebie.

A on...od niej odszedł.

Przez kolejne cztery lata Charley stara się zapomnieć o Jake'u, ale los postanawia z niej zażartować. Dziewczyna wyjeżdża na studia do Szkocji, a tam na imprezie trafia na Jake'a i jego dziewczynę. Zranione serce daje znać o sobie z ogromną siłą. Mimo że Charley stara się unikać dawnego ukochanego jak ognia, on cały czas próbuje się do niej zbliżyć.

Ale czy można zaufać komuś, kto wcześniej tak bardzo zranił?"

(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia:

"Żyj szybko, kochaj głęboko" Samanthy Young jest powieścią, która z pewnością wzrusza, jest urocza i pobudza emocje, które często długo utrzymują swą intensywność. Z jednej strony jest o pierwszej prawdziwej miłości pary nastolatków i mogłoby się wydawać, że jest ona przeznaczona dla tej grupy czytelników, ale z drugiej strony, podczas pochłaniania tej lektury, zupełnie zapominałam o tym jak młodzi są jej bohaterowie. Czasami miałam wrażenie, że są oni zbyt dojrzali. Nie jest to zarzut, ponieważ charakter bohaterów sprawił, iż cała powieść nabrała bardzo dojrzałego i głębokiego wyrazu. Autorka w książce, którą przekazała w ręce swych czytelników, ukazuje obraz pierwszej miłości i tego, jaką moc ona ma. Na świecie jest wielu ludzi, którzy nadal nie mogą zapomnieć o swoich pierwszych związkach i na wspomnienie o swojej drugiej połówce z lat młodości, serce zaczyna im bić szybciej. Również zdarzają się przypadki, że spotykają się po kilku lub kilkunastu latach i wracają do siebie, tworząc związek o początku. Także historia w książce, choć fikcyjna, ma coś z prawdziwego życia. Lecz nie śmiałabym zdradzić, czy akurat tej dwójce udało się odbudować coś, co trafiło im się sprzed laty.

Lekturę tę czyta się naprawdę bardzo szybko. Jest ciepła, romantyczna, ale i też wywołuje wiele wzruszeń. Jej główni bohaterowie, to postaci, których nie da się nie obdarzyć sympatią. Jest tu miłość i przyjaźń, ale także są wrogowie i walka z nimi. Jest podejmowanie trudnych decyzji i przełamywanie własnych lęków. I na koniec coś czego nigdy nie wiemy, czyli wybór, czy iść za głosem serca, czy też słuchać rozumu i rozsądku. A może głos serca i rozsądek tym razem podpowiadał tę samą drogę?


4 komentarze:

 1. Może być fajna, jako odskocznię od tego, co zazwyczaj czytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią poczytam. Jeszcze nie czytałam książek tej autorki

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba przyjemna i ciekawa. W sam raz na wieczorną lekturę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dawno obyczajówki nie czytałąm. Chętnie poznam twórczość autorki.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...