"Naznaczona" Adelia Saunders


"NAZNACZONA"
Autor: Adelia Saunders
Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa/Romans
Rok wydania: 2018

"Opowieść o dziewczynie, która widziała więcej"
Czasami dar, który został ofiarowany człowiekowi, może stać się ciężkim balastem do dźwigania.
Magdalena została obdarzona niezwykłą zdolnością. Na ciele innych ludzi widzi napisy, które określają ich w jakiś sposób, a są to imiona, daty, jak również pojedyncze słowa. Może z nich odczytać wiele, choć często wcale nie wie co one oznaczają. Gdyby tak było, mogłaby zapobiec niektórym zdarzeniom.
W Paryżu dziewczyna poznaje Neila, syna mężczyzny, którego zna jej matka. Chłopak ma na policzku wypisane jej imię, co to może oznaczać? Tego nie wie nikt. Neil jest zauroczony Magdaleną, rzec można, że się w niej zakochał. Lecz dziewczyna w tym czasie przeżywa stratę swojej przyjaciółki, która umarła, a której śmierci mogła zapobiec, bynajmniej tak myśli.
 W tym samym czasie jego ojciec idzie własną ścieżką, chce odkryć tajemnicę sprzed lat. Jego rodzicielka była sławną pisarką i pewne fakty o niej mężczyźnie nie pasują, chce odkryć prawdę. Czy się jemu uda?
Ścieżki trzech bohaterów splatają się w pewien sposób, jednak czy mają jakiś wpływ na siebie?

Pomysł na książkę jest bardzo ciekawy. Po przeczytaniu opisu koniecznie chciałam poznać historię trójki bohaterów. Zainteresował mnie dar, jaki otrzymała od losu Magdalena. Jest niezwykły, prawda? Możliwość wyczytania wielu informacji na temat drugiego człowieka poprzez spojrzenie na niego, jest czymś co zapewne nie raz w życiu by się przydało. Niemniej jednak okazuje się, że może to być bardzo uciążliwe, a może nawet stać się przekleństwem. I choć uważam, że jest to coś nieprawdopodobnego i fascynującego, to jednak nie wyobrażam sobie życia z takimi zdolnościami. Po przeczytaniu tej książki moje obawy się potwierdziły, życie z takim darem nie jest łatwe.

Losy najstarszego bohatera z całej trójki wydawałyby się również mocno interesujące. Uwielbiam, gdy autor wplata w swej powieści jakieś tajemnice rodzinne, rozwiązywanie zagadek i dążenie do poznania prawdy sprzed lat. To wszystko jest wręcz bardzo zachęcające i kuszące dla mnie. Jak tylko o tym słyszę, to od razu mam ochotę sięgnąć po książkę. Pobudzona ciekawość jest czymś, co bardzo lubię. Czekam wtedy na mnóstwo emocji i przygód podczas czytania.

Wszystko wydawałoby się na plus tej książki, a jednak coś między nami nie zaiskrzyło. Przykro mi to napisać, ale niestety muszę, strasznie się wynudziłam podczas czytania. Niestety nie porwała mnie ta historia, na którą miałam tak wielką ochotę i byłam pewna, że to będzie coś fajnego. Okazało się, że to jednak nie dla mnie. Nie mogłam nabrać sympatii do bohaterów, nawet mnie nie denerwowali, a chociaż tego bym oczekiwała. Wolę, gdy bohaterowie działają mi na nerwy, bądź mnie irytują, niż nie wzbudzają we mnie żadnych emocji. Niemniej jednak przeczytałam tę książkę, czyli nie było aż tak źle. Myślę, że tu nie chodzi o to, że książka jest źle napisana i ma jakieś błędy, które rażą po oczach. Nie, to nie to. Po prostu nie każda opowieść trafia do wszystkich i ta akurat nie trafiła do mnie, nie połączyły nas emocje, które podczas czytania są dla mnie bardzo ważne.

Po przeczytaniu "Naznaczonej" poszukałam trochę na internecie opinii na jej temat i jest dobrze. Tak jak myślałam, po prostu to nie historia dla mnie. Znalazłam wiele pozytywnych wypowiedzi na temat tej lektury. Jest również dość wysoko oceniana. Zatem nie zrażajcie się do niej po mojej opinii, zerknijcie również na inne recenzje. Być może Was oczaruje. 

Za książkę dziękuję wydawnictwu: Wydawnictwo Kobiece

20 komentarzy:

 1. Szkoda że książka nie spełniła Twoich oczekiwań. Mnie jednak zainteresowała już w momencie zapowiedzi, więc myślę, że kiedyś się za nią zabiorę. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że Ci się książka naprawdę spodoba. Życzę miłego czytania.

   Usuń
 2. Uwielbiam książki wydawane przez Wydawnictwo Kobiece, także pewnie sięgnę również po tą pozycję. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również uwielbiam książki tego wydawnictwa, jednak akurat z tą jest trochę inaczej.

   Usuń
 3. Z reguły nie czytam książek z tego gatunku, ale ta fabuła jest tak interesująca i świeża, że chyba się skuszę :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że jednak książka Cię nie zaciekawiła. Po pierwszych akapitach wydała się interesująca (ten dar i to, co mogło się z nim wiązać).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może akurat Tobie by się spodobała, ale nie sprawdzisz jak nie przeczytasz :) Może się skusisz?

   Usuń
 5. trochę zachęca, trochę nie ;d ale jeśli wpadnie mi w ręce to spróbuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zatem życzę miłego czytania, jak już trafi w Twoje ręce.

   Usuń
 6. Historia brzmi ciekawie. Może kiedyś przeczytam, aczkolwiek nie będzie to mój priorytet. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę miłego czytania, gdy nadejdzie ten czas i będziesz miała tę książkę.

   Usuń
 7. Ajj... Znam to – po przeczytaniu opisu czujesz, że ta książka wzniesie cię na wyżyny emocjonalne i nie będziesz w stanie się od niej oderwać, a kiedy przychodzi co do czego – po prostu nie wzbudza w Tobie prawie niczego. Współczuję ci tego stanu, jednakże – pomimo braku chemii między Tobą a „Naznaczoną” – ja jestem chętna dać jej szansę. Ze względu na ten dar bohaterki, bo mnie zaintrygował. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę zatem miłego czytania i mam nadzieję, że po przeczytaniu wrócisz tu i napiszesz, czy książka Ci się spodobała.

   Usuń
 8. Często mijamy się z książką, nie znajdujemy wspólnego mianownika porozumienia, czasem to nie ten gatunek, nie ten czas, albo nie te nuty grające w duszy. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, zgadzam się z tobą w stu procentach :)

   Usuń
 9. gdzieś mi się obiła o uszy ta książka

  OdpowiedzUsuń
 10. Fabuła tej książki do mnie przemawia, więc chętnie po nią sięgnę

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...