"Odrobina blasku" Shari L. Tapscott


"ODROBINA BLASKU"
Cykl: Glitter and Sparkle (tom 2)
Autor: Shari L. Tapscott
Tłumaczenie: Edyta Świerczyńska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Rok wydania: 2018
Rodzaj literacki: literatura dla młodzieży, literatura obyczajowa, romans

"Czasami dziewczyna potrzebuje do szczęścia tylko odrobiny blasku."
Gdy nadchodzi koniec szkoły, większość z nas dopadają myśli dotyczące przyszłości. Nadchodzą różne pomysły, jak również wahania. Wtedy najlepiej odnaleźć takie miejsce, w którym można się odprężyć i znaleźć chwile na przemyślenia. Główna bohaterka w takim momencie wyjeżdża do swojej ciotki. Tam chce spędzić wakacje, jest młoda i piękna, a do tego pełna szalonych pomysłów, zwłaszcza gdy wpadnie jej ktoś w oko. Tym razem jej małe kłamstewko wymyka się spod kontroli i nie chcąc się z tego wyplątać, czyli wyznać prawdę, że nie potrafi czegoś, musi szybko nauczyć się robić mydła, aby w najbliższym czasie stanąć na festynie i je sprzedawać. Tym kłamstwem poczęstowała Zeke, który jest bardzo przystojny. Poznaje również Linusa, bardzo interesującego chłopaka. Zeke i Linus różnią się od siebie ogromnie, lecz serce dziewczyny z początku wariuje. Czy uda jej się wybrać tego właściwego? Czy uda jej się szczęśliwie zbudować związek?

Nie trzeba być nastolatkiem, by sięgać po literaturę młodzieżową. Ja, kilka lat temu przekroczyłam cudowną trzydziestkę, ale nadal lubię sięgać po taką literaturę, dzięki której mogę cofnąć się w świat młodzieńczych lat. Owszem jestem już na innym etapie życia, dużo mam za sobą, a jednak fajnie przeżywać razem z bohaterami ich pierwsze miłości, ich rozterki sercowe, jak również dzięki nim powspominać swoje życie z lat szkolnych. I dokładnie to odnalazłam i książce Shari L. Tapscott pt. "Odrobina blasku".

Głównych bohaterów naprawdę da się lubić, są to osoby poszukujący swojej drogi w życiu, pragnących pokochać kogoś wyjątkowego z wzajemnością oraz takie, które mają swoje pasje i cele. Tak naprawdę to są wartości, które towarzyszą nam przez całe życie, nie tylko wtedy gdy jesteśmy jeszcze młodymi ludźmi. Różnicą jest tylko nasz wiek, droga którą do niego doszliśmy i nasze doświadczenie, które pozwala nam spojrzeć na wszystko innym okiem, już dojrzalszym.

W powieści pokochałam to, że czuć ten młodzieńczy power w bohaterach, czuć tę chęć i energię, dzięki której chcą dojść do wyznaczonych sobie celów, nawet gdy ma to być nauka wyrabiania mydła, aby przypodobać się i zdobyć serce chłopaka, który wzbudził zainteresowanie dziewczyny. Chyba każdy przypomina sobie co robił, aby zwrócić na siebie uwagę? U jednych mógł to być jedynie delikatny uśmiech, a u innych coś zupełnie innego, coś co wymagało wiele trudu. I jak to w życiu bywa nie zawsze się udawało, a złamane serce potrafiło mocno boleć. Za to, gdy człowiek się zakochał, wydawać się mogło, że unosi się nad ziemią.

Powieść tę uważam za przyjemną i całkiem uroczą, taką którą czyta się z przyjemnością. Jest ona nie tylko o miłości, lecz również o przyjaźni i wartościach, które są ważne w życiu. Nie da się nie zauważyć, że jest ona także o wyborach, jakie stawia przed nami życie, o tym jak pozory potrafią mylić i że warto zajrzeć w głąb człowieka, aby go poznać. Nie warto oceniać po wyglądzie, gdyż można nie zauważyć tego najważniejszego co jest w człowieku oraz tego, czego szukamy w ludziach. Czas jest cennym skarbem, którym warto kogoś obdarzyć i dać szansę na pokazanie swego wnętrza.

Shari L. Tapscott uwielbia ogrodnictwo, rękodzieło i śpiew, chociaż to ostatnie kompletnie jej nie wychodzi. Z zamiłowaniem pisze książki młodzieżowe i fantasy, które pokochały czytelniczki na całym świecie. Niezwykłe poczucie humoru i wielkie pokłady energii stały się jej znakiem rozpoznawczym. W wolnym czasie czyta, robi mydła i rozpieszcza swoje bernardyny. Mieszka w Kolorado, gdzie z mężem i dziećmi spełniają swoje marzenia.


4 komentarze:

  1. Ja też, chociaż jestem po 30, sięgam po literaturę młodzieżową. Będę miała tę książkę na uwadze.

    OdpowiedzUsuń
  2. To będzie fajna książka na letnie popołudnie :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...