"Anonimowa dziewczyna" Greer Hendricks, Sarah Pekkanen


 "ANONIMOWA DZIEWCZYNA"
Autor: Greer Hendricks, Sarah Pekkanen
Tłumaczenie: Marta Faber
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2019
Rodzaj literacki: kryminał, sensacja, thriller
Liczba stron: 448

"Trzymająca w napięciu powieść o zwątpieniu,
namiętności
i granicach zaufania."

Opis książki:

"Czy mogłabyś skłamać i nie mieć wyrzutów sumienia?
Czy zraniłaś kiedyś osobę, na której ci zależy?
Czy kara zawsze powinna być współmierna do przestępstwa?
Gdy Jessica Farris zgłasza się do udziału w badaniu psychologicznym prowadzonym przez tajemniczą doktor Shields, jest przekonana, że będzie musiała jedynie odpowiedzieć na kilka pytań, po czym odbierze wynagrodzenie i na tym skończy się jej rola.
Jednak gdy pytania stają się coraz bardziej natarczywe i dogłębne, a sesje badawcze przeradzają się w zadania do wykonania, podczas których Jessica dostaje wytyczne, jak ma się ubrać i zachowywać, zaczyna mieć odczucie, że doktor Shields zna jej myśli...i tajemnice.
W im większą Jess popada paranoję, tym bardziej jasne staje się dla niej, że nie wie już, co w jej życiu jest realne, a co stanowi jeden z eksperymentów manipulacyjnych doktor Shields. Uwikłana w sieci podstępnych oszustw i zazdrości, dziewczyna szybko się przekonuje, że niektóre obsesje bywają zabójcze..."
(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia:

"Anonimowa dziewczyna", to bardzo dobra książka, której głównym elementem jest tajemnica. Czyta się ją w napięciu, z dodatkiem wielu emocji. Tak naprawdę, pomimo wielu wskazówek, które podane są jak na tacy, do końca nie wiadomo o co chodzi, kto jest tym dobrym, a kto złym. I co najważniejsze, pod wielkim zapytaniem jest koniec całej historii, który tak właściwie nie wywołał we mnie jakiegoś większego szoku, gdyż można byłoby się tego spodziewać. Dlaczego piszę tak otwarcie o tym i nie zatrzymuję w tajemnicy tego? Nie bójcie się, nawet z tą wiadomością czytając tę powieść będziecie wyprowadzani w pole kilka razy i będziecie zaskakiwani, gdyż każdy z bohaterów nosi jakąś niewiadomą, żadnego zachowanie nie jest oczywiste, co powoduje mętlik w głowie czytelnika i rodzi się kilka pomysłów na zakończenie, a każdy z nich dotyczy inną postać. Zatem kto okaże się najlepszym rozgrywającym tej powieści? Kto z nich jest zawsze o kilka kroków do przodu? Tego oczywiście nie napiszę. Zapewniam jednak, że warto sięgnąć po tę książkę. Mi się podobała i czytało mi się ją naprawdę dobrze. Sami bohaterowie, to nie są postaci, których ma się obdarzyć sympatią, czy też do których czytelnik się przywiązuje. Są to osoby, które tak prowadzą swoje zachowania, rozmowy i czyny, że nie wiadomo kto z nich jest prawdziwy, a kto gra. Jest to zdecydowanie rodzaj książki psychologicznej, gdzie każdy ruch jest bardzo dobrze przemyślany.

Greer Hendricks jest współautorką (napisanej wspólnie z Sarah Pekkanen) bestsellerowej powieści "Żona między nami". Zanim poświęciła się pisarstwu, przez dwadzieścia lat pracowała jako redaktorka w wydawnictwie Simon&Schuster. Ukończyła studia na wydziale dziennikarstwa na Uniwersytecie Columbia; jej artykuły ukazywały się w "The New York Times", "Allure" i "Publishers Weekly". Mieszka na Manhattanie z mężem i dwojgiem dzieci.

Sarah Pekkanen jest autorką ośmiu powieści obyczajowych, przetłumaczonych na wiele języków. Wcześniej zajmowała się dziennikarstwem śledczym; jest nagradzaną felietonistką, publikującą między innymi w "The New York Times", "The Washington Post", "USA Today". Matka trzech chłopców. Mieszka na przedmieściach Waszyngtonu.
(informacje o autorach pochodzą z książki "Anonimowa dziewczyna")


Za książkę dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka.

5 komentarzy:

  1. Tajemnice mają swój urok i klimat w książkach :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tej książki jestem ciekawa już od momentu jej zapowiedzi, więc na pewno ją przeczytam. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetnie się zapowiada, idealna pozycja na kwarantannowe wieczory!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...