"Dobrze, że jesteś" Gabriela Gargaś

 


"DOBRZE, ŻE JESTEŚ"

Autor: Gabriela Gargaś

Wydawnictwo: Czwarta strona

Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 336

Rok wydania: 2021

Opis książki:

"W zimowy wieczór ulice Warszawy wypełnia gwar świątecznych przygotowań, a gwiazdkowy nastrój rozgrzewa wszystkie serca. Wśród zabieganych mieszkańców stolicy jest też ona - dziewczyna, która tęskni.

Borys nie wierzy w magię świąt, a praca jest dla niego najważniejsza nawet wtedy, gdy inni zajmują się już przystrajaniem choinki. Wszystko się zmienia, gdy spotyka Zoję. Rudowłosa, spontaniczna, roześmiana - jest jego ciepłym promieniem słońca w mroźny dzień. Zakochani szybko orientują się jednak, że spotkali się nie w tym miejscu i nie w tym czasie. W chwili rozstania obiecują sobie jedno - jeśli za dwa lata o tej porze wciąż będą za sobą tęsknić, dadzą sobie jeszcze jedną szansę. 

Gdy Zoja z drżącym sercem dociera do miejsca spotkania, odkrywa, że Borysa tam nie ma. Czy to możliwe, że po prostu przestał ją kochać? Przecież ona tęskniła za nim każdego dnia...

Nostalgiczna opowieść, która otuli wasze serca. Gabriela Gargaś opowiada o odwadze do bycia sobą, blaskach i cieniach prawdziwej miłości i przyjaźni, która pomaga przetrwać najtrudniejszy czas. Bo niekiedy trzeba uwierzyć z całych sił, pomóc losowi i ruszyć dalej!"

(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia:

"Dobrze, że jesteś" Gabrieli Gargaś jest powieścią wyjątkową. Jest to jedna z takich książek, która ma w sobie tak wiele życiowych mądrości, że czytelnik podczas jej pochłaniania wiele razy zostaje pobudzony do przeróżnych rozmyślań. Historia Borysa i Zoji, to nie jedyna historia w tej powieści, gdyż jej bohaterów jest wielu i każdego przeszłość jest bardzo wzruszająca, bogata w doświadczenia. W teraźniejszości, gdy już wszystko mają w głowie poukładane, o wydarzeniach, które się im przydarzyły, mogą opowiadać, niosąc dla innych jakieś przesłanie, naukę i życiową mądrość. Każdy z nich jest dla kogoś wsparciem i opoką, przy której czuje się bezpiecznie. 

W tej powieści najważniejsi są ludzie, na których patrzy się przez pryzmat ich człowieczeństwa. Tu nie ważne jest to co posiadają, bo często nie mają prawie niczego, lecz to jakimi są ludźmi. 

Czytałam tę powieść i wyjątkowo nie czułam się tym razem jako zwykły czytelnik. Poczułam się, że jestem osobą, która siedzi obok bohaterów powieści i ich słucha, jakby ich opowieści były kierowane do mnie i tak jakby te wszystkie mądrości życiowe miały trafić prosto w moje serce. 

Miłość, przyjaźń i umiejętność wybaczenia - te trzy wartości będą kojarzyć mi się z tą lekturą. Ale także będę pamiętać, że w życiu nie ma co czekać na niektóre chwile, bo mogą one nigdy nie nastąpić i pozostanie smutek i pustka. Lecz podsumowując należy zapamiętać, że zawsze możemy zacząć od nowa. 

Cała powieść wzruszyła mnie maksymalnie, jej bohaterowie to tacy prawdziwi ludzie, których chciałoby się mieć obok siebie. Na koniec jednak Gabriela Gargaś przeszła samą siebie dodając rozdział zatytułowany "Do Ciebie". I chociażbym bardzo mocno chciała napisać w tym momencie choć jeden cytat, który mnie urzekł, zrobić tego nie mogę, ponieważ musiałabym przepisać tu cały rozdział. I gdy będzie mi naprawdę źle, gdy będę miała gorszy dzień, to otworzę sobie wtedy tę książkę, ten rozdział i będę czytać...


2 komentarze:

  1. Mam nadzieję, że uda mi się przeczytać tę książkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czuję się zainteresowana ksiażką. Z chęcią przeczytałabym.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...