"Wigilia z nieznajomym" Natasza Socha

 "WIGILIA Z NIEZNAJOMYM"

Autor: Natasza Socha

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 280

Opis książki:

"Antonina i Marcel od dawna czują, że ich uczucie się wypaliło. I choć nadal mieszkają pod jednym dachem, z roku na rok stają się sobie coraz bardziej obcy. Antonina waha się, czy nie wrócić do ukochanego sprzed lat, Marcel rozważa wyjazd za granicę. Żadne z nich nie chce spędzać tegorocznych świąt w rodzinnym gronie.

Ale życie ma swój własny pomysł na nadchodzący czas. Gdy córka Antoniny i Marcela nieoczekiwanie trafia w Wigilię do szpitala i prosi ich, by choć ten jeden dzień spędzili wspólnie, nie potrafią jej odmówić. I żadne z nich nie ma pojęcia, jak zwariowany i zaskakujący okaże się ten dzień!

Urokliwa opowieść o tym, że miłość nie ma daty ważności."

(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia:

"Wigilia z nieznajomym" Nataszy Sochy jest troszkę nietypową powieścią świąteczną, ponieważ jej bohaterowie mają specyficzne podejście do tego magicznego czasu. Niemniej jednak, tak jak i reszta lektur w tym klimacie, ma w sobie to coś, co w nich uwielbiam, czyli zmusza do refleksji, dzięki którym można otworzyć oczy na wiele spraw. 

Bardzo pozytywnie odebrałam tę lekturę i czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Perypetie głównych bohaterów są zakręcone i nietuzinkowe. Podejrzewam, iż czasem podczas pochłaniania tej powieści mój wyraz twarzy mówił jasno o tym, jak bardzo zaskoczona jestem sytuacjami, o których właśnie czytam. Wiele akcji, które zawarte są w fabule są wręcz śmieszne i niedorzeczne, ale w tym dobrym znaczeniu. 

Mam wrażenie, że autorka pod powłoką tych nietypowych zdarzeń, przedstawiła bardzo ważne sprawy, które dotyczą wielu osób. Przede wszystkim to, jak życie potrafi pokierować ludzkim losem i jak bliska osoba może stać się nieznajomą. Granice pomiędzy ludzkimi więzami są czasem tak delikatne, że pękają przy pierwszej lepszej sprzeczce, a innym razem wystarczy brak rozmów, zamykanie się we własnym świecie i upływ czasu robi już swoje.  


2 komentarze:

  1. Mam wielką ochotę na lekturę tej książki. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo polubiłam jej książkę "Dom marionetek" także myślę, że "Wigilia z nieznajomym" będzie moją lekturą na czas świąt.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...