"Promyczek na święta" Klaudia Bianek

 

"PROMYCZEK NA ŚWIĘTA"

Autor: Klaudia Bianek

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 360

Rok wydania: 2021

Opis książki:

"W grudniu, najmagiczniejszym miesiącu w roku, wszystko wydaje się możliwe. A przecież zwykle nie potrzeba wiele, by być szczęśliwym... Czasem wystarczy tylko usiąść przy jednym stole.

Zielony Zakątek to gospodarstwo agroturystyczne prowadzone przez starsze małżeństwo, Bożenę i Leona Troczów. Z pomocą Hani, Kajetana i Marceliny, dwudziestokilkulatków, którzy poznali się jeszcze w czasach szkolnych, tworzą piękne, przytulne i ciepłe miejsce. Niestety, nawet w urokliwym Zielonym Zakątku zdarzają się kłopoty.

Bohaterowie opowieści Klaudii Bianek próbują samodzielnie mierzyć się ze swoimi problemami, ale aura za oknem i świąteczna atmosfera sprawiają, że zbliżają się do siebie, odkrywając, że czasem bliskość drugiego człowieka może okazać się prawdziwym darem z nieba. Promyczek na święta to piękna, rodzinna opowieść o wszystkich odcieniach miłości, bo przecież przy świątecznym stole dla każdego znajdzie się miejsce. Szczególnie dla tych z sercem na dłoni i kotem na kolanach."

(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia:

"Promyczek na święta" Klaudii Bianek, to powieść wyjątkowo ciepła i delikatna. Podczas jej pochłaniania czułam się, jakbym została przeniesiona do lepszego świata, gdzie dobre serce jest największą wartością. Owszem, świat bohaterów tej książki nie jest idealny, ponieważ jest cierpienie i zmaganie się z trudami życia, lecz oni sami są cudownymi ludźmi , takimi którymi chciałoby się otaczać na co dzień. Jest to z pewnością lektura w świątecznym klimacie, gdzie magii tego wyjątkowego czasu nie brakuje. Jest to idealna książka na zimowe wieczory spędzone pod kocykiem, z kubkiem gorącej herbaty. 

Miłośnicy zwierząt pokochają tę lekturę i niejedna łza spłynie im po policzkach podczas czytania. Ja wzruszałam się wielokrotnie i nie raz musiałam sięgnąć po chusteczki, by otrzeć łzy. 

Powieść tę obdarzyłam sympatią i będę ją wspominać z uśmiechem na twarzy. 1 komentarz:

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...