"Pamiętnik Christophera. Tajemnica Foxworth Hall" Virginia C. Andrews


"PAMIĘTNIK CHRISTOPHERA. TAJEMNICA FOXWORTH HALL"

Autor: Virginia C. Andrews
Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

W ręce Kristin Masterwood wpadł pewien zeszyt, który przez lata leżał w ruinach Foxworth Hall. Okazało się, iż jest to pamiętnik Christophera Dollangangera - chłopaka, który latami był więziony wraz ze swoim rodzeństwem, na poddaszu. Dziewczyna bardzo się wciągnęła w całą tę historię i czyta pamiętnik z wielkim przejęciem. Wpływa on na jej życie...Czy pozytywnie? A może jednak negatywnie?
Kristin jest wychowywana przez ojca. Jej matka umarła, gdy ta była jeszcze mała. Łączyły ją więzi pokrewieństwa z rodziną Dollangangerów.
Kim jest rodzina Dollangangerów i jaka tajemnica jest z nią związana? Po śmierci męża, wdowa z czwórką dzieci postanawia powrócić do swojego rodzinnego domu. Jednak jej ojciec nie może odkryć istnienia jej potomków. Razem z matką postanawiają ukryć je na poddaszu. Poddasze to staje się dla nich więzieniem, na którym spędzają kilka lat. O tym wszystkim co ich spotkało Christopher opisał w swoim pamiętniku.W "Pamiętniku Christophera" jest raczej wszystko to o czym można było przeczytać w "Kwiatach na poddaszu", widziane jednak oczami chłopaka. Są w nim opisane skrywane emocje i uczucia.  W książce również poznajemy życie Kristin, które jest ciekawą odskocznią od samego pamiętnika.

W zasadzie mam mieszane uczucia co do tej książki. Bardzo szybko ją się czyta, jednak nie wywarła już na mnie takiego wrażenia jak poprzednie części o tej rodzinie. Myślę, że autorka mogła zakończyć historię tej rodziny na poprzedniej części.

Po drugi pamiętnik Christophera sięgnę na pewno, ale tylko i wyłącznie dlatego, że mam go już kupionego. Po drugie nie lubię zostawiać czegoś niedokończonego, a tak by było gdybym nie przeczytała kolejnej części. Mam nadzieję, że bardziej mnie zainteresuje.

Na koniec napiszę, że nie jest to zła książka, jednak nie wciągnęła mnie i nie pochłonęła na tyle mocno, bym była nią oczarowana. Czegoś mi brakowało, czegoś nowego co mogłoby mnie zaskoczyć, czegoś nowego. Czekałam na coś, czego odkrycie mnie zupełnie zszokuje. Jednak nic takiego się nie wydarzyło.

Za jakiś czas sięgnę po drugą część "Pamiętnika Christophera". Mam nadzieję, że będzie się więcej w nim działo.

Cytaty z książki:

"Czasami nasze marzenia są tak wyśrubowane, że nadymamy się nimi niczym balon, a kiedy rzeczywistość go przekłuje, doznajemy szoku".

"Książki mogą pożółknąć, spuchnąć od wody, mieć podarte stronice, ale zapisane w nich słowa długo nie znikną."

"Prawdziwa miłość oznacza absolutną szczerość i brak sekretów, bo kochający się ludzie nie obawiają się siebie nawzajem".

"Dobra książka jest jak dobre wino. Jej mądrość z wiekiem staje się coraz cenniejsza".
2 komentarze:

 1. W sumie nigdy wcześniej o niej nie słyszałam, ale może kiedyś dam jej szansę. Na razie niespecjalnie mnie do takiej tematyki ciągnie :)
  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej sięgać po książki, na które ma się ochotę, także rozumiem. Pozdrawiam.

   Usuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...