"Będziesz tam?" Guillaume Musso"BĘDZIESZ TAM?" 

Autor: Guillaume Musso
Tłumaczenie: Krystyna Kowalczyk
Wydawnictwo: Albatros

Wyobraź sobie, że masz szansę ponownie zobaczyć kogoś, kogo już dawno przy Tobie nie ma i serce Ci pęka, że już nigdy tej osoby nie zobaczysz, nie dotkniesz, nie poczujesz jej zapachu.
Wyobraź sobie, że pewnego dnia coś możesz z tym zrobić.
Wyobraź sobie, że możesz tę osobę uratować.
Wyobraź sobie, że możesz namieszać w swojej przeszłości i zmienić swoją teraźniejszość.
Skorzystasz z tej szansy?
Główny bohater tej powieści ma taką możliwość. Dzięki swojej bohaterskiej postawie, w prezencie otrzymuje kilka pigułek. Mają one taką moc, że po zażyciu jednej mężczyzna cofa się w czasie. Spotyka samego siebie z lat młodości i próbuje uratować swoją ukochaną. Czy uda się to jemu? To będzie trudne zadanie. Po pierwsze musi przekonać młodego Elliotta Coopera, którym był kiedyś, że to wszystko się dzieje naprawdę. Musi sprawić, by ten mu zaufał i nie dopuścił do ogromnej tragedii, która miała się wydarzyć. Jego ukochana zginęła tragicznie trzydzieści lat wcześniej i teraz może temu zapobiec. Elliott Cooper jest lekarzem, kochającym ponad wszystko swoją córkę ojcem oraz człowiekiem, który zmaga się ze śmiertelną chorobą. Pigułek ma zaledwie kilka, co oznacza, że niewiele razy może cofnąć się w przeszłość. Musi tę szansę wykorzystać najlepiej jak potrafi. Będzie to naprawdę trudne, ponieważ wykonując jeden niewłaściwy krok może zmienić wiele rzeczy i zniszczyć swoją teraźniejszość. Jak sobie z tym poradzi? Czy da się zmienić przeszłość w taki sposób, by nie skomplikować za bardzo teraźniejszości? Jakie zakończenie ma ta historia? Ja już wiem, a Ty?Chyba będę nudna znów powtarzając, że uwielbiam twórczość Guillaume Musso. Ale wybaczcie muszę to napisać. Uwielbiam go. Uwielbiam to, że zawsze mnie zaskakuje. Nie ma nudy w tym co dzieje się w jego książkach. Jego styl pisania do mnie trafia, choć nigdy bym siebie nie podejrzewała, że spodoba mi się fikcja. Takie rzeczy się nie wydarzają, więc spokojnie mogę nazwać to fikcją. Czyż nie?

Po przeczytaniu tej lektury nasuwają się pytania:

  • Czy przeznaczenie można zmienić?
  • Jeżeli tak, to co bym w przeszłości zmieniła?
  • I co najważniejsze, jakie byłyby tego konsekwencje?
Może lepiej pozostawić przeszłość taką jaka była i nie igrać z teraźniejszością? Sama nie wiem. Choć z pewnością uczucie możliwości zobaczenia kogoś, kogo się bardzo kochało jest silniejsze od rozsądku. Trzeba, by było tylko nie za mocno namieszać, by pozostawić dzień dzisiejszy takim jaki jest. A przynajmniej ja tu piszę o swoim życiu, z którego jestem zadowolona. 

Książkę mogę śmiało polecić.

Cytaty z książki:

"Nie poddawaj się tak długo, jak długo istnieje najmniejsza choćby szansa."

"...mężczyzna nie rodzi się ojcem, tylko się nim staje, kiedy musi podejmować kolejne decyzje, kierując się dobrem dziecka."


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...