"Skradzione laleczki" Ker Dukey & K. Webster

 "SKRADZIONE LALECZKI"

Seria: Laleczki (tom 1)
Autorzy: Ker Dukey & K. Webster
Tłumaczenie: Dorota Lachowicz
Wydawnictwo: NieZwykłe
Rodzaj literatury: Thriller/sensacja/kryminał
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 262"Mroczna, seksowna, fascynująca seria thrillerów psychologicznych dla fanów takich autorek Penelope Douglas, Pepper Winters, Alessandra Torre i Lisa Hall."Zanim sięgniesz po tę książkę, musisz wiedzieć jedno, nie jest ona przeznaczona dla osób o słabych nerwach. Znajdziesz w niej mocne, mrożące krew w żyłach opisy. Odpuść sobie ten tytuł, jeżeli znasz siebie i wiesz, że będą męczyły Cię później koszmary. Jeśli jednak czytasz tego typu książki i nie boisz się po takie sięgać, zapewniam Ci, że nie będziesz mógł/mogła się od niej oderwać. Jest to thriller psychologiczny wbijający w fotel z potężną siłą i z jeszcze większą mocą wwiercający w psychikę obrazy, których nie powinno się widzieć.

Czternastoletnia Jade Philips i jej młodsza siostra, Macy, od najmłodszych lat są ostrzegane przez ojca przed złem świata. Uzmysławia dziewczynkom, że zło czai się wszędzie, nie tylko zakrada się nocą, lecz czyha także za dnia, jak również człowiek z łagodnym wyrazem twarzy, może być bardziej niebezpieczny niż ten, który na pierwszy rzut oka wygląda odstraszająco. Jednak wszystkie te lekcje przestrogi nie pomogły dziewczynkom. Będąc na pchlim targu straciły czujność i zostały uprowadzone. Od tego momentu, zostają uwięzione w miejscu, które je przeraża. Benny, człowiek okrutny, oprawca i kat, znęca się i torturuje przez lata niewinne istotki, które powinny być w swoim domu i cieszyć się beztroskim dzieciństwem. Jednak człowiek ten stał się ich najgorszym koszmarem i przerwał wszystko, czym było dla nich szczęście. Minęły cztery lata i Benny w końcu popełnił błąd, dzięki któremu Jade udało się uciec. Niestety podczas ucieczki nie udało jej się zabrać ze sobą siostry. Obiecała sobie, że po nią wróci i uwolni. Jednak los nie okazał się łaskawy i nie udało się odnaleźć Macy. Czas mija, a Jade została panią detektyw, ciężko pracuje i angażuje się w każdą sprawę. Nadchodzi czas, gdy zaczyna coś dziwnego dziać się w jej życiu. Zbieg różnych wydarzeń prowadzi jej myślenie i przeczucie, że oprawca powrócił i zaczyna swoją grę. Czy chce odzyskać Jade? Kobieta wraz z partnerem podejmują się rozpracowania działania psychopaty, lecz wciąż są o krok za nim i niewiele mogą zrobić. Czy uda im się go złapać? Co dzieje się z Macy?

Nie wiem co mnie skłoniło do sięgnięcia po tę książkę. Po jej zakupie strasznie przeżywałam, czy ja dam radę w ogóle ją przeczytać. Oczekiwanie na kuriera było wypełnione różnymi myślami. Jednak zdecydowałam się ją otworzyć i zapoznać z jej treścią. Były momenty, w których musiałam się kompletnie wyłączyć i nie wyobrażać sobie scen, o których czytałam,  inaczej bym nie przebrnęła przez całość. Było naprawdę ciężko. Niemniej jednak thriller ten jest tak wciągający, że ciężko jest go odłożyć na półkę. Gdy zacznie się go pochłaniać, trudno przerwać, trzeba skończyć i dowiedzieć się, jak wszystko się zakończy. I tu następuje szok i niedowierzanie, końca nie ma, gdyż ciąg dalszy nastąpi. I chociaż książka mnie przeraża, to na pewno sięgnę po drugą część. Muszę poznać dalsze losy bohaterów, muszę wiedzieć dlaczego Benny to wszystko zrobił. Oczywiście nigdy nie dostanie usprawiedliwienia, ale ciekawa jestem czy coś więcej się wyjaśni.

Jedną z myśli, która mi się nasuwa jest fakt, że w życiu nic nie da się przewidzieć. Widzimy w telewizji, czytamy w gazetach i słyszymy opowieści od ludzi, o tym co na świecie się dzieje. Dzięki temu stwarzamy sobie w głowie różne obrazy sytuacji i wpajamy do głowy, że nie damy się zwieść i skrzywdzić, tak jak inni. Myślimy, że jesteśmy mądrzejsi, bardziej ostrożniejsi, że nie jesteśmy naiwni. Lecz niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć wielu rzeczy i to jest przerażające. W książce można zauważyć jak łato jest stracić czujność, uciekając przed groźnie wyglądającym człowiekiem, można znaleźć się w jeszcze gorszej sytuacji, ufając miło i sympatycznie wyglądającej osobie. Nie ma dobrej rady, aby była skuteczna przed uniknięciem wypadku. Niemniej jednak nie oznacza to, że mamy przestać być ostrożnymi.

Zastanawiam się nad tym, jak mocny i twardy charakter trzeba mieć, aby odważyć się napisać taką książkę. Nie ukrywajmy, ale nie każdy podołałby przelać tylu okropieństw na papier i tak konsekwentnie utrzymywać taki poziom do samego końca. Wielu nawet boi się pomyśleć o torturach, a co dopiero wyobrazić je sobie i opisać. Mnie to przeraża, zdecydowanie nie przełamałabym się i nie potrafiłabym opisać choć jednej takiej sceny.
Każdy wie, że na całym świecie ludziom przytrafiają się różne tragedie. Zatem muszą znaleźć się takie osoby, które podejmą się napisania o nich, aby inni o nich usłyszeli, aby zostali ostrzeżeni i poinformowani o dramatach i nieszczęściach, jak również o niebezpieczeństwach czyhających na nowe ofiary.

Czy polecam książkę? Ciężko tu krzyczeć słowo: tak! Tu każdy musi zadecydować sam, najlepiej zadając sobie pytanie,  czy chce się spotkać z psychopatycznym Bennym i poznać los jego laleczek, a raczej piekło, jakie im urządził. Sięgając po tę lekturę, to Twój wybór, Twoja odpowiedzialność.


16 komentarzy:

 1. Ta książka jest niezwykła. Nie mogę doczekać się kontynuacji. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna i przerażającą jednocześnie. Czekam niecierpliwie na drugi tom :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Również czekam z niecierpliwością na drugą część.

   Usuń
 3. Uwielbiam takie mroczne klimaty :) koniecznie muszę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli lubisz takie mroczne klimaty, to książka z pewnością zrobi na Tobie wrażenie.

   Usuń
 4. Fajny ten mroczny klimat, już w kilku miejscach czytałam o niej i muszę po nią sięgnąć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Klimat bardzo mroczny, ale gdy zacznie się czytać tę książkę, to nie da rady odłożyć.

   Usuń
 5. Bardzo mnie intryguje :) Może po nią kiedyś sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam książki trzymające w napięciu, to coś dla mnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również lubię takie książki, choć tej się strasznie bałam.

   Usuń
 7. WOW! Genialna recenzja ♥ Zachęciłaś mnie do przeczytania tej książki. Liczę na to, że wywrze na mnie tak mocne wrażenie jak na tobie. Thrillery psychologiczne to zdecydowanie coś, co lubię.
  Pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę do Ciebie zaglądać i wyczekiwać recenzji. Ciekawa jestem jakie wrażenie na Tobie zrobi ta książka.

   Usuń
 8. Uwielbiam książki, które robią wrażenie i w pewien sposób wpływają na czytelnika. Tak więc po "Skradzione laleczki" będę musiała sięgnąć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta książka zrobi na Tobie z całą pewnością wrażenie, ale czy złe czy dobre, tego nie wiem.

   Usuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...