"Zaginione laleczki" Ker Dukey & K. Webster - PRZEDPREMIEROWO

 "ZAGINIONE LALECZKI"

Premiera: 18 lipca 2018r.
Seria: Laleczki (tom 2)
Autor: Ker Dukey & K. Webster
Tłumaczenie: Dorota Lachowicz
Wydawnictwo: NieZwykłe
Rodzaj literatury: Thriller/sensacja/kryminał
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 276


"Mroczna, seksowna, fascynująca seria thrillerów psychologicznych dla fanów takich autorek jak Penelope Douglas, Pepper Winters, Alessandra Torre i Lisa Hall".

Książka dla osób pełnoletnich, dojrzałych i odpornych na mocne, brutalne opisy!!!

Wydawałoby się, że Jade jest już bezpieczna, a koszmar jej życia się skończył. Jej jedynym celem miało być uratowanie siostry, tylko tym żyła i poświęcała każdą wolną chwilę na jej poszukiwaniu. Niestety wszystko się zawaliło, gdyż ponownie wpadła w sidła Benny'ego. Po latach się o nią upomniał i chciał ją znów mieć tylko dla siebie. Tym razem siedzi w swojej klatce jako dorosła kobieta, już nie jest tą bezsilną dziewczynką sprzed laty. Tym razem jest silniejsza, w dodatku była szkolona w szkole policyjnej i potrafi się bronić fizycznie jak i psychicznie. Wydaje jej się, że będzie umiała przechytrzyć i podejść psychopatę rozmową. Kto okaże się bardziej przebiegły i kto w psychologii jest lepszy? Byłoby o wiele prościej gdyby Jade w tym miejscu była sama i gdyby tylko o nią toczyła się ta gra. Jednak jej oprawca jest o krok przed nią i w ręku ma mocną kartę przetargową, której Jade nie da skrzywdzić. W sidła Benny'ego wpada jeszcze ktoś, przez kogo kobieta staje się mocno osłabiona i nie może sobie pozwolić, aby posunąć się do walki. Musi działać rozsądnie. W dodatku jest jeszcze jej siostra, która po latach spędzonych z psychopatą, sama staje się niebezpieczna. Czy Macy naprawdę jest szkodliwym człowiekiem, a może tylko gra taką?
Dillon, partner Jade staje na głowie aby odnaleźć Jade. Ma ciężką drogę do przemierzenia i nieprzespane, długie noce przed sobą.
 Benjamin ma przewagę nad wszystkimi i jak się okazuje jest ktoś kto mu pomaga.
Który duet na końcu zwycięży? Czy będzie to Jade z Dillonem, czy Benny ze swoim tajemniczym pomocnikiem?

Nadal uważam, że książka nie jest dla wszystkich. Z całą pewnością jest to książka bardzo mocna, z drastycznymi opisami, które wywołują silne emocje, a po przeczytaniu której można mieć koszmary. Niemniej jednak, gdy tylko zaczyna się ją czytać, nie można przestać. Wciąga i nie daje momentu wytchnienia, chce się ją jak najszybciej skończyć. Nie sądzę, by można było o niej zapomnieć. Nie sięgam po horrory. Czytam thrillery i kryminały. Nigdy jednak nie miałam styczności z tak przerażającą książką, a raczej z tak szczegółowymi opisami. Zdarza się, że w powieściach są mocne sceny, jednak autorzy nie wdają się w tak drobiazgowe opisywanie scen i oszczędzają swych czytelników. Autorki laleczek postanowiły tego nie robić, opisały wszystko bardzo dosadnie z najmniejszymi detalami, tak aby wbiły się w psychikę, tak aby nie dało się później tego wymazać z pamięci. Przeważnie pisarze skupiają się na opisywaniu pomieszczeń i otoczenia, a w tym przypadku odniosłam wrażenie, że autorki postanowiły najbardziej skupić się na czynach.

Uważam, że seria "Laleczek" kompletnie nie jest dla mnie, gdyż nie lubię takich okrutnych opisów przemocy. A jednak po przeczytaniu pierwszej części, nie mogłam się doczekać kiedy w swoich rękach będę trzymała kolejny tom. Wciągnęłam się w całą tę historię, cały czas mając nadzieję na happy end. Jednak czy na takie zakończenie można liczyć, gdy tyle osób ucierpiało, zginęło? Chyba jednak nie. Lecz to jak się zakończyła historia Jade i jej siostry, zachowam dla siebie, a Was pozostawię z tą niewiedzą.

Jeżeli czytaliście pierwszą część "Laleczek" i macie nadzieję, że autorki trochę odpuściły z brutalnością, to muszę Waszą nadzieję zburzyć, gdyż zdecydowanie tak się nie stało. Jest to zatem dobra wiadomość dla osób, które właśnie liczą na równie mocną drugą część, bo taka jest bezwzględnie.

Nie wiem czy polecam tę serię, ponieważ nie jest ona dla wszystkich. Tu trzeba mieć nerwy ze stali. Lecz tak samo jest z literaturą piękną, kobiecą jak i z fantastyką, one również nie są dla wszystkich. Zatem każdy musi zadecydować sam, czy podejmie się przeczytania książki tak mocnej, możliwe, że najmocniejszej w swoim życiu. Sięgając po "Zaginione laleczki" miejcie świadomość, że tu nie ma miejsca słabość, do rąk własnych bierzecie ją na własną odpowiedzialność.


Za książkę dziękuję wydawnictwu:


21 komentarzy:

 1. Bardzo wyczekują premiery tej książki, ponieważ pierwsza część historii była niezwykła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W drugiej części autorki utrzymały ten sam poziom, zatem jak pierwsza była dla Ciebie niezwykła, to i ta taka będzie.

   Usuń
 2. Lubię takie mroczne powieści, a okładka tej książki jest bardzo zachęcająca! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś dla mnie, chętnie sięgnę po książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe jakie będzie Twoje zdanie na temat książki :) Będę czekać na opinię.

   Usuń
 4. Takie zachęcenie jak najbardziej przemawia do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba to nie moja tematyka, choć wiem komu by się spodobała i byłaby świetnym prezentem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętaj, że to jest druga część. Nie zapomnij kupić również pierwszej.

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Jak się zdecydujesz na tę książkę, to daj znać jak wrażenia.

   Usuń
 7. Może się skuszę, ale nie obiecuję... wszędzie ostatnio jakoś za dużo laleczek.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa propozycja, w wolnej chwili muszę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że to nie jest książka dla mnie. Zbyt okrutna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, książka nie jest dla wszystkich i jeżeli nie lubisz brutalnych lektur, to nie polecam.

   Usuń
 10. Tym razem to jednak nie dla mnie, przede wszystkim ze względu na tą przemoc i brutalność...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...