"Irena" Małgorzata Kalicińska i Basia Grabowska

"IRENA"
Autorzy: Małgorzata Kalicińska i Basia Grabowska
Wydawnictwo: WAB

Trzy kobiety, trzy pokolenia, trzy różne charaktery.
Jagoda w swoim życiu stawia na karierę zawodową. Odnosi sukcesy, praca zupełnie ją pochłania. Wydaje się być niedostępną i twardą osobą.
Dorota jest mamą Jagody. Życie przyniosło jej wiele bólu, którego nie da się zapomnieć, wymazać z pamięci. Trzyma to jednak w tajemnicy przed córką i niestety nie ma to zbyt dobrego wpływu na ich relacje. Jagoda czuje, że wciąż nie może zadowolić swojej matki. Stara się być najlepsza we wszystkim co robi, ale wciąż nie uzyskuje pochwał. Nie ma pojęcia dlaczego tak się dzieje. W końcu wybucha pomiędzy nimi kłótnia, po której się do siebie nie odzywają. Młoda kobieta postanawia odciąć się od matki, wierzy, że tak jej będzie lepiej. Irena wtedy bierze sprawy w swoje ręce i próbuje doprowadzić do zgody. Kim jest Irena? Jest przyszywaną ciocią Doroty, kobietą znającą życie i chętną do pomocy.

Przyznam się szczerze, że ksią…

"Noce w Rodanthe" Nicholas Sparks


"Noce w Rodanthe"
Autor: Nicholas Sparks
Tłumaczenie: Elżbieta Zychowicz
Wydawnictwo: Albatros

Dwoje dojrzałych oraz doświadczonych przez życie ludzi trafia na siebie przez zupełny przypadek. A może jest to przeznaczenie? Adrienne Willis jest główną bohaterką, którą porzucił mąż. Odszedł on do innej kobiety. Pewnego dnia przyjaciółka prosi ją o przysługę. Adrienne zgadza się pomóc i w ten sposób znajduje się w pensjonacie w Rodanthe. Ma się nim zająć podczas nieobecności przyjaciółki. Doktor Paul Flanner ma przyjechać do tej samej miejscowości w celu spotkania się z pewną osobą i zatrzymuje się w pensjonacie. Tak oto nasi bohaterowie się poznają. Spędzają razem sporo czasu na wspólnych rozmowach, spacerach oraz przy posiłkach. Bardzo szybko zakochują się w sobie. Aż trudno uwierzyć, że dwoje dorosłych ludzi popadnie tak szybko w tak szalony i głęboki romans. Spędzają razem cudowne chwile, a co najważniejsze postanawiają spędzić razem resztę życia. Jest tylko jedna przeszkoda, muszą przetrwać rok rozłąki. Dlaczego? I czy Paul po tym czasie wróci do ukochanej? Co się wydarzy? Czy ta książka ma happy end? Sięgnijcie po tę lekturę, a dowiecie się jak ta historia się skończyła.
"Noce w Rodanthe" to powieść, którą szybko i przyjemnie się czyta. Nie jest to długa książka i cieszę się, że Nicholas Sparks niepotrzebnie jej nie naciągał. Jest to prosta lektura, przy której ma się wrażenie, że dopiero zaczęło się ją czytać, a już się kończy. Ale jednocześnie nie pozostawia po sobie niedosytu.  Sama w sobie historia miłosna jest piękna i wzruszająca. Myślę, że śmiało mogę ją polecić miłośnikom Nicholasa Sparksa, jak również osobom, które jeszcze z tym autorem się nie spotkały, a lubią romanse.
W powieści również jest zawarty bardzo głęboki temat, a mianowicie temat śmierci. Nikt nigdy nie jest gotowy na utratę najbliższej osoby, a gdy tak się stanie ciężko jest sobie z tym poradzić. W takich chwilach również ciężko jest najbliższym, ponieważ nie wiedzą jak pomóc komuś, kto bardzo cierpi po utracie ukochanego czy ukochanej. Z takim problemem spotykają się bohaterowie książki. Jak sobie z nim poradzą? Kto komu poda pomocną dłoń? Pozostawię to również w tajemnicy.

Cytaty z książki:

"W miłości nigdy nie jest za późno na drugą szansę."

"Im większa miłość, tym większa tragedia. Te dwa elementy zawsze idą w parze."

"Miłość stanowi sens pełnego i wspaniałego życia."


Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...