"Noce w Rodanthe" Nicholas Sparks


"Noce w Rodanthe"
Autor: Nicholas Sparks
Tłumaczenie: Elżbieta Zychowicz
Wydawnictwo: Albatros

Dwoje dojrzałych oraz doświadczonych przez życie ludzi trafia na siebie przez zupełny przypadek. A może jest to przeznaczenie? Adrienne Willis jest główną bohaterką, którą porzucił mąż. Odszedł on do innej kobiety. Pewnego dnia przyjaciółka prosi ją o przysługę. Adrienne zgadza się pomóc i w ten sposób znajduje się w pensjonacie w Rodanthe. Ma się nim zająć podczas nieobecności przyjaciółki. Doktor Paul Flanner ma przyjechać do tej samej miejscowości w celu spotkania się z pewną osobą i zatrzymuje się w pensjonacie. Tak oto nasi bohaterowie się poznają. Spędzają razem sporo czasu na wspólnych rozmowach, spacerach oraz przy posiłkach. Bardzo szybko zakochują się w sobie. Aż trudno uwierzyć, że dwoje dorosłych ludzi popadnie tak szybko w tak szalony i głęboki romans. Spędzają razem cudowne chwile, a co najważniejsze postanawiają spędzić razem resztę życia. Jest tylko jedna przeszkoda, muszą przetrwać rok rozłąki. Dlaczego? I czy Paul po tym czasie wróci do ukochanej? Co się wydarzy? Czy ta książka ma happy end? Sięgnijcie po tę lekturę, a dowiecie się jak ta historia się skończyła.
"Noce w Rodanthe" to powieść, którą szybko i przyjemnie się czyta. Nie jest to długa książka i cieszę się, że Nicholas Sparks niepotrzebnie jej nie naciągał. Jest to prosta lektura, przy której ma się wrażenie, że dopiero zaczęło się ją czytać, a już się kończy. Ale jednocześnie nie pozostawia po sobie niedosytu.  Sama w sobie historia miłosna jest piękna i wzruszająca. Myślę, że śmiało mogę ją polecić miłośnikom Nicholasa Sparksa, jak również osobom, które jeszcze z tym autorem się nie spotkały, a lubią romanse.
W powieści również jest zawarty bardzo głęboki temat, a mianowicie temat śmierci. Nikt nigdy nie jest gotowy na utratę najbliższej osoby, a gdy tak się stanie ciężko jest sobie z tym poradzić. W takich chwilach również ciężko jest najbliższym, ponieważ nie wiedzą jak pomóc komuś, kto bardzo cierpi po utracie ukochanego czy ukochanej. Z takim problemem spotykają się bohaterowie książki. Jak sobie z nim poradzą? Kto komu poda pomocną dłoń? Pozostawię to również w tajemnicy.

Cytaty z książki:

"W miłości nigdy nie jest za późno na drugą szansę."

"Im większa miłość, tym większa tragedia. Te dwa elementy zawsze idą w parze."

"Miłość stanowi sens pełnego i wspaniałego życia."


2 komentarze:

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...