"Potem..."Guillaume Musso "Potem"

Autor: Guillaume Musso
Tłumaczenie: Wiktoria Melech
Wydawnictwo: Albatros

Po przeczytaniu tej książki mam pewien niedosyt. Po odwróceniu ostatniej kartki na drugą stronę spotkało mnie zaskoczenie, że nie ma dalszego ciągu przebiegu zdarzeń. Tak jakby cała ta historia została urwana. Z drugiej strony myślę, że autor zrobił to celowo - zaoszczędził mi wielu wylanych łez.
Po raz kolejny  Musso stworzył genialną, zaskakującą powieść. Znajdujemy w niej poruszającą historię miłosną.
Nathan Del Amico jest głównym bohaterem. Jest on bardzo dobrym i cenionym adwokatem, który w całej swojej karierze nie przegrał ani jednej sprawy. Poświęcił się całkowicie swojej pracy, co odbiło się na jego rodzinie. Mallory, żona adwokata, która bardzo go kocha odeszła od niego. Byli małżonkowie prowadzą osobne życie, które toczy się dalej. Wszystko się jednak zmienia w momencie, gdy do kancelarii Nathana przychodzi tajemniczy mężczyzna. Jest nim Garrett Goodrich, który mówi o sobie, że jest Posłańcem, który ma dar zobaczenia świetlistej aureoli na głową ludzi, którzy mają wkrótce umrzeć. Z całej rozmowy mężczyzn Nathan wnioskuje, że niedługo nadejdzie jego koniec. Na samym początku nie wierzy w to, lecz po kilku zaistniałych sytuacjach zmienia zdanie. Zaczyna inaczej myśleć i postanawia naprawić popełnione błędy, a przede wszystkim chce być razem z żoną i córeczką. Dla żony zrobi wszystko i bierze winę za spowodowanie wypadku, którego nie był sprawcą. Po pewnym czasie sprawy zupełnie się zmieniają i znany adwokat dostrzega coś czego wcześniej nie pojął i nie dostrzegł. I ja tu przerwę Wam opowiadanie, by nie zdradzić za dużo.
"Potem..." - bardzo szybko czyta się tę książkę. Mnie wciągnęła bardzo. Lektura ta pozostawia po sobie pytanie: co byś zrobił, gdybyś się dowiedział, że niedługo umrzesz? Człowiek w tym momencie się zatrzymuje na chwilę refleksji, by pomyśleć o tym. Autor również przedstawił nam wielką miłość i pokazał, że mimo niej ludzie mogą się pogubić i się rozstać. Nie wystarczy samo kochanie się, należy również dbać i pielęgnować uczucia. Niestety gdy się tego nie robi, ludzie oddalają się od siebie, aż w końcu się  rozstają. I pomimo wielkiej miłości nie żyją razem. Są po prostu pogubieni i nieszczęśliwi.

Cytaty z książki:

"Przeszłość potrafi nas dopaść znienacka, nawet jeśli przez całe życie staraliśmy się o niej zapomnieć."

"Młodym jest się tylko raz, ale pamięta się o tym całe życie."

"Zajmować się innymi, to zajmować się sobą."

"Bez wątpienia przyjaźń i miłość są do siebie podobne. Można by nawet powiedzieć, że miłość to namiętna przyjaźń."

"Miłość nie jest czymś absolutnym, co oprze się upływowi czasu i wszelkim próbom."

"Konieczne jest, abyśmy zrozumieli, że nie wolno nam się mylić w wyborze priorytetów w życiu."
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...