"Kim byłbym bez Ciebie?" Guillaume Musso"KIM BYŁBYM BEZ CIEBIE? 
Autor: Guillaume Musso
Tłumaczenie: Joanna Prądzyńska
Wydawnictwo: Albatros

Gabrielle i Martin w młodym wieku się poznają i zakochują w sobie. Spędzają razem cudowne chwile i przeżywają wielką, prawdziwą miłość. Jednak muszą się rozstać, utrzymują razem kontakt poprzez pisanie listów. Martin nie wytrzymuje rozłąki i aranżuje ich wspólne spotkanie. Gabrielle dostaje od niego bilet i już tylko krótki czas dzieli ich od zaplanowanego spotkania. Czy dojdzie do niego? Otóż nie!!! W życiu dziewczyny coś się wydarzy i się nie pojawia. A może po prostu nie kocha chłopaka tak mocno jak on ją? Tego Wam nie zdradzę.
Martin zostaje policjantem i z czasem jego życiowym celem staje się złapanie nieuchwytnego włamywacza i złodzieja dzieł sztuki, którym jest Archibald. Wszystkie działania prowadzą do tego, że Martin znajduje się w mieście, w którym przeżył swą wielką miłość. W dodatku okazuje się, że obydwaj panowie są najważniejszymi mężczyznami w życiu Gabrielle i pojawiają się w nim jednocześnie i niespodziewanie. Życie dziewczyny nagle wywraca się do góry nogami, ma problem z wyborem jednego z nich, oboje są dla niej bardzo ważni. Martin i Archibald walczą z sobą do samego końca. Oboje trafiają do szpitala w ciężkim stanie. Czy któryś z nich przeżyje? Jak ich losy się potoczą? Tu zakończę i zbuduję napięcie i Waszą ciekawość.Guillaume Musso w każdej swojej powieści mnie zaskakuje. Nie lubię fantastyki, jednak u tego autora mnie ona zainteresowała i to jest wyjątek. Uwielbiam napięcie jakie buduje autor, jak również wiele wątków, które na końcu się łączą w całość tworząc rozwiązanie i odpowiedź na wcześniejsze pytania jakie się nasuwają podczas czytania. "Kim byłbym bez Ciebie" jest kolejną powieścią Guillaume Musso, którą miałam przyjemność przeczytać. Cieszę się, że zostało ich przede mnę jeszcze kilka, a z drugiej strony myślę, że zostało ich zdecydowanie za mało.

Co mi się najbardziej podobało w tej powieści? Oczywiście na początku wielka miłość, później ciekawość dlaczego dziewczyna nie pojawiła się na spotkaniu, przecież wydawało się, że ona równie bardzo kochała chłopaka. I tak czytałam cały czas czekając na moment wyjaśnienia sytuacji. Następnie pościg i chęć złapania włamywacza, złodzieja dzieł sztuki również mnie wciągnął. Byłam ciekawa do czego ten pościg doprowadzi. I faktycznie doprowadził...do Gabrielle i śmierci. Którego z panów? A może ich obojga? To pozostawię w tajemnicy. I sam koniec, który okazał się fantastyką, gdzie autor przenosi czytelników w zupełnie inne miejsce.

Bardzo lubię twórczość Guillaume Musso i zawsze będę ją polecać. Jeżeli lubisz thrillery poplątane z fantastyką, to myślę, że powieści tego autora Ci się spodobają.

Cytaty:

"Kochać to znaczy mieć nadzieję na wygraną, stawiając wszystko na jedną szalę."

"Jeśli boisz się pewnych odpowiedzi, nie zadawaj pewnych pytań."

"Miłość jest jak ogień w deszczowy dzień: cały czas musisz go podsycać, chronić i pilnować, bo zgaśnie."
2 komentarze:

 1. Zdecydowanie się na tę książkę skuszę :) Świetnie piszesz <3

  Zapraszam też serdecznie do siebie na: www.mojabooktopia.blogspot.com !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ślicznie :) Książkę polecam.
   Już lecę do Ciebie zobaczyć i oczywiście poczytać.

   Pozdrawiam. Monika.

   Usuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...