"Stacja Jagodno. Marzenia szyte na miarę" Karolina Wilczyńska


"MARZENIA SZYTE NA MIARĘ"
Cykl: Stacja Jagodno
Tom: 2
Autor: Karolina Wilczyńska
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Ciekawi jesteście dalszych losów bohaterów znanych z "Zaplątanej miłości"? Ja bardzo chciałam je poznać i z wielką przyjemnością sięgnęłam po drugą część pt. "Marzenia szyte na miarę". I napiszę Wam, że autorka mnie nie zawiodła. Powieść jest wciągająca, oddająca wiele ciepła, z otaczającą aurą pełną uroku. Bardzo mi się podoba, ponieważ jest to lektura, która uświadamia nam jak wielkim darem jest rodzina - choć są wyjątki. Poznamy nowych bohaterów, gdzie relacje rodzinne są bardzo ciężkie i krzywdzące. Jednak w białym domku u babci Róży, każdy znajdzie schronienie, jest to oaza spokoju, do której chętnie się przychodzi.Nie chcę tu za dużo zdradzać szczegółów, by nie popsuć Wam przyjemności czytania. Jak sami wiecie - jeżeli przeczytaliście pierwszą część, a jak nie, to polecam zacząć ten cykl od "Zaplątanej miłości" - autorka w powieści przedstawia losy bohaterek, ich codzienne życie, problemy, troski jak również spokojne życie, które w szczególności odnajduje się w malowniczym miejscu i przytulnym białym domku w Jagodnie. Głównymi postaciami książki są: Tamara z córką Marysią, babcia Róża oraz babcia Ewa. Oczywiście w tej części nie zabraknie dobrego kolegi Marysi - Kamila i Łukasza, który z Tamarą nie darzą się wzajemną sympatią. Pojawi się również pani Zofia, kobieta o złotym sercu lecz z ciężkim bagażem doświadczeń. Jej relacje rodzinne łamią serce czytelnikowi i mam nadzieję, że ta bohaterka pojawi się w kolejnej części "Stacji Jagodna" i jej los się odmieni. Marysia lubi odwiedzać babcię Różę, a podczas pobytu na wsi dużo spaceruje. Jej spacery z początku nie mają celu, po prostu idzie przed siebie. Ale to się z czasem zmienia. Na jej drodze staną dwie tajemnicze kobiety. Kim one są? W jakich okolicznościach dziewczyna się z nimi poznaje? I  jakie będą między nimi relacje? Tego oczywiście nie zdradzę. A co z babcią Ewą? Czy nadal będzie zimną kobietą, zamkniętą w swoim surowym świecie? Z pewnością jej historia Was zaskoczy. Czy pozytywnie? Przekonajcie się sami sięgając po lekturę.

Jeszcze jedną bardzo ważną sprawę muszę napisać o autorce, choć bardziej to będą słowa podziwu mojego dla jej osoby. Chciałabym jej pogratulować tego, jak bardzo potrafi wejść ze zrozumieniem w psychikę nastolatki, kobiety dorosłej oraz osoby dużo starszej. To jest niesamowite, że jedna osoba potrafi napisać co czują osoby w tak różnym wieku i są to bardzo trafne i głębokie przemyślenia.

Książkę oczywiście polecam.

Cytaty:

"To fajne uczucie - wiedzieć, że ktoś w ciebie wierzy i lubię cię taką, jaka jesteś. Nawet, gdy sama w siebie wątpisz."

"Chwile słabości zdarzają się każdemu, trzeba tylko umieć nad nimi zapanować."

"Tylko nudni ludzie się nudzą."

"Na realizację pragnień czasami musimy poczekać, znaleźć w sobie cierpliwość i siłę do ich spełnienia."

"...lepiej się zmierzyć z tym, czego się boimy, niż uciekać."


2 komentarze:

  1. Bardzo lubię tą serią Jagodno- życiowa, pozytywna :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To tak jak i ja. Mam za sobą dopiero dwie części, ale się cieszę, że tyle jeszcze przede mną :) Pozdrawiam.

      Usuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...