"Irena" Małgorzata Kalicińska i Basia Grabowska

"IRENA"
Autorzy: Małgorzata Kalicińska i Basia Grabowska
Wydawnictwo: WAB

Trzy kobiety, trzy pokolenia, trzy różne charaktery.
Jagoda w swoim życiu stawia na karierę zawodową. Odnosi sukcesy, praca zupełnie ją pochłania. Wydaje się być niedostępną i twardą osobą.
Dorota jest mamą Jagody. Życie przyniosło jej wiele bólu, którego nie da się zapomnieć, wymazać z pamięci. Trzyma to jednak w tajemnicy przed córką i niestety nie ma to zbyt dobrego wpływu na ich relacje. Jagoda czuje, że wciąż nie może zadowolić swojej matki. Stara się być najlepsza we wszystkim co robi, ale wciąż nie uzyskuje pochwał. Nie ma pojęcia dlaczego tak się dzieje. W końcu wybucha pomiędzy nimi kłótnia, po której się do siebie nie odzywają. Młoda kobieta postanawia odciąć się od matki, wierzy, że tak jej będzie lepiej. Irena wtedy bierze sprawy w swoje ręce i próbuje doprowadzić do zgody. Kim jest Irena? Jest przyszywaną ciocią Doroty, kobietą znającą życie i chętną do pomocy.

Przyznam się szczerze, że ksią…

"Stacja Jagodno. Marzenia szyte na miarę" Karolina Wilczyńska


"MARZENIA SZYTE NA MIARĘ"
Cykl: Stacja Jagodno
Tom: 2
Autor: Karolina Wilczyńska
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Ciekawi jesteście dalszych losów bohaterów znanych z "Zaplątanej miłości"? Ja bardzo chciałam je poznać i z wielką przyjemnością sięgnęłam po drugą część pt. "Marzenia szyte na miarę". I napiszę Wam, że autorka mnie nie zawiodła. Powieść jest wciągająca, oddająca wiele ciepła, z otaczającą aurą pełną uroku. Bardzo mi się podoba, ponieważ jest to lektura, która uświadamia nam jak wielkim darem jest rodzina - choć są wyjątki. Poznamy nowych bohaterów, gdzie relacje rodzinne są bardzo ciężkie i krzywdzące. Jednak w białym domku u babci Róży, każdy znajdzie schronienie, jest to oaza spokoju, do której chętnie się przychodzi.
Nie chcę tu za dużo zdradzać szczegółów, by nie popsuć Wam przyjemności czytania. Jak sami wiecie - jeżeli przeczytaliście pierwszą część, a jak nie, to polecam zacząć ten cykl od "Zaplątanej miłości" - autorka w powieści przedstawia losy bohaterek, ich codzienne życie, problemy, troski jak również spokojne życie, które w szczególności odnajduje się w malowniczym miejscu i przytulnym białym domku w Jagodnie. Głównymi postaciami książki są: Tamara z córką Marysią, babcia Róża oraz babcia Ewa. Oczywiście w tej części nie zabraknie dobrego kolegi Marysi - Kamila i Łukasza, który z Tamarą nie darzą się wzajemną sympatią. Pojawi się również pani Zofia, kobieta o złotym sercu lecz z ciężkim bagażem doświadczeń. Jej relacje rodzinne łamią serce czytelnikowi i mam nadzieję, że ta bohaterka pojawi się w kolejnej części "Stacji Jagodna" i jej los się odmieni. Marysia lubi odwiedzać babcię Różę, a podczas pobytu na wsi dużo spaceruje. Jej spacery z początku nie mają celu, po prostu idzie przed siebie. Ale to się z czasem zmienia. Na jej drodze staną dwie tajemnicze kobiety. Kim one są? W jakich okolicznościach dziewczyna się z nimi poznaje? I  jakie będą między nimi relacje? Tego oczywiście nie zdradzę. A co z babcią Ewą? Czy nadal będzie zimną kobietą, zamkniętą w swoim surowym świecie? Z pewnością jej historia Was zaskoczy. Czy pozytywnie? Przekonajcie się sami sięgając po lekturę.

Jeszcze jedną bardzo ważną sprawę muszę napisać o autorce, choć bardziej to będą słowa podziwu mojego dla jej osoby. Chciałabym jej pogratulować tego, jak bardzo potrafi wejść ze zrozumieniem w psychikę nastolatki, kobiety dorosłej oraz osoby dużo starszej. To jest niesamowite, że jedna osoba potrafi napisać co czują osoby w tak różnym wieku i są to bardzo trafne i głębokie przemyślenia.

Książkę oczywiście polecam.

Cytaty:

"To fajne uczucie - wiedzieć, że ktoś w ciebie wierzy i lubię cię taką, jaka jesteś. Nawet, gdy sama w siebie wątpisz."

"Chwile słabości zdarzają się każdemu, trzeba tylko umieć nad nimi zapanować."

"Tylko nudni ludzie się nudzą."

"Na realizację pragnień czasami musimy poczekać, znaleźć w sobie cierpliwość i siłę do ich spełnienia."

"...lepiej się zmierzyć z tym, czego się boimy, niż uciekać."


Komentarze

  1. Bardzo lubię tą serią Jagodno- życiowa, pozytywna :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To tak jak i ja. Mam za sobą dopiero dwie części, ale się cieszę, że tyle jeszcze przede mną :) Pozdrawiam.

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...