"Anioł na śniegu" Joanna Szarańska


"ANIOŁ NA ŚNIEGU"
Cykl: Cztery płatki śniegu (tom 2)
Autor: Joanna Szarańska
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2018
Rodzaj literacki: Literatura obyczajowa, romans
Liczba stron: 328

"Pełna ciepła, radości i wzruszeń
opowieść o rodzinnej bliskości."


Opis książki:

"Gdy na girlandach migoczą lampki, a bombki błyszczą wszystkimi kolorami, mieszkańcy miasteczka czują magię świąt. To czas przebaczenia i domowego ciepła, kiedy najbardziej cieszą drobiazgi, a codzienne nieporozumienia przestają być ważne. W ten wyjątkowy, wigilijny wieczór nikt nie powinien być sam. Bo najcenniejsze, co mamy, to czas spędzony razem."

"Pachnąca piernikami i jodłą kontynuacja Czterech płatków śniegu, które tysiące czytelniczek znalazły pod choinką."

Moja opinia:

Bardzo ciepła powieść, wprowadzająca w nastrój świąteczny. Wystarczy ciepły, przytulny koc, wygodny fotel, kubek gorącej czekolady i oczywiście "Anioł na śniegu", aby przeżyć wiele przeróżnych sytuacji i momentów wraz z bohaterami powieści. Podczas czytania z pewnością zostaje się wciągniętym w fabułę książki, której akcja z pewnością wielu osobom przypadnie do gustu. Pamiętam, że "Cztery płatki śniegu" otrzymały ode mnie bardzo pozytywną opinię i nie wiem jakim cudem w zeszłym roku w moje ręce nie wpadła druga część, z kontynuacją losów bohaterów pewnego osiedla. Na szczęście w tym roku mój wzrok najwidoczniej się naprawił i dopatrzyłam się tej powieści. Bardzo lubię jej bohaterów i to, że pomimo swej lekkości, ukazuje naprawdę poważne problemy, z którymi można spotkać się w prawdziwym życiu. Ta lektura daje również kilka lekcji, które po jej przeczytaniu, nie powinny ulecieć gdzieś w zapomnienie. Jedną z takich ważnych lekcji jest to, abyśmy pamiętali, że problemy najlepiej rozwiązuje się wspólnie, dlatego nie ukrywajmy ich przed najbliższymi i nie borykajmy się z nimi samotnie. Ponadto warto czasami postawić się na miejscu drugiej osoby i spojrzeć na daną sytuację z jej perspektywy, to powinno ułatwić zrozumienie jej postępowania. Oczywiście analizując życie większości z bohaterów, można wysunąć jakieś wnioski, które kiedyś być może okażą się pomocne. Zapomniałabym napisać o jednej bardzo ważnej sprawie, która mnie i w pierwszej części nie obeszła, jak również i w pewien sposób wprawiła w osłupienie. I mam na myśli tu pewnego bohatera, który ma "ciekawe" pomysły na oszczędzanie pieniędzy. Po prostu ten człowiek nie kończy zaskakiwać i jak kiedyś uważałam, że oszczędzanie, to coś zupełnie dobrego, tak teraz widzę, że jednak i ta kwestia ma pewne granice.
Uwielbiam książki, w których ukazanych jest kilku bohaterów, którzy nie są spokrewnieni, a jednak tworzą jakiś krąg osób, które się wspierają i mają jakiś wspólny cel, chociażby spotkanie się przed blokiem w Boże Narodzenie i złożenie sobie życzeń. W mojej głowie tworzy się bardzo przyjemny obraz, gdy sobie to wszystko wyobrażę.
Bardzo mocno wzruszyła mnie historia choinki, która została posadzona przed blokiem, na pewnym osiedlu...

Joanna Szarańska - Od lat związana zawodowo z copywritingiem. Zakochana w piłce nożnej, języku hiszpańskim i książkach. Miłośniczka powieści Stephena Kinga. Tych najdłuższych. Blogerka z zamiłowania, pisarka przez lata wyłącznie szufladowa i nałogowa marzycielka. Współpracowała z Fundacją Miasto Słów i Klubem z Kawą nad Książką. Na co dzień mama wyjątkowej córeczki, żona wyjątkowego męża i opiekunka wyjątkowych zwierzaków: najpiękniejszego pod słońcem schroniskowca rasy mieszanej i kota z (rudym) charakterem.
(informacje o autorce pochodzą z książki "Anioł na śniegu" Joanna Szarańska)

2 komentarze:

  1. Będzie musiała poczekać na przyszłe świetna. 😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czyli robisz już plany czytelnicze na następne święta?

      Usuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...