"Wigilijna przystań" Sylwia Trojanowska


"WIGILIJNA PRZYSTAŃ"
Autor: Sylwia Trojanowska
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 376
Rodzaj literacki: Literatura obyczajowa, romans

Opis książki:

"Odwiedź wyjątkową przystań nad Bałtykiem i przeżyj niezapomniane Święta!

Kiedy świat wypełnia magiczna atmosfera, a w powietrzu unosi się zapach świerku i pierników, mieszkańcy nadmorskiego Niechorza rozpoczną świąteczne przygotowania. Przeszkodzą im tajemnice z przeszłości, które wyjdą na jaw w najmniej odpowiednim momencie, oraz kilka niespodziewanych zdarzeń. Czy mimo to wspólne spotkanie przy stole pogodzi ich i sprawi, że miłość zatriumfuje?

Święta to czas bycia razem, czas przebaczenia i radości. Spraw, aby trwał jak najdłużej!"

Moja opinia:

Piękna, z jednej strony spokojna, a z drugiej strony wzbudzająca wiele emocji powieść. Takie słowa nasuwają mi się w pierwszej kolejności, gdy pomyślę sobie o "Wigilijnej przystani" Sylwii Trojanowskiej. Do tego zachowana w cudnym, zimowym i świątecznym klimacie. Z pewnością ma w sobie wszystko to, czego czytelnik oczekuje od książki, która ma wprowadzić w nastrój świąteczny, poczuć gorączkę przygotowań do tego magicznego wieczoru, jak również ciepło bliskich osób.
Uwielbiam, gdy akcja powieści toczy się w małych miasteczkach, gdzie ludzie się znają i są społecznością, gdzie pomimo konfliktów, czuć wspólnotę i zjednoczenie. Tym razem miałam przyjemność zapoznania się z mieszkańcami nadmorskiego Niechorza. W tej powieści nie ma jednego głównego bohatera, jest ich wielu. Poznajemy ambitną, młodą dziewczynę, której jedyną szansą na lepszą przyszłość jest wygrana w jednym z konkursów, na najlepszy wywiad. Drugą ciekawą postacią jest latarnik, który skrywa głęboko w sercu tajemnicę, która dotyczy nie tylko jego przeszłości, ona dotyka również teraźniejszość. Jest również para młodych ludzi, którzy się kochają, lecz tę miłość chronią ją przed wszystkimi, ich uczucie nie może wyjść na światło dzienne. Są przyjaciele, których pewne nieporozumienia ze sobą rozdzieliły. W powieści są jeszcze inne ciekawe postacie, których życie różnie traktuje. Widzimy jak zmagają się z problemami, jak wygląda ich codzienne życie, co skrywają i do czego dążą. Ich życie poznajemy w zaledwie kilkutygodniowym okresie czasu, w okresie przedświątecznej gorączki. Wiele się u nich dzieje, co czytelnik podczas czytania odczuwa i zastanawia się, jak zakończy się historia każdego z nich. Oczywiście oczekujemy szczęśliwego zakończenia historii, którą my mamy poznać, a dla nich samych to dopiero będzie zapewne początek, początek nowego życia. Jednak czy gorszego, a może zdecydowanie lepszego? Dla kogo te Święta Bożego Narodzenia będą początkiem czegoś pięknego? A kogo spotka kara za swoje grzechy?

Sylwia Trojanowska - kolekcjonerka chwil, pasjonatka pozytywnego myślenia. Uwielbia podróże, te bliskie i te całkiem dalekie. I Święta Bożego Narodzeni, z białym obrusem, dwunastoma potrawami, jemiołą i przede wszystkim ze swoimi najbliższymi. Jest autorką poczytnych powieści obyczajowych, w których w lekki sposób pisze o skomplikowanych sprawach. Wraz z mężem Tomaszem i synem Alanem mieszka w Szczecinie, w otulinie malowniczej Puszczy Bukowej.


Za książkę dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona.

6 komentarzy:

 1. Podejrzewam, że tytuł nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię twórczość tej autorki, także przyjemnie było by spędzić święta z Jej książką. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa jestem czy sięgnęłaś po tę książkę podczas świąt :)

   Usuń
 3. Ja już wyczerpałam limit świątecznych książek na ten rok :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja lista w tym roku była bardzo długa, ciekawe jak będzie wyglądać w przyszłym roku :) A która ze świątecznych książek podobała Ci się najbardziej?

   Usuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...