"W obiektywie wspomnień" Karolina Wilczyńska"W OBIEKTYWIE WSPOMNIEŃ"
Cykl: Stacja Jagodno (tom 8)
Autor: Karolina Wilczyńska
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 312
Rodzaj literacki: literatura piękna

"ODWIEDŹ Z NAMI JAGODNO,
NIECH JEGO UROK ZOSTANIE
Z TOBĄ NA DŁUŻEJ."

Opis książki:

"Hubert przyjeżdża do Jagodna, by uwiecznić jego wyjątkowy klimat w albumie okolicznościowym, zamówionym przez wójta. Fotograf wpada na pomysł włączenia do niego starych portretów rodzinnych - zazwyczaj to one skrywają najciekawsze historie, związane z danym miejscem...Czy jedno zdjęcie sprzed lat zmieni czyjeś życie?
Jeśli ciekawi cię, co tym razem los przyniesie Twoim ulubionym bohaterom i jakie tajemnice nie zostały jeszcze wypowiedziane na głos, sięgnij po najnowszy tom bestsellerowej sagi!"

Moja opinia:

Dla stałych czytelników, którzy regularnie czytają moje opinie na temat książek, nie będzie nowością, gdy zacznę od słów, iż uwielbiam powracać do Jagodna, które pokochałam od pierwszych stron całego cyklu. Choć jest to miejsce i są to ludzie wykreowani przez autorkę, to czuję do nich wielki sentyment. Gdy zatapiam się w lekturze, odpływam w świat, który pobudza we mnie wiele emocji, a jednocześnie tęsknotę za kimś kogo bardzo kochałam i nadal kocham, pomimo tego, że tej osoby już przy mnie nie ma... A jest nią moja ukochana babcia. Główna bohaterka, babcia Róża jest właśnie tą bohaterką, która przypomina mi o tych ciepłych chwilach i o mądrościach życiowych, które człowiek czerpie właśnie od osób starszych, doświadczonych przez życie. Biały domek, to miejsce o którym zapewne wiele czytelników marzy, gdyż jest on schronieniem przed problemami i to tam przeważnie otrzymuje się odpowiedzi na wiele pytań i pomocne wskazówki. Dokładnie z tym kojarzy mi się Stacja Jagodno. Lecz nie zapominam również o reszcie bohaterów, którzy są nieodłączną częścią tego cyklu. To oni wszyscy tworzą niezwykły klimat Jagodna i nie może zabraknąć żadnego z nich. W każdym kolejnym tomie poznajemy nowe osoby, które wprowadzają coś świeżego i innego, co powoduje, że akcja powieści nie zwalnia, nie staje się z czasem nudna, bo tu cały czas się coś dzieje. I w ósmym tomie również ktoś się pojawia, ktoś dzięki komu mieszkańcy Jagodna będą mogli sięgnąć w przeszłość. I tym razem wiele się dzieje, a sam koniec mrozi krew w żyłach. Mnie ten koniec przeraził i szybko muszę sięgnąć po kolejną część. Mam nadzieję, że to tylko tak niepewnie wyglądało.
Gdyby ktoś się mnie zapytał za co lubię tę sagę, odpowiedziałabym krótko: Uwielbiam ją za wyjątkowych bohaterów, którzy cenią sobie przyjaźń i drugiego człowieka, którzy zawsze wyciągną pomocną dłoń, nawet gdy zbłądziło się na swej drodze życia i popełniło błędy. Oni nie skreślają nigdy takich osób, pomagają im wrócić na dobre tory i kierują w dobrym kierunku. Również uwielbiam tę sagę za to, że zostały w niej stworzone cudowne miejsca, takie o których człowiek marzy. Nie jest to tylko domek babci Róży, jest nim również dworek hrabianek. Rodzinnego ciepła również nie brakuje w innych domach...

Karolina Wilczyńska - autorka najpiękniejszej literatury obyczajowej. Oprócz niezwykle popularnej sagi Stacja Jagodno ma na koncie m.in. bestsellerowy cykl powieściowy zatytułowany Rok na Kwiatowej. Karolina Wilczyńska rozumie kobiece emocje i pisze o tym, co jej zdanie ma największe znaczenie w życiu - o uczuciach. Z niegasnącym zainteresowaniem słucha ludzkich historii.


8 komentarzy:

 1. Tej serii jeszcze nie znam, ale chcę nadrobić zaległości. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie brałam się jeszcze za tę serię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie czytałam nic obyczajowego. Jakoś zawiesiłam się na kryminałach

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie przeczytam w wolniejszym czasie, być może po Świętach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam i koniecznie daj znać czy książka Ci się podobała.

   Usuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...