"Ciebie szukam" Anna Kasiuk


 "CIEBIE SZUKAM"
Autor: Anna Kasiuk
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 432
Rodzaj literacki: Literatura obyczajowa, romans

"Nigdy nie przestawaj walczyć o siebie"


Opis książki:

" Marta całe życie poświęciła rodzinie. Gdy po wielu latach odchodzi od męża, dla którego liczy się tylko alkohol, musi poukładać je na nowo i sama zadbać o przyszłość nastoletniej córki. Kolejne randki tylko utwierdzają kobietę w przekonaniu, że na świecie nie ma już mężczyzn zainteresowanych prawdziwym uczuciem. Na dodatek w rodzinne strony wraca siostra, z którą Marta nie rozmawiała od wielu lat. Czy nudne życie w urokliwym Kazimierzu Dolnym może się odmienić?

Kiedy Marta poznaje młodszego od niej Mikołaja, szybko dostrzega, że nigdy nie czuła się tak bezpiecznie. Wydaje się, że znalazła wymarzonego partnera, ale on nagle znika bez śladu, a jego miejsce chciałby zająć ktoś inny...Jednak o tajemniczym Rosjaninie z burzliwą przeszłością trudno zapomnieć. Jak Marta upora się z tęsknotą? I co zrobi, kiedy jej najbliżsi znajdą się w niebezpieczeństwie?"

Moja opinia:

Nie mogę określić tej powieści jednoznacznie, gdyż z jednej strony wydawała się bardzo spokojna, a z drugiej wzbudziła różne emocje, które we mnie zostały pobudzane podczas pochłaniania tej lektury. Najbardziej podobało mi się w niej to, że przeniosła mnie w miejsce, które w mojej wyobraźni bardzo polubiłam i czułam się nim zauroczona. Wyobrażałam sobie taki trochę odległy świat, gdzie siedzę przy oknie z kubkiem kawy i spoglądam na ludzi wchodzących do pijalni czekolady i wychodzących z niej z uśmiechem na twarzy. Ja w tych wyobrażeniach byłam obserwatorką szczęścia. Niemniej jednak w powieści jest troszkę inaczej, ponieważ życie jej bohaterów, to pasmo różnych przeżyć, są chwile uniesień, radości, jak również te, które potrafią złamać dobre serca. Choć książka nie należy do tych najcieńszych, to mi szybko upłynął czas podczas czytania.
Myślałam, że będę miała problem z tą lekturą ze względu na własne poglądy, a mianowicie ze względu na moje niedowierzanie w czary, magię czy też wróżby, ale jak się okazało wątki, w których one występowały wcale mi nie przeszkadzały, wręcz przeciwnie, nawet mi się spodobały. Fajnie było mi się przenieść w świat, w którym dzieje się coś innego, coś co jest dla mnie zupełnie obce i odległe.
W powieści podobał mi się wątek miłosny, aczkolwiek obraz mafii mało mnie do siebie przekonał. Być może dlatego, że były inne wątki, na których skupiłam się bardziej i które bardziej mnie do siebie przyciągnęły. Na przykład relacja sióstr i to jak próbowały razem odbudować swoje wspólne życie, relacje matki z nastoletnią córką, życie kobiety, która poświęciła wiele lat swojemu mężowi alkoholikowi i inne. W tej powieści znajduje się wiele obrazów z prawdziwego życia, przy których człowiek może przystanąć i pomyśleć, a również są i takie, które wydają się nierealne. Lecz czy nie jest tak, że to co jest nierealne dla jednego człowieka, dla drugiego jest czymś całkiem normalnym i odwrotnie? Dlatego przymknęłam oczy na momenty, które wydawały mi się tylko fantastyką, dałam się porwać i przenieść do świata jaki stworzyła autorka.

Anna KasiukPisze dla ludzi i o ludziach. Nie boi się poruszać kontrowersyjnych tematów. Dla spełnienia marzenia o byciu pełnoetatową pisarką rzuciła karierę w korporacji. Żona, matka trójki niesamowitych dzieci, właścicielka dwóch psów i kota. Mieszka w niewielkiej miejscowości pod Warszawą, na skrawku ziemi, który uczyniła swoim małym światem.
(Informacje o autorce pochodzą ze strony: czwartastrona.pl)


Za książkę dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona.


8 komentarzy:

 1. Na pewno będę czytała tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Daj znać po przeczytaniu, czy książka Ci się podobała.

   Usuń
 3. Piękne zdjęcie! :) Ja ostatnio z książek polskich autorek czytalam "Następnym razem" Nie jest świąteczna, ale i tak wpisała się w te mroźne wieczory i bardzo mi się ona podobała. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ślicznie! Kolejny raz wpada mi w oko ten tytuł, będę musiała sięgnąć po tę książkę.

   Usuń
 4. Może się i mi spodoba, ostatnio sięgam po tego rodzaju opowieści

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że Ci się spodoba. Daj znać jak wrażenia po przeczytaniu tej powieści.

   Usuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...