"Tylko raz w roku" Agnieszka Lingas-Łoniewska


"TYLKO RAZ W ROKU"
Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawnictwo: Burda Książki
Rok wydania: 2019
Rodzaj literacki: Literatura obyczajowa, romans
Liczba stron: 232

"Połączyła ich magia świąt. Rozdzieliła proza życia. Gwiazdka jednak to czas cudów..."

Opis książki:

"To była prawdziwa miłość.
Tylko zdarzyła się w złym momencie.
Świat Eli w Wigilię legł w gruzach.
Świat Kamila zawsze był chłodny, pusty i sztywny jak ręcznie tkany świąteczny obrus jego wyniosłej matki.
Gdy przypadkiem wpadli na siebie w ten wyjątkowy grudniowy wieczór, oboje czuli, że wydarzył się cud jak z bożonarodzeniowych filmów.
Ale magia świąt nie trwa wiecznie.
Ela musi się mierzyć z problemami rodzinnymi, a Kamil - stawić czoła zaborczej matce, która wie jedno: ukochany syn zasługuje na kogoś lepszego. Co roku, w Wigilię, wracają jednak - przynajmniej myślą - do miejsca, w którym spotkali się po raz pierwszy.
Choć żadne z nich nigdy wcześniej nikogo tak nie kochało, ich uczucie może się okazać nie dość silne w tarciu z prozą życia.
Chyba że zdarzy się kolejny cud.
W końcu kiedy, jeśli nie w Gwiazdkę."

Moja opinia:

Mam za sobą już kilka przeczytanych książek Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, na żadnej się nie zawiodłam i każdą pokochałam z całego serca. Za każdym razem, gdy kończę czytać ostatnie słowa napisane przez autorkę, mam wrażenie, że ona pisze dla mnie, gdyż trafia bardzo celnie w mój gust czytelniczy, wie jak poruszyć moje uczucia i jak wywołać we mnie wiele emocji. Z najnowszą książką "Tylko raz w roku" było identycznie jak z poprzednimi. Tym razem również otrzymałam wspaniałą ucztę czytelniczą, podczas której me serce zostało mocno poruszone i oczywiście, nie obeszło się bez wycierania chusteczkami łez cieknących po policzkach.
Każdy kto chce poczuć zimę, a wraz z nią magię świąt, powinien sięgnąć po tę powieść. Jest ona idealnie wpasowana w ten okres czasowy, autorka przez całość powieści pozwoliła sobie zachować klimat, którego oczekujemy sięgając po tego typu lekturę.
Tak jak u większości ludzi, każde święta wyglądają inaczej, tak samo było i u głównych bohaterów. Przeżyli piękne gwiazdki, lecz niestety i te bolesne również ich nie ominęły. Myślę, że wystarczy przeczytać dwie pierwsze strony, aby zostać pochłoniętym przez lekturę. Mnie zainteresowała od samego początku i mogę śmiało stwierdzić, że jest ona z tych, które pochłania się na raz. Wystarczy wskoczyć pod kocyk z kubkiem gorącej kawy lub czekolady i dać się jej porwać. Chwile spędzone z tą książką, należą zdecydowanie do tych przepełnionych najróżniejszymi uczuciami, ale przede wszystkim występuje wzruszenie, a bynajmniej u mnie tak było. Być może niejeden czytelnik poczuje nawet motylki w brzuchu, czytając o miłości dwójki głównych bohaterów. Któż to wie...
Historia młodych ludzi ukazuje, jak łatwo utracić miłość, nawet gdy jest ona obustronna. Pokazuje, co wtedy dzieje się we wnętrzu obu zakochanych i ile trzeba znieść życiowych potknięć i niedomówień, by trafić znów na właściwą drogę.
Autorka również pokazała nam obraz różnych rodzin, ich relacji i wzajemny wpływ na życie każdego z członków rodziny. Widzimy matkę Kamila i jej chłodne podejście do jego wychowania, widzimy również rodzinę jego przyjaciela, którą ten lubi odwiedzać, a także widzimy rodzinę Eli, którą poznajemy w nieciekawym momencie ich życia.

Agnieszka Lingas-Łoniewska - Wrocławska pisarka. Czytelnicy nazywają ją Dilerką Emocji. Autorka ponad trzydziestu bestsellerowych powieści, stanowiących elektryzujący miks gatunków: romansu, dramatu i sensacji. Kocha zwierzęta, ma cztery koty i psa. Od lat prowadzi autorską akcję "Karma zamiast kwiatka" i na swoich spotkaniach autorskich zbiera dla zwierzaków karmę, którą przekazuje potem do wrocławskich fundacji. W wolnym czasie, kiedy nie pisze (a czasem jej się to zdarza!), kocha czytać i oglądać seriale kryminalne. Jej pasją są także nordic walking i robótki ręczne. W 2019 roku ukazała się jej zupełnie nowa powieść "Randka z Hugo Bosym", liczne wznowienia wcześniejszych bestsellerów, między innymi z serii "Zakręty losu", a także "Kastor" i "Polluks", dwie powieści z najnowszej serii Bezlitosna Siła.
(informacje o autorce pochodzą z książki "Tylko raz w roku") 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Burda Książki.4 komentarze:

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...