"Kolejna osoba, którą spotkamy w Niebie" Mitch Albom
"KOLEJNA OSOBA, KTÓRĄ SPOTKAMY W NIEBIE"
Cykl: Pięć osób, które spotkamy w niebie (tom 2)
Autor: Mitch Albom
Tłumaczenie: Jakub Jedliński
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 210
Rodzaj literacki: Literatura piękna

Opis książki:

"Annie nigdy nie myślała o kresie swojego życia.
Nigdy nie myślała też o niebie. A niebo zawsze o nas myśli.
Przejmująca, piękna i pełna niespodziewanych zwrotów akcji kontynuacja bestsellerowych Pięciu osób, które spotkamy w niebie.
Kolejne osoba, którą spotkamy w niebie opowiada historię Annie - dziewczynki, którą bohater pierwszej powieści, Eddie, uratował, poświęcając swoje życie, co rozpoczęło jego niesamowitą podróż w niebie.
Po latach Eddie i Annie znów się spotkają. Annie ginie w wypadku i tym razem to Eddie będzie jedną z pięciu osób, która nauczy ją, że każde ludzkie życie ma sens, a każde zakończenie jest również początkiem czegoś nowego. "

Moja opinia:

Moim skromnym zdaniem uważam, że każdy kto przeczytał pierwszą część i była to dla niego dobra lektura, powinien sięgnąć po część drugą, która jest jeszcze lepsza od swojej poprzedniczki. Całą powieść przeczytałam z zapartym tchem, siedziałam jak na szpilkach, bo czekałam na moment, w którym Annie trafi do nieba, a wiadomo było, że on nadejdzie. Gdy już nadszedł, emocje wcale nie puściły, nadal pochłaniałam lekturę z wielkim zainteresowaniem. Historia Annie z pewnością, to historia, która chwyta za serca i z łatwością je porusza. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić smutnego życia bohaterki, nie jestem w stanie wyobrazić sobie tego, jak czuła się samotnie. Jej życia z pewnością nikt jej nie zazdrości. Niemniej jednak, to dziewczyna, która mimo wszystko, pragnęła żyć i gdy jej życie nareszcie zaczęło się układać, gdy już szczęście się do niej uśmiechnęło, stało się coś strasznego...
Książka jest na tyle ciekawa, że oprócz tego, iż czytelnik znajduje w niej historię życia Annie, jest napisana w nieprzeciętny sposób. Zaczyna się od końca, którym jest śmierć Annie. Jestem pewna, że osoby, które mają za sobą pierwszy tom, zastanawiają się kiedy bohaterka zginęła i w jakich okolicznościach, ja bynajmniej bardzo byłam tego ciekawa. Lektura ta podzielona jest na różne rozdziały, gdzie autor wplata między siebie popełniane przez Annie błędy, podróż i przybycie do nieba, kolejne osoby, które dziewczyna spotyka po śmierci, lekcje, które każda z tych osób ma do przekazania Annie oraz są rozdziały poświęcone nowemu bohaterowi powieści. Kim jest i jakie ma znaczenie w całej akcji książki? To zatrzymam dla siebie, a Was pozostawię z nutką ciekawości.
O tej powieści nie ma co się rozpisywać za dużo, gdyż powinno wystarczyć słowo, iż jest ona jedną z tych perełek, które ciężko opisać, po nią trzeba sięgnąć i przeżyć ją po swojemu.

Mitch Albom jest autorem wielu książek, zarówno powieści, jak należących do literatury faktu. Sześć jego książek, między innymi "Wtorki z Morriem" znalazło się na liście bestsellerów "New York Timesa". Jest także autorem scenariuszy nagradzanych programów telewizyjnych, sztuk teatralnych, scenariuszy filmowych, felietonów w prasie ogólnokrajowej oraz musicalu. Książki Alboma sprzedały się w ponad trzydziestu sześciu milionach egzemplarzy i zostały przetłumaczone na czterdzieści dwa języki. Mitch Albom założył w swoim rodzinnym mieście konsorcjum sześciu organizacji charytatywnych S.A.Y. Detroit, którym kieruje. Jest też twórcą nienastawionej na zysk cukierni i marki słodyczy, z których dochód przeznacza na programy dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Detroit. Prowadzi też dom dziecka w Port-au-Prince na Haiti. Mieszka z żoną Janine w Michigan.
(informacje o autorze pochodzą z książki "Kolejna osoba, którą spotkamy w niebie")


Za książkę dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka.

4 komentarze:

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...