"Słuchaj głosu serca" Natalia Sońska "SŁUCHAJ GŁOSU SERCA"
Autor: Natalia Sońska
Wydawnictwo: Czwarta strona
Rok wydania: 2019
Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans
Liczba stron: 304


"Autorka niezapomnianych zimowych bestsellerów zaprasza Was w kolejną magiczną podróż do krainy najpiękniejszych opowieści o miłości."

Opis książki:

"Jagna od zawsze kochała góry - tę miłość ma we krwi, bo z Zakopanego pochodzą jej mama i babcia. Choć rodzina wypytuje o potencjalnego narzeczonego, Jagna jest samotna. Ma tylko pracę i codzienne obowiązki w oddalonym od przepięknego południa Polski dużym mieście.
Gdy wreszcie poznaje wymarzonego mężczyznę, zaprasza go na święta do rodzinnego domu, by poznał jej bliskich. Jednak mama Jagny, rodowita góralka z charakterem, niechętnie patrzy na jej nowego wybranka. Czy kobieca intuicja dobrze jej podpowiada? Jagna jest przecież tak szczęśliwie zakochana...
Kto w tej pięknej bajce okaże się złym wilkiem,
a kto uratuje niewinne serce?
Przekonajcie się same!"

Moja opinia:

Trudno jest nie polubić powieści, w której znajduje się tyle ciepła i czułości. Ja ją pokochałam - prawie - pod każdym względem. Zaczynając oczywiście od wspaniałej bohaterki, którą jest babcia Aniela. Mieszka ona sobie w góralskiej chacie, w miejscu, w którym każdy znajdzie schronienie, miłość i dobre jedzenie. Niemniej jednak główną bohaterką jest Jagna, kobieta której serce mocniej zabije do pewnego mężczyzny. Jest ona osobą otwartą, aczkolwiek do życia podchodzi ostrożnie i czujnie. Czy jednak ta czujność nie zostaje uśpiona, gdy w grę wchodzi miłość? Czy da się przegapić to uczucie, bądź zbłądzić gdy ślepo się w nie wierzy? Co spotka Jagnę, gdy w okół niej zaczną pojawiać się mężczyźni? Czy wybierze dobrze?
Nie ukrywam, cała otoczka i miejsce, w którym fabuła powieści jest osadzona, jest jak najbardziej odpowiednia dla mnie i taka, w której czułam się wspaniale. Autorka świetnie oddała klimat gór i mogłam zatopić się w nim, czując się jednocześnie tak jakbym tam była. Wspaniale było odpłynąć myślami do miejsc, o których się marzy. Razem z bohaterami powieści wędrowałam po górach, wyobrażałam je sobie i w myślach już planowałam swój wyjazd w te same miejsca, w których oni byli. Jeszcze przed sięgnięciem po tę lekturę, zawsze chciałam pojechać do Zakopanego, a teraz po jej przeczytaniu, pragnę tego jeszcze bardziej.
W powieści Natalii Sońskiej bardzo podobało mi się przedstawienie rodziny i jej relacje. Nie ma nic piękniejszego w życiu człowieka, niż zgrana i blisko trzymająca się rodzina, która dba o siebie nawzajem. Podobał mi się również obraz grupki przyjaciół, która mimo tego, że rozjechała się po Polsce, będąc w Zakopanym, potrafi się spotkać i zachowywać tak, jakby długiej rozłąki nie było. A w razie potrzeby, być również dla siebie wsparciem. Autorka pokazuje jak ważna jest rodzina i jak ważni są w naszym życiu przyjaciele.
Choć myślałam, że książka będzie w typowo świątecznym nastroju, to nie czuję się rozczarowana tym, że duża część akcji działa się latem. Odczułam to bardziej, jako takie przygotowanie do deseru, którym właśnie miały być święta. Wszystko działo się powoli, bez pośpiechu, by w ostateczności poczuć gorączkę zbliżających się świąt i mam tu na myśli pozytywne skojarzenia. Z pewnością warto czekać na ten moment, by poczuć, iż faktycznie wielkimi krokami zbliża się ten magiczny okres, w którym poczujemy zapach świeżej choinki, zapach mandarynek, pierniczków i moich ukochanych pierogów z kapustą i grzybami. Zdecydowanie autorka wprowadziła mnie w ten nastrój.

Natalia Sońska - autorka takich bestsellerów jak "Obudź się, Kopciuszku" czy "Garść pierników, szczypta miłości"
Pisanie jest dla niej pasją i przyjemnością. Tworzy przepiękne opowieści nie tylko o miłości, lecz także o emocjach - nie zawsze tych łatwych. W swoich książkach stara się przekazać, że życie potrafi zaskakiwać, i to w dużej mierze od człowieka zależy, jak potoczą się jego losy. Wierzy w happy endy i z tą dewizą podąża również przez własne życie.
(informacje o autorce pochodzą z książki Natalii Sońskiej "Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?") Za książkę dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona.


2 komentarze:

  1. Bardzo lubię książki autorki, więc być może się skuszę. 😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam nadzieję, że książka się Tobie spodoba. Życzę miłego czytania.

      Usuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...