"Szczęście przy kominku" Gabriela Gargaś


 "SZCZĘŚCIE PRZY KOMINKU"
Autor: Gabriela Gargaś
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2019
Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans
Liczba stron: 344

Opis książki:

"Poznaj pełną świątecznego ciepła opowieść,
która w te Święta może przydarzyć się również tobie.

Wśród urokliwych, pokrytych śnieżnym puchem ulic kryje się wyjątkowe miejsce, gdzie rodzą się piękne opowieści - 'Antykwariat z książką i kawą'. To tu, wśród opasłych tomów, przy kubku gorącej herbaty z sokiem malinowym czeka na ciebie Bunia, gotowa, by wesprzeć radą i dobrym słowem. Kiedy z nieba spadają wielkie płatki śniegu, a na choinkach migoczą światełka, w przerwie między świątecznymi przygotowaniami antykwariat odwiedzą okoliczni mieszkańcy. Przyjdą nie tylko na zakupy, ale również ze swoimi troskami i problemami. Czy ta wizyta odmieni ich życie?

Cuda naprawdę się zdarzają. Wystarczy tylko uwierzyć w magię Świąt!"

Moja opinia:

Rzadko kiedy udaje mi się przeczytać książkę w jeden dzień. Musi być ona wyjątkowa i koniecznie napisana stylem, który łatwo mi się czyta. To musi być powieść, przez którą się płynie i taką właśnie powieścią jest "Szczęście przy kominku" Gabrieli Gargaś. Jest ciepła i wzruszająca, aż chce się ją przytulić. Moje serce skradła Bunia i Dziadziuś. Takich postaci książkowych nigdy nie może zabraknąć, są wyjątkowi i magiczni. Mnie zawsze rozczulają, a moje serce napełnia się ciepłymi uczuciami i chcę być blisko nich. Być może jest to moja osobista tęsknota, lecz dzięki autorom, którzy tworzą takich bohaterów, na nowo budzą się we mnie ukryte głęboko uczucia. Dziękuję autorce, że pozwoliła mi je wydobyć i po prostu je poczuć. Doceniam również pisarzy, którzy potrafią stworzyć w swych powieściach miejsce, w którym czytelnik od samego początku się zakochuje, do którego chce wracać i które uważa za bezpieczną przystań. W tym przypadku jest to antykwariat, którego duszą nie tylko są książki, zapach herbaty i kawy. Tu najważniejsi są ludzie i ich spokój wewnętrzny, który odczuwają przebywając w tym miejscu.
Gabriela Gargaś w swej powieści porusza kilka trudnych tematów. Między innymi pokazuje obraz macierzyństwa i nie jest on takim, jaki widzimy na reklamach, w telewizji, bądź na fotografiach. Tu jest prawdziwie, jest ciężko, są nieprzespane noce i emocje, które towarzyszą w życiu, gdy wszystko się zmienia. Jest pokazany również dom dla starszych i schorowanych osób, są ich historie i jest miłość. Miłości do drugiego człowieka nie zabraknie, bo to ona jest najważniejsza i najcenniejsza. W tej powieści czytelnik czuje się jak w normalnym życiu, który go otacza, gdyż tworzą go zwyczajni ludzie, tacy jakimi jesteśmy, z problemami i troskami, które spotykają nas każdego dnia. Lecz najważniejsze jest to, że również w tym wszystkim nie brakuje szczęścia i delikatnej magii. W końcu jest ona nieodłączną częścią Świąt...

Gabriela Gargaś - Niepoprawna optymistka, marzycielka i czarodziejka kobiecych uczuć. Mama, żona, przyjaciółka, kobieta z krwi i kości. Ma usposobienie indywidualistki chadzającej własnymi ścieżkami. Lubi pierogi i czarną kawę, bardziej wschody od zachodów słońca, konwalie i bez. Pisanie historii, które wzruszają i bawią, to jest to, co kocha.
(Informacje o autorce pochodzą z książki "Szczęście przy kominku")

Za książkę dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona.

10 komentarzy:

 1. Niebawem się za nią zabieram. :)
  Bardzo ładne zdjęcie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ślicznie :) Ciekawa jestem jak wrażenia po lekturze?

   Usuń
 2. Uwielbiam książki tej autorki!
  Coś w nich jest, że szybko przepływa się przez całą treść.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo miło będzie spędzić święta z książką tej autorki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie idealna na okres przedświąteczny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja polecam ją na całą zimę, ale faktycznie przed świętami najlepiej po nią sięgnąć.

   Usuń
 5. Przed Świętami chętnie się za nią wezmę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udało Ci się sięgnąć po tę lekturę przed świętami? Jak wrażenia?

   Usuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...