"Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?" Natalia Sońska
"CO JESZCZE MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ?"
Cykl: Jagodowa miłość (tom 2)
Autor: Natalia Sońska
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2019
Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans
Liczba stron: 344


Opis książki:

"Nawet praca w najwspanialszej cukierni, takiej jak Słodka, nie uchroni Jagody przed nurtującymi ją problemami. Zbliżająca się sprawa rozwodowa i widmo odebrania odziedziczonej kamienicy to tylko kamyczek w lawinie, którą zapoczątkowało złamane serce. Kłopoty właściciela Słodkiej też spadną na głowę rozżalonej Jagody - na szczęście polecony jej prawnik, Teodor, okaże się odpowiednim wsparciem. Długie godziny spędzone w jego towarzystwie, częste rozmowy i nieprzypadkowe spotkania owocują zawiązaniem się przyjaźni. Czy tylko przyjaźni...?
Kawałek pysznego, słodkiego sernika i oparcie w kimś godnym zaufania sprawią, że w życiu kobiety zaświeci promyczek nadziei. Tylko co się stanie, gdy na horyzoncie ponownie zjawi się ten, dla którego jej serce kiedyś tak mocno biło?
Tak pięknie i ciepło o prawdziwych dylematach potrafi pisać tylko Natalia Sońska!"

Moja opinia:

Miło było ponownie zawitać w Słodkiej. Niech jednak nikogo nie zmyli ta lukrowa nazwa cukierni, gdyż oprócz jej przepysznych wypieków, życie które się tam toczy, wcale do słodkich nie należy. Pracują w niej ludzie, którzy na co dzień borykają się z problemami, jedni z mniejszymi, drudzy z większymi. Jednak nie ma co ich do siebie porównywać, gdyż każdy z nich wywołuje smutek u człowieka. Na szczęście, jak to w życiu bywa, ponure dni mają to do siebie, że mijają, po czym wychodzi słońce i znów można cieszyć się pełnią życia. A jak to jest u naszych bohaterów? Tego oczywiście nie zdradzę. Potrzymam Was w niepewności.
Powieść porusza prawdziwe problemy, takie które mogą spotkać każdego. Przedstawiony jest obraz rozwodu i zakłamania. Autorka otwiera oczy na sprawy trudne i na to, by nie dać się zaślepić zapewnieniami, a przede wszystkim uczula na bycie naiwnym. Pokazuje do czego zdolni są ludzie, a także jak łatwo dać się im oszukać. Ponadto, Natalia Sońska pokazuje również jak często czas gra na naszą niekorzyść, gdy chodzi o miłość, której dwie połówki rozchodzą się w dwie strony, widać jak z biegiem czasu trudno jest pokonać swoją dumę, zburzyć mur który się wybudowało, i który każdego dnia staje się wyższy. Moim zdaniem ta powieść jest mądrą lekturą, jest prawdziwa i pokazana w świetle, w którym człowiek musi stawiać czoło problemom. Oczywiście są pokazane i takie osoby, które przed nimi uciekają, zapadają się pod ziemię i być może czekają aż wszystko ucichnie. To jednak nie jest rozwiązaniem, gdyż jak wiadomo, w wielu sytuacjach trudne położenie może stać się jeszcze trudniejszym z biegiem czasu.
W powieści nie brakuje oczywiście miłości i radosnych chwil. Przez wszystkie strony kibicowałam jednej z nich, trzymałam mocno kciuki i cieszyłam się, gdy nadchodził moment pojednania, a wściekałam, gdy coś szło nie tak. Zatem emocji podczas czytania nie zabrakło, z czego jestem bardzo zadowolona, bo jak wiadomo każdy czytelnik lubi być porywany w różnych emocjonalnych kierunkach, lubimy gdy serce mocniej zabije i ciśnienie podskoczy. I tak własnie było podczas czytania tej lektury.
Poruszyły mnie bardzo relacje głównej bohaterki z jej rodzicami, a raczej ich brak wyrozumiałości. Nie wyobrażam sobie nie być wspieraną przez własnych rodziców, jak również nie wyobrażam sobie nie być wsparciem dla własnych dzieci. Niemniej jednak nie zdradzą Wam jednego szczegółu, bo być może poglądy tych starszych ludzi z czasem się zmieniły. Jednak czy tak się wydarzyło, tego dowiecie się sięgając po powieść "Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić".

Natalia Sońska - autorka takich bestsellerów jak "Obudź się, Kopciuszku" czy "Garść pierników, szczypta miłości"
Pisanie jest dla niej pasją i przyjemnością. Tworzy przepiękne opowieści nie tylko o miłości, lecz także o emocjach - nie zawsze tych łatwych. W swoich książkach stara się przekazać, że życie potrafi zaskakiwać, i to w dużej mierze od człowieka zależy, jak potoczą się jego losy. Wierzy w happy endy i z tą dewizą podąża również przez własne życie.
(informacje o autorce pochodzą z książki Natalii Sońskiej "Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?")


4 komentarze:

  1. Pierwsza część bardzo mi się podobała, więc planuję przeczytać również i tę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Będę musiała sięgną po jej książki, jeszcze nie miałam okazji

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...