"Uczucia zaklęte w kamieniu" Karolina Wilczyńska"UCZUCIA ZAKLĘTE W KAMIENIU"
Cykl: Stacja Jagodno (tom 7)
Autor: Karolina Wilczyńska
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 312
Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans

"Zakochaj się w urokliwym Jagodnie tak jak tysiące czytelniczek!"

Opis książki:

"Do malowniczej miejscowości w Górach Świętokrzyskich niespodziewanie trafia Lea, specjalizująca się w wyrobie biżuterii artystycznej. Chce wykorzystać w swoich projektach krzemień pasiasty - tutejszy dar natury, zwany kamieniem optymizmu. Jak zakończy się znajomość artystki z pewnym gburowatym mechanikiem, w którego ręce trafiło jej zepsute auto? Może Lena nie pojawiła się w okolicy przypadkiem?

W najnowszym tomie bestsellerowej sagi mieszkańcy urokliwego Jagodna odkryją, że nie każdy oszlifowany kamień jest cenny, a to, co wartościowe, nie zawsze się błyszczy."

Moja opinia:

Zawsze z wielkim uśmiechem na twarzy powracam do czytania kolejnej części Jagodna. Jest to moja ulubiona saga, z którą czuję się związana od momentu, gdy wzięłam do ręki jej pierwszą część. To była miłość od pierwszych stron i wiem, że pozostanie nią, aż do samego końca. Bohaterów powieści uwielbiam, każdy z nich jest inny, każdy z nich ma własną historię i losy żadnego z nich nie są mi obojętne. Z wielką ciekawością czytam o ich życiu i o tym co ich spotyka. Czuję radość, gdy sprzyja im szczęście i smutek, gdy tego szczęścia im brakuje. "Uczucia zaklęte w kamieniu" są już siódmym tomem i nie było szans, aby nie przyzwyczaić się do postaci, które stworzyły wyjątkowy klimat każdej z części tej sagi. Niektórzy bohaterowie powieści są od samego początku, a inni pojawiali się z czasem. Tym razem również do Jagodna zawitały nowe osoby, a wraz nimi nowe historie. Z pewnością i tym razem nie brakuje emocji, które można nazwać wielką paletą barw. Nie chcąc zdradzać szczegółów, napiszę tylko tyle, że każdy czytelnik, który sięga kolejno po te powieści i tym razem będzie się czuł, jakby wrócił w miejsce, które zna, które jest wyjątkowe, i w którym czuje się bezpiecznie. U mnie tak bywa za każdym razem, gdy rozpoczynam pochłanianie kolejnego tomu tego właśnie cyklu. Nie wiem jak to jest, że świat i ludzie wykreowani przez pisarza, potrafią sprawić, iż czujemy się, jakbyśmy byli w prawdziwym świecie, wśród prawdziwych ludzi. Ja wcale nie czuję, że to wszystko jest wymyślone, wręcz przeciwnie, czuję się jakby to Jagodno, z tymi właśnie ludźmi, gdzieś daleko istniało, a ja mam możliwość obserwowania ich z boku. Od samego początku moją ulubioną postacią jest babcia Róża, która jest największym skarbem Jagodna. To do niej mam największy sentyment i to ona pierwsza sprawiła, że zostałam oczarowana powieścią. Jeżeli chodzi o obawy związane z tym, czy każdy kolejny tom nie będzie gorszy, słabszy od poprzedniego, to nie mam ich już od dawna, bo autorka już przy drugiej części pokazała, że nie ma zamiaru tego robić i za każdym razem tworzy historie, które czytelników łapią za serce, które dają wiele ciepła, a także takie, w których wiele się dzieje i nie ma szans na nudę.

Karolina Wilczyńska - Autorka najpiękniejszej literatury obyczajowej. Oprócz niezwykle popularnej sagi "Stacja Jagodno" ma na koncie m.in. bestsellerowy cykl powieściowy zatytułowany "Rok na Kwiatowej". Karolina Wilczyńska rozumie kobiece emocje i pisze o tym, co jej zdaniem ma największe znaczenie w życiu - o uczuciach. Z niegasnącym zainteresowaniem słucha ludzkich historii."

5 komentarzy:

 1. Nie planuję nadrabiać tej serii :)

  www.whothatgirl.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla każdego co innego :) Po jakie książki planujesz sięgnąć w najbliższym czasie?

   Usuń
 2. lubię twórczość tej autorki, ala serii jeszcze nie znam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...