"Pamiętnik więzienny" Artur Ligęska


"PAMIĘTNIK WIĘZIENNY"

Autor: Artur Ligęska

Wydawnictwo: Burda Książki

Rodzaj literacki: literatura faktu

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 240

"Co się zdarzyło za murami emirackiego więzienia?"

Opis książki:

"Siła, dzięki której można przetrwać piekło.

Gdy przyleciał do Dubaju, był pełen nadziei, że jego życie będzie spokojniejsze, lepsze, wartościowsze, pozbawione lęków. Życie, w którym pogodzony z przeszłością będzie mógł budować siebie na nowo. Los miał wobec niego inne plany. Artur Ligęska, wrzucony na 13 miesięcy do więzienia, nie poddał się i walczył o swoją wolność.

Pamiętnik więzienny to prawdziwe zapiski z emirackiego piekła, opowieść o tym, jak szansa na odbudowanie życia w nowym, egzotycznym miejscu zmieniło się w koszmar.

Patrzę w przyszłość z wiarą i nadzieją, że ten roczny kurs "rozwoju osobistego" zaraz się skończy. Nadal trwam przy swoim. Przetrwam, modlę się i ćwiczę, dbam o siebie, piszę, czytam, odwiedza mnie ambasada, ostatnio nawet ksiądz, od czasu do czasu dzwonię do domu. Takie moje własne, jedyne w swoim rodzaju ŻYCIE...ŻYCIE wycenione na 100 000 dirhamów."

(opis książki pochodzi od wydawnictwa)

Moja opinia:

Pamiętam dokładnie dzień, w którym otrzymałam "Pamiętnik więzienny" i gdy po raz pierwszy wzięłam go do ręki. Ciążył mi w dłoni, a w głowie wciąż tłoczyły się myśli, że trzymam w rękach zapiski człowieka, który przeżył piekło, że za chwilę rozpocznę czytanie pamiętnika człowieka, który spędził długie miesiące w emirackim więzieniu. Bałam się tego, co znajdę w środku. Bałam się, że to będzie zbyt mocne i zbyt bolesne, ale podjęłam decyzję, że chcę poznać tę historię. Historię człowieka, która mną wstrząsnęła. 

Nikt, kto nie popełnił żadnego przestępstwa, ani przekroczenia, nikt kto nie złamał prawa, nigdy w życiu by nie pomyślał, że może znaleźć się w więzieniu. Los jednak jest okrutny, o tym przekonał się Artur Ligęska. Człowiek, który wyjechał z marzeniami do Dubaju, aby zmienić swoje życie, aby odbudować je na nowo. Nie spodziewał się jednak, że może stać się człowiekiem, którego życie zacznie zależeć od kogoś innego, od kogoś kto ma władzę i z kim trudno się zmierzyć. 

O kilkunastu, bardzo długich miesiącach, tragicznym czasie spędzonym w emirackim więzieniu przez Artura Ligęskę można by opowiadać długo, lecz ja tego nie zrobię, gdyż nie chcę nieświadomie czegoś umniejszyć, bądź wyolbrzymić. Nie wiedziałabym na czym mam się skupić. Napiszę zatem tylko tyle, że silna wiara pozwoliła temu człowiekowi przeżyć prawdziwe piekło. Aby dowiedzieć się o tym, co przeżywał człowiek, który niewinnie został zamknięty w więzieniu, należy samemu przeczytać pamiętnik, który został przez niego napisany. 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Burda Książki.3 komentarze:

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...